Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento gaśnie na wybojach-znalazłem wężyk, wolny(cc700)

24 Paź 2009 17:30 2860 2
  • Poziom 14  
    Dzień dobry, jutro muszę dojechać do Łodzi (ok120km) dzisiaj podczas powrotu, samochód przy ok 80km (trochę skakał na podbojach), nagle dostał objawy jakby brakowało paliwa, przerywał i zgasł. Myślałem że pływak się zawiesił (pokazywał, paliwa na ok 50km) zadzwoniłem by przywieźli trochę paliwa. Po wlaniu zaskoczył o dziwo od razu. Jednak przed stacja na wybojach znowu mi zgasł i tam już się musiałem doturlać. Po nalaniu paliwa trochę go pomęczyłem ale odpalił.
    W domu otworzyłem maskę i znalazłem jeden wolny przewód nigdzie nie podpięty z kawałkiem plastiku w środku. Przewód odchodzi (poszukałem tej części na allegro) od siłownika podciśnienia (1) a koniec chyba jest pokazany na zdjęciu oznaczony 2 (ma punkt tak jakby coś się ułamało). Prosiłbym o radę jak to się nazywa i czy na pewno ten przewód tam dochodzi.
    I czy te objawy z tym się wiążą. Jeśli ma to znaczenie to powiem że miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą.
    Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc.
    Cinquecento gaśnie na wybojach-znalazłem wężyk, wolny(cc700)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Punkt 1 -siłownik podciśnienieniowy dwustopniowy ,odpowiada za automatykę ssania
    Punkt 2- termozawór dwudrożny ,odpowiada za automatyke ssania i korekcje biegu jalowego .Nieszczelności powodują np. gasnięcie na biegu jałowym.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za szybką odpowiedź, co do części nr1 pomyliłem się.
    Jeśli ktoś szuka tej drugiej to na allegro trzeba wpisać termozawór trójdrożny. Przeczytałem że jest odpowiedzialny za wyłączanie ssania automatycznego przy 55C (ok tej temp auto gasło, pewnie dostawało za mało paliwa). Jeszcze raz dziękuję ale już autka nie zdążę naprawić.
    Pozdrawiam i mam nadzieję, że po wyminie nie będę miał więcej problemów.