Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chciałbym kupić telewizor 46 calowy - jaki?

borewit 24 Paź 2009 15:08 16114 18
  • #1 24 Paź 2009 15:08
    borewit
    Poziom 7  

Witam,

Przymierzam sie do kupna nowego telewizora - będzie to 46 cali i .... na tym się konczy moja wiedza. Na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę? Sygnał będzie z cyfry, blueray jest. Cena - do 5 tysięcy (ale oczywiście jeśli dobry sprzęt mogę miec np za 3 tyś to kupię ten za 3 :-). Czy plazma czy LCD, czy full hd czy hd ready czy powinienem miec 100 przy odświeżaniu itp. Chciałbym sie poruszać wśród 4 marek - Sony, Sharp, Samsung i Panas.
    Z góry dziękuje za podpowiedzi

• #2 23 Lis 2009 13:23
    arti.sa
    Poziom 11  

Dołączę się do pytania bo mało jest o 46".

Czego oczekuję:
    - salon mocno oświetlony (duże okna)
    - rozmiar salonu 7m x 5m ale oglądalność z 3,5 do 4,5m
    - dobre wyposażenie w wy/we
    - tv c+ i hd
    - do filmów, wiadomości i bajek - nic nadzwyczajnego ze względu na brak czasu ;)
    - cena do 4,5k
    - ekonomika - najlepiej do 80W pobór

Proszę o sugestie lub naprowadzenie na dobry trop.

• #3 23 Lis 2009 13:42
    Zenek_99
    Poziom 10  

Doradzę, co wiem i dodam swoje zdanie, ale są gusta i guściki.

Telewizor plazmowy ma zwykle słabą rozdzielczość, wiąże się to z dość dużą plamką.
    Plamką, czyli najmniejszym elementem w pamelu emitującym kolory (wyświetlającym).
    Tu lepsze parametry maja telewizory LCD. Choć można się spierać, bo zaraz ktoś powie, że teraz robią takie plazmy, co mają małą plamkę. A ja się będę spierał z takim twierdzeniem i warto zajrzeć w parametry techniczne.
    Plazmy więcej zżerają energii.
    Dalej jeśli światła jest dużo, a obraz ma być przy tym lepiej widoczny, to zastanowiłbym się nad ekramem na diodach LED.
    Każdy widział reklamy płaskiego Samsunga LED TV.
    Nie sugeruję, ale zobaczcie sami w salonie.
    Pozostaje cena, która przed świętami wcale nie będzie zbyt niska, bo dużo ludzi kupuje TV. Z powodu oszczędności kuił bym pod koniec stycznia.
    No i nie kupowałbym z powodu ograniczeń finansowych byle czego, bo potem można żałować. W takiej sytuacji bym poczekał jak bym miał niewystarczająco kasy.

Pozdrawiam,

Zenek.

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam za literówki i brak spacji.

• #4 23 Lis 2009 13:46
    Hucul
    Poziom 39  

Zenek_99 napisał:
    Doradzę, co wiem i dodam swoje zdanie, ale są gusta i guściki.

Telewizor plazmowy ma zwykle słabą rozdzielczość, wiąże się to z dość dużą plamką.
    Plamką, czyli najmniejszym elementem w pamelu emitującym kolory (wyświetlającym).
    Tu lepsze parametry maja telewizory LCD. Choć można się spierać, bo zaraz ktoś powie, że teraz robią takie plazmy, co mają małą plamkę. A ja się będę spierał z takim twierdzeniem i warto zajrzeć w parametry techniczne.

Link
    LCD czy PLAZMA

• #5 23 Lis 2009 13:59
    arti.sa
    Poziom 11  

Raczej skłaniam się ku LCD ze względu na oświetlenie salonu i
    ekonomiczność.

Oczekuję od Was podpowiedzi co w tej cenie warto zainwestować, LED jeszcze za drogi to może jakiś LCD z wyższej półki? Nie jestem tak obeznany w technologiach matrycach itd. Raczej będę się sugerował doświadczeniem użytkowników w tej dziedzinie, lecz nie sprzedawcom marketowym (nie obrażając oczywiście wszystkich).

Acha Samsung drażni mnie samą nazwą. Toshiba, sharp, panasonic? Doradźcie.

• #6 23 Lis 2009 14:47
    Hucul
    Poziom 39  

arti.sa napisał:
    Acha Samsung drażni mnie samą nazwą. Toshiba, sharp, panasonic? Doradźcie.

Mój ranking firm wyglądałby tak (kolejność nieprzypadkowa :D ):
    Sharp , Panasonic , Sony , Toshiba .

• #7 23 Lis 2009 14:55
    arti.sa
    Poziom 11  

Dziękuję na naprowadzenie a na jakieś konkretnie modele zwrócić uwagę?
    Czy na ostanie bez LED?

