Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta

pseven 24 Oct 2009 17:42 1029 0
 • Liście opadły z drzew, dzień stał się krótszy, nadeszły zimne wieczory, innymi słowy jesień w pełni. Wielkimi krokami zbliżają się też kolejne Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas oznacza to poszukiwania odpowiednich upominków dla naszych bliskich. Każdy entuzjasta elektronicznych gadżetów powinien mieć powody do radości, gdyż mimo recesji i tego, że wiele technologii pojawi się dopiero w przyszłym roku, tego sezonu wybór jest bardzo atrakcyjny. Poniżej lista najgorętszych tegorocznych trendów i pomysłów na prezent według digitaltrends.com:

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Wydajne netbook`i.
  Rynek komputerów przenośnych przeżył w zeszłym roku małą rewolucję. Pomimo ograniczonych możliwości netbook`i dzięki atrakcyjnej cenie i walorach takich jak kilkukrotnie mniejsze gabaryty i niemal dwukrotnie niższa waga od przeciętnego pełnoprawnego notebooka przyczyniły się do tego, że zyskały one spore grono wielbicieli. Wśród tegorocznych nowości znajdują się wreszcie komputery, na których wydajność nie można już tak narzekać, min. dzięki aplikacji platformy nVidia ION. Takie maleństwo poradzić może sobie z powodzeniem z mniej wymagającymi grami jak i odtwarzaniem filmów w rozdzielczościach HD. Wielkość ekranu skoczyła z 9 do około 12 cali, a równocześnie nowe netbook`i oferują teraz także niemal pełnowymiarową klawiaturę notebook`a.

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Wśród niekoniecznie najbardziej praktycznych i najbardziej oczekiwanych innowacji znajduje się implementacja technologii umożliwiającej połączenie z Internetowej coraz to większej liczby urządzeń. Należą do nich systemy nawigacji GPS, takie jak Garmin Nuvi 1690, który oprócz typowego użytku umożliwia dostęp do całego szeregu szczegółowych informacji poprzez GPRS. Drugą grupę urządzeń, które otrzymały funkcje „online” są telewizory. Większość modeli czołowych producentów umożliwia dostęp do serwisów społecznościowych i oglądania zawartości stron takich jak YouTube, Flickr bez pośrednictwa komputera.

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Budżetowe kamery video nagrywające w rozdzielczości HD
  Najnowsza generacja kamer o niewielkich rozmiarach takich jak Sony Webbie HD pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1080p przy pełnej prędkości. Urządzenie o wymiarach niewiele większych od telefonu komórkowe z pewności nie pozwoli na uzyskanie jakości obrazu porównywalnego z kamerą filmową HD, ale w porównaniu do dotychczas dostępnych masowo technologii oferuje relatywnie znakomite możliwości.  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Kontynuacją trendu jaki zapoczątkowany został przez iPhone są komputery z ekranami dotykowymi. Technologia, która przejęła się już dawno na rynku komputerów typu palmtop, telefonów komórkowych, urządzeń GPS zaczyna zadomawiać się na rynku domowych komputerów stacjonarnych firm takich jak DELL, HP czy Gateway.

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Telefony komórkowe typu smartphone oparte o innowacyjny system Android powoli zyskują na popularności. Od czasu premiery G1 na rynku znalazł się cały szereg urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego od Google, w tym producentów takich jak HTC czy SAMSUNG.

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Rynek urządzeń do odczytu książek z wykorzystaniem technologi elektronicznego atramentu należał do tej pory do Amazon i ich popularnego czytnika Kindle. Ostatni rok pokazał zainteresowanie tym segmentem rynku wielu nowych firm, takich jak SONY, Samsung, Hanvon, i w ten sposób wybór tych urządzeń jest dzisiaj całkiem duży.

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Coraz większą popularność zyskują usługi streaming`u video poprzez Internet. Bez wątpienia coraz większa liczba operatorów będzie udostępniała urządzenia, które zamiast tradycyjną drogą kablową bądź satelitarną będą pozwalały na oglądanie telewizji i korzystanie z usług VoD poprzez globalną Sieć. Dotyczy to nie tylko dedykowanych urządzeń typu set-top box, takich jak Vudu, ale również konsol do gier (Xbox 360, PlayStation 3) jak i poszerzenia funkcjonalności odtwarzaczy Blu-Ray.

  Technologie i zakupowe trendy na tegoroczne Święta
  Wraz z topniejącymi cenami dysków twardych i rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń dyskową przez użytkowników rynek został zasypany zewnętrznymi napędami i urządzeniami typu NAS. Nikogo nie dziwi już pojemność rzędu 1 czy 2 TB. Przechowywanie danych na dysku twardym często jest nawet tańsze od nagrywania danych na płyty.

  Źródło:
  http://www.digitaltrends.com/features/hottest-holiday-tech-trends-2009/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8920 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.