Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Thomson Chroma Pro VP 4920G - buczenie i pasy

ken.dzior 23 Oct 2009 22:28 1443 1
 • #1
  ken.dzior
  Level 2  
  Witam
  Przeszukiwałem forum, ale niczego podobnego do mojego przypadku, a właściwie do przypadku mojego sprzętu VHS, nie znalazłem.  Posiadam 20sto letni TV marki OTAKE i podłączony doń magnetowid Thomson Chroma Pro VP 4920G. Właściwie to przewód antenowy podłączony jest do Thomsona i z video sygnał przesyłany jest do TV również kablem antenowym. (sam TV nie odbiera wszystkich częstotliwości).
  Problem objawia się notorycznym buczeniem i leciutkimi jasnymi paskami biegającymi z góry na dół ekranu, zarówno przy oglądaniu TV w trybie, że tak go nazwę 'video', jak i kaset. Przy podłączeniu kabla bezpośrednio do TV jak i przy wyłączonym magnetowidzie i 'sterownaniu' telewizorem wszystko jest ok.
  Problem ów jest szczególnie nasilony przy oglądaniu tuż po włączeniu magnetowidu z trybu czuwania na czas pracy, z upływem czasu staje się mniej widoczny i słyszalny, ale wqrza, szczególnie ucho, nadal dosyć mocno. Jeśli chodzi o odtwarzanie nagrań z kaset jest podobnie - tuż po rozpoczęciu odtwarzania buczy jak generator, z biegiem minut problem zanika praktycznie do zera, a po wyjęciu kaset i oglądaniu tv 'w trybie video' po okresie 1-2 minut bezproblemowego oglądania buczenie i pasy nasilają się powoli do stanu wyjściowego.
  Zauważyłem również, że magnetowid ma również problem z kasetami - głośna praca, wieszanie się, kaseta 'ejectuje się' baaardzo wolno i jakby nie do końca (bez skojarzeń proszę :P ).
  Problem zauważyłem parę miesiecy temu, po zaqpie meblościanki i zmiany miejsca postoju mojego super hi fi sprzętu rtv :P

  Bardzo bym prosił o wytłumaczenie zjawiska i tchnięcia w me serce nadziei, że to nie jest wielka sprawa :P
 • #2
  Artur h
  Level 19  
  Ja bym zaczął od elektrolitów w zasilaczu.Pewnie nominalne pojemności dawno już w nich nie istnieją.Koszt w sumie nie wielki a może skutecznie pomóc.