Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Gamma CC przeróbka na wejście mp3

august_ 24 Paź 2009 17:24 13691 13
  • #1 24 Paź 2009 17:24
    august_
    Poziom 27  

By Grundig, made in portugal.

Tak wygląda:

A gdyby ktoś miał opis komunikacji I2C, która tam siedzi to byłbym przeszczęśliwy...[/u]

0 13
  • Pomocny post
    #2 24 Paź 2009 17:54
    djlj24
    Spec od car audio

Komunikacja I2C jest taka dokładnie jak do układów, które są w nim stosowane.

0
  • #3 24 Paź 2009 18:08
    august_
    Poziom 27  

Faktycznie, takie proste że aż wstyd ;) Dziękuję za podpowiedź.
    Czy dane o wciśniętych przyciskach oraz dane wysyłane na wyświetlacz pojawiają się również na I2C?

Nie mogę zdjąć gałek z potencjometrów, żeby rozebrać panel.

Gnębi mnie jeszcze jedna kwestia. Wygląd mojego radia - Gamma CC - jest identyczne jak delta CC (oprócz napisu na klapce taśmy), a wg danych z internetu gamma cc wygląda tak:
    http://www.elektro.com/audi/radios/www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/gamma.jpg

To jaki ja mam model radia? Dzięki.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Paź 2009 18:35
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Ten link który podałeś to jest stara Gamma. [A dokładniej GAMMA CC występuje tak dwudziestu kilku wykonaniach , choć płyt czołowych jest mniej ;) ].

0
  • #5 25 Paź 2009 11:27
    august_
    Poziom 27  

Dzięki, czyli marne szanse na schemat?
    Jedyny jaki znalazłem, to Grundig advanced cc. Widać podobieństwo, ale to za mało :(

1
  • Pomocny post
    #6 25 Paź 2009 20:33
    djlj24
    Spec od car audio

Napisz dokładnie co chcesz zrobić, bo jedynie na razie domyślam się, że chcesz użyć przodu tego radia do sterowania swoim projektem i wyświetlania na nim informacji. Skoro tak to analizator stanów logicznych podłączony do magistrali (choćby ogólnie dostępny digtrace) i kilka godzin przeglądu przebiegów i cała transmisja rozpisana.

0
  • #7 27 Paź 2009 14:09
    august_
    Poziom 27  

Ok, zrobiłem tak jak radziłeś. Podłączyłem analizator i ściągnąłem sobie przebiegi komunikacji między procesorem a mechanizmem kasety.

Chcę emulować kasetę za pomocą MP3 i sterować nią przyciskami z panelu.

Przy włożonym mechanizmie jest np. taki komunikat:

Nie wiem niestety jak mam to rozumieć, ponieważ zgodnie z kawałkiem schematu, który mam:

Wydawało mi się, że mechanizm nic nie nadaje, tylko zwiera PLAY_SWITCH po włożeniu kasety... po tym procesor wydaje komendy, które sterownik silników odbiera i wykonuje.
    Ale z drugiej strony TDA3611 musi jakoś dać znać procesorowi, w którą stronę obraca się taśma...

Wracając do transmisji:
    jest CLOCK_CC, DATA_CC oraz ENABLE_CC. Wygląda to na takie jednostronne SPI :/

Proszę o pomoc w rozgryzieniu tego tematu.

0
  • #8 11 Lis 2009 19:03
    august_
    Poziom 27  

EDIT:
    Posiedziałem swoje i efekty są.
    Przerobiłem Gamma CC na Gamma MP3 ;)

Odtwarzaniem steruję przyciskami do obsługi taśmy.
    W przyszłości chcę zrobić wyświetlanie nazw utworów.

0
  • #9 10 Sty 2010 20:31
    dodek10
    Poziom 14  

masakra august_ - super efekt mam pyt czy mp3 sterujesz przez jacka ?
    i ile jak co bierzesz za przeobienie gammy na mp3 hehhe

a jeszcze jedno z tyłu mojej gammy ( blaupunkt) w 3 kostce sa styki oznaczone OPTION - clock , data i ena - do czego one służa czym sterują ?

0
  • #10 11 Sty 2010 12:00
    djlj24
    Spec od car audio

To wyjście opisane option steruje wyświetlaczem w zegarach. Opis ramek umieściłem na swojej stronie ze złączami.

0
  • #11 03 Maj 2010 15:43
    dakzby
    Poziom 9  

kolego czy mógłbyś napisać co zrobiłeś, gdzie, jak podłączyłeś, odtwarzacz mp3 do tego radyjka, sam mam takie i chciałbym takie coś sobie zrobić pozdrawiam

0
  • #12 12 Lis 2013 11:49
    pox
    Poziom 11  

Jako że kolega august_ nie jest skłonny do przekazania informacji w jaki sposób wykonał symulację mechanizmu kasety, a informacji takich w internecie nigdzie nie znalazłem to pragnę wszystkich poinformować, że mechanizm kasety SCA 4-4 otrzymuje polecenia po złaczach Enable, Clock, Data (pewien rodzaj komunikacji szeregowej).
    Z powyższego schematu nie wynika natomiast aby mechanizm jakkolwiek informował o stanie swojego działania. Kluczowy tutaj jest brak zastosowania diody na linii zegara, na której pojawiają się impulsy zależne od tego co się dzieje z kasetą.
    Linie ME/FE oraz Monitor w zasadzie nie są wykorzystywane, a sama linia Monitor nie jest nigdzie podłaczona.

Mechanizm ten wykorzystany został w kilku radiach nie tylko w Gamma, ale też np w Chorus które również nie ma wyjścia na zmieniarkę.
    Wkrótce postaram się zamieścić swoją wizję wraz z możliwością wyświetlania informacji na wyświetlaczu między zegarami samochodu.

0
  • #13 19 Gru 2013 10:20
    august_
    Poziom 27  

Uh, sorry zapomniałem o temacie, nie wiedziałem że ktoś jest zainteresowany.

Już nie pamiętam dokładnie, ale emulacja mechanizmu kasety polega na podawaniu sygnału zegarowego niskiej częstotliwości na jedno z wejść.
    Jeżeli tego nie zrobimy to radio wyłączy TAPE i przełączy się na FM.

Nie wiem czy mam do tego jakąś dokumentację, ale jeśli kogoś to interesuje to poszukam.

Audi jeszcze posiadam, a radio aktualnie zamiast MP3 ma wmontowany moduł audio bluetooth.

Widizałem też, że ktoś pytał gdzie się wpiąć z sygnałem audio. Za głowicą i wzmacniaczem, w torze audio kasety. Pamiętam że w miejsce zamiast małych kondensatorów po prawej stronie (patrząc na panel radia). C201/C202? Dzięki temu dźwięk jest czysty.

0
  • #14 16 Lut 2014 21:56
    nianiul
    Poziom 11  

Fajna sprawa . Mógłby kolega chociaż jakieś fotki wnętrza radyjka pokazać , gdzie co i jak podłączone. Ten temat też mnie interesuje gdyż transmitery FM szumiące czy krótko działające skłoniły mnie do zainteresowania się bezpośredniego podpięcia pod tor magnetofonu.

0
  Szukaj w 5mln produktów