Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział sieci na komputery - nietypowo (przynajmniej dla mni

Marcin_stem 24 Paź 2009 11:48 1167 5
  • #1 24 Paź 2009 11:48
    Marcin_stem
    Poziom 2  

Witam. Korzystam z łącza Multimedia 6MB. W chwili obecnej moja sieć składa się z:
    - modem Multimedia (Terayon)
    - następnie router (Netgear wgr614 v.7)
    - z w.w. routera sygnał trafia do 1 komputera kablem a do pozostałych drogą radiową

W chwili obecnej czasami mam problemy z dostępnością do sieci, lub czasami transfer spada poniżej zagwarantowanego minimum dostawcy (żadne dodatkowe usługi na pewno w tym czasie nie działają w tle). Od techników z MM uzyskałem info, że będą badać sprawę dopiero po usunięciu routera..... I tu zaczynają się schody, mam stały adres IP przypisany do routera, nie ma problemu mogę go na jakiś przypisać do komputera stacjonarnego i sprawdzać wtedy łącze.
    Po tym wszystkim moje pytanie. Zostawiam konfigurację z 1 kompem (ze stałym IP) na zawsze i chcę przez niego uzyskać dostęp dla innych komputerów, najlepiej przez router który posiadam, czy jest to możliwe i wjaki sposób ?
    Pozdrawiam. Marcin

0 5
  • #2 24 Paź 2009 12:52
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Należy na komputerze bezpośrednio podłączonym do internetu udostępnić połączenie, następnie połączyć komputer z jednym z portów LAN routera.

0
  • #3 24 Paź 2009 15:39
    Marcin_stem
    Poziom 2  

... no tak, ale problem w tym, że jedyne wolne gniazdo sieciowe w komputerze - bramie będzie zajęte przez kabel sieciowy z modemu.... A do routera (przynajmniej mojego) mogę się podpiąć tylko przez sieciówkę....

0
  • #4 30 Paź 2009 12:43
    czipset
    Poziom 1  

Może router nie jest potrzebny?
    Podłącz kompa do modemu (usb albo sieciówka), router sprzedaj i kup sieciówkę bezprzewodową (poniżej 100pln). Ja tak sobie to ustawiłem. Jak potrzeba to włączam udostępnianie netu na wifi.

0
  • #5 31 Paź 2009 13:42
    Marcin_stem
    Poziom 2  

Dzięki, genialnie proste..... i tanie, że na to wcześniej nie wpadłem...
    Jeszcze raz dzienksy :) Pozdrawiam

0
  • #6 31 Paź 2009 20:28
    EBC41
    Poziom 28  

A co do tego że prędkość spada, no to niestety. Kupiłeś łącze konsumęckie dla domu i nie masz żadnej prędkości gwarantowanej. Mogło by chodzić 128kbit i zgodnie z umową było by wszystko ok. Podejrzewam że goście od MM nic odkrywczego nie wymyślą

0