Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niemiecki modem Fritz!Card DSL a Neostrada

longer48 24 Oct 2009 18:44 3727 13
    longer48
    Level 9  
    Witam,
    Walczę już z tym problemem od jakiegoś czasu, ale ciągle brakuje na ten temat wątków na jakimkolwiek forum, także tym. Mianowicie:
    Kupiłem na Allegro modem Fritz!Card DSL na PCI. Sprzedawca pisał, że to idealny wybór do Neostrady, ale po zakupie okazało się, że gniazdo w modemie to RJ-45, a po przeszukaniu Internetu - dodatkowo że w Niemczech ADSL pracuje na innej parze żył niż w Polsce. No i po przejrzeniu całej papierowej i internetowej dokumentacji modemu nie jestem w stanie stwierdzić, czy pracuje w aneksie A czy B, więc czy w ogóle może działać z Neo, bo nie poruszają tam tej kwestii. Nie znam się na technice działania sieci telekomunikacyjnej, ale jest w instrukcji kilka wzmianek o podłączaniu do modemu linii analogowej, więc nie wykluczam działania gniazda DSL w aneksie A... Niezły klops, ale nie chciałem się łatwo poddać, bo zależy mi na Internecie przez modem ADSL na PCI. Przygotowałem więc sobie kabel telefoniczny czterożyłowy z końcówką RJ-11 z jednej strony włączony do sieci, zaciskarkę i kilka końcówek RJ-45, ale cały czas nie wiem, które żyły i na które miejsca wtyczki przekierować przy podłączaniu. Może ktoś już ma podobny modem i wie, na czym on chodzi, a na czym nie, i jak ewentualnie go podpiąć? Dodam, że teraz mam Netię na kablu TP i modem nadal nie działa.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    astroth
    Level 19  
    Obawiam się że jeżeli jest to modem pracujący w standardzie DSL to nie podłączysz go do neostrady która pracuje w ADSL.To całkiem dwa inne standardy.
    Nie słyszałem żeby coś takiego było możliwe.
    Chyba że masz dodatkowo modem do neostrady który nie działa na złączu USB tylko jest podłączony do karty sieciowej.Wtedy być może, coś byłoby można pokombinować podłączając go to Fritz!Card DSL.
    Darrieus
    Level 38  
    Quote:
    standardzie DSL to nie podłączysz go do neostrady która pracuje w ADSL.To całkiem dwa inne standardy.

Wręcz przeciwnie, to jedno i to samo.
    Tylko że jedno jest synchroniczne a drugie asynchroniczne.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Subscriber_Line

Ważny jest Anex z jakim pracuje dana linia.

W niemczech telefony nie wiem czy modemy też, pracują na zewnętrznej parze w polsce na środkowej.
    astroth
    Level 19  
    lubamet wrote:

Wręcz przeciwnie, to jedno i to samo.
    Tylko że jedno jest synchroniczne a drugie asynchroniczne.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Subscriber_Line

Ważny jest Anex z jakim pracuje dana linia.

Jeżeli się pomyliłem to przepraszam za wprowadzenie w błąd.
    Mea Culpa
  • Helpful post
    Darrieus
    Level 38  
    A to nie jest karta ISDN/ADSL ? Przydało by się zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, od razu było by wiadomo jak podłączyć (na zasadzie dedukcji - ścieżki).
    longer48
    Level 9  
    Ok, oto zdjęcie pudełka. (Modem siedzi w komputerze i wygląda dokładnie tak samo, jak na pudełku. Jest też generalnie nazywany modemem ADSL.) Dzięki Lubamet; czyli ewentualnie musiałbym środkowe żyły kabla telefonicznego podłączyć do zewnętrznych styków wtyczki RJ-45. Tylko cały czas nie wiem, w jakim aneksie pracuje ten modem i czy powinien działać po podpięciu. Do tej pory zrobiłem kilka prób, zamieniając różne pary żył, ale modem przez cały czas nie wykrