Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto BBW 46- Suzuki Vitara-problem...

23 Paź 2009 19:04 2191 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem z Webasto, nie włącza sie na zimnym silniku, tzn. swieci sie zielona kontrolka coś kilka razy postuka i sie wyłącza. wystarczy, że samochód odpale na pare chwil i zgasze to działa w miare normalnie. Pracuje róznie tzn. czasami chodzi godzine i sie samo wylącza czasami pół godziny i gasnie, ale jak je włącze to pracuje dalej jakiś czas. Teraz doszla jeszcze jedna sprawa, mianowicie przepala cały czas jeden bezpiecznik (środkowy nr 2) byl tam od początku załozony 10A, ale dwa pozostałe są 20A. Jakie powinny być? Nie mam żadnego schematu do tego urządzenia, a samochód nabylem razem z tym dobrodziejstwem i z tego co słyszalem to jak je włącze to powinno chodzić dlużej niz godzine np. calą noc czy może moje jest jakieś inne? Webasto BBW 46 12V 44W 4.6 kW. Myślałem, że akumulator jest za słaby ale sprawdzałem i jest OK. Samochód Suzuki Vitara benzyna z roku 1989. Webasto chyba było jeszcze przez Niemca zakładane bo jest Made in West Germany :-) Na sterowniku jest napisany symbol SG1560. Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    - pompa wody ... moze chodzi ale za wolno i nie nadaza goracej wody z piecy wyrzucac w uklad ...wyczuwa przegrzanie wylacza sie ...

- za niskie napiecie ...przy grzaniu swiecy zarowej ... sprawdz napiecie podczas wlaczania webasta przez pierwsze 15 sek na czerwonym kablu wchodzacym do kasety sterujacej ( kostka 8 albo 6 pinowa nie pamietam dokladnie ... naprzeciw chyba jest - brazowy )

- powinny byc bezpieczniki 1A , 20A , 25A czyli
    1A - zegarek
    20A - agregat
    25A - wentylator ( kabina )

- webasto w zaleznosci od zegarka moze chodzic 30 , 60 min a duze sterowniki mozna do 120 min zaprogramowac . Ty zapewne masz duzy prostokatny z przyciskami 1,2,3 plomien i zegar wiec max godzina ...

sprawdz to co pisalem i napisz obserwacje
  • Poziom 17  
    Sprawdź przewody paliwowe od ogrzewania i nadmiaru (tam gdzie tak cyka), jeśli są luźne to paliwo może się cofać i jest problem z odpaleniem za pierwszym razem jak odpalisz silnik to przewody nadmiarowe się napełniają i ma mniej do pompowania.
  • Poziom 9  
    Witam. Dzięki za odpowiedzi. Nie moge na razie sprawdzić napięcia, bo jestem zagranicą ale jak wróce to napewno napisze co i jak. A coś musi byc grubo nie tak bo przepala bezpieczniki 10A a jak włożylem 15A to cuś zaczeło spalenizną zalatywać...Jakies sugestie? Webasto sie kończy?..pozdrawiam
  • Poziom 25  
    W dokumentacji są dwa bezpieczniki: 8A urządzenia i 16A na świecę żarową. Jeśli masz to pod jednym możesz spokojnie dać 25A.