• #8 23 Lis 2009 23:40
    kiczi
    Poziom 14  

polecam samsung serii7000 miałem możliwość testować ten oraz inne typy. jego rozwiazania konstrukcyjne i algorytmy przywracajace jakośc obrazów są zadziwiajace. ponadto jest kolosalna róznica w poborze pradu co ma wplyw na ekonomię domowa n aprzyszłoś. zwróc uwagę że niepodawany jest kontrast poprostu jest nieskończony czyli niema cyfry która to może określic

• #9 24 Lis 2009 07:40
    Hucul
    Poziom 39  

kiczi napisał:
    ...zwróc uwagę że niepodawany jest kontrast poprostu jest nieskończony czyli niema cyfry która to może określic

Kontrast nieskończony :D kto to wymyślił , która firma wynalazła nowy slogan reklamowy ? W takim razie jaki jest kontrast na sali kinowej , a jaki kontrast zobaczymy w południe słonecznego letniego dnia ? Powinien być nieskończenie nieskończony :?: :D
    Kontrast Wikipedia
    plazma-lcd-fakty.pl kontrast
    www.swiatlo.tak.pl/pts/pts-kontrast-luminancji

• #10 24 Lis 2009 07:53
    arti.sa
    Poziom 11  

Ale seria 7000 to led i ceny powyżej 7k. i jak wspomniałem na wstępie drażni mnie ten napis. ;)

To coś polecicie do 4 max 4,5tyś?
    Czytałem, że już powszechniej mają telewizory USB movie i LAn czy to tylko bajer czy przyszłościowe rozwiązania i do czego mogą posłużyć? Szczególnie lan mnie zainspirowało.

Jeszcze zależy mi na całkowicie matowej matrycy ze względu na oświetlenie pomieszczenia.

• #11 24 Lis 2009 08:26
    krzysztofh
    Poziom 29  

Proszę bardzo:

SONY KDL-46Z5500 (technologia WCG-CCFL) można kupić za 6100
    SHARP LC-46LE700 (technologia RGB LED) można kupić za 5800
    SAMSUNG UE46B7000 (technologia Edge LED) można kupić za 6300

to w kwestii podświetlenia. Nie ma czegoś takiego jak LED LCD jak reklamuje się SAMSUNG.
    Mamy Plazmy, LCD i OLED to wszystko co na razie jest dostępne, no może na OLED trzeba jeszcze tak na prawdę poczekać.
    Poza tym każdy ten model to bardzo dobry TV.

Moja kolejność nie jest przypadkowa.
    Ceny odbiegają nieco od Twojej propozycji ale to topowe modele obecnie, a TV nie kupuje się na rok (jak sądzę). Teraz możesz albo się na nie zdecydować lub szukać coś tańszego. Google jest pomocne.

• #12 24 Lis 2009 09:54
    arti.sa
    Poziom 11  

A Sharp nie LED to który z modeli?

• #13 24 Lis 2009 10:25
    krzysztofh
    Poziom 29  

Jak nie zależy Ci na MPEG4 to LC-46XL2E. Jeżeli ma być DVB-T to np. LC-46DH66E.
    Wyboru musisz dokonać sam po ocenie w jakimś sklepie, a nie wyłącznie bazować na opinii forumowiczów.

• #14 25 Lis 2009 00:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

arti.sa -
    na led 46" nie wystarczy kasy.
    Przy Twoich warunkach potrzebujesz modelu o matrycy matowej aktywnej.
    Są dwa modele które mieszczą się w Twoich potrzebach:
    JVC 46S90 i Toshiba 42 RV 555

=====================================

borewit - u Ciebie :
    JVC 47DV1
    Toshiba 47ZV 635
    Sharp 46DH77

• #15 25 Lis 2009 07:55
    arti.sa
    Poziom 11  

Dziękuję za podpowiedzi.

Muszę troszkę jeszcze dozbierać a tym samym mogę poczekać z zakupem.
    W których miesiącach jest najkorzystniej kupić?
    Wydaje mi się, że po świętach koniunktura spadnie i będą lepsze ceny a może się mylę?
    Może po nowym roku będzie mnie stać na LED ;) Tendencja jest spadku cen. Czy jakieś nowe technologie się szykują na następny rok?

• #16 25 Lis 2009 08:08
    Hucul
    Poziom 39  

arti.sa napisał:
    ...W których miesiącach jest najkorzystniej kupić?
    Wydaje mi się, że po świętach koniunktura spadnie i będą lepsze ceny a może się mylę? ...

Trudno wyczuć :D
    Mojej mamie wybrałem telewizor przed świętami zeszłego roku i wtedy miał akurat najniższą cenę , swój telewizor kupiłem kilka miesięcy temu i zaraz po tym ceny znów wzrosły :D

• #17 01 Gru 2009 20:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

to raczej pytanie do wróżki .
    Taniej jest wówczas jak wchodzą nowe modele. Ale wówczas większość czeka aż te nowe będą tańsze ..............

• #18 17 Lut 2010 16:55
    Pandemonium63
    Poziom 1  

Mam podobny problem. Mam bardzo duży pokój. Szerokość 10 m, długość 5,5 m. Część telewizyjna ma mieć 5,5 na 5,5 nie ma między nimi ściany. Pokój jest dobrze doświetlony, jest od strony południowo zachodniej także w okresie letnim świeci na tv. Słońce świeci z prawej strony ok 15-16 i zachodząc prosto na tv. Ma 5 okien. Chcę oglądać telewizor z odległości 4,3 m. Wydaje mi się, że 46 cali wystarczy. Budźet mam ok 6-7 tyś. Zastanawiam się nad:
    1. Sony KDL-46Z5500;
    2. SAMSUNG UE46B7000;
    3. SHARP LC-46LE700
    Sharp ma ponoć ledowe podświetlenie całej matrycy i jest lepszy od Samsunga. Jaki tv polecacie??

• #19 18 Lut 2010 01:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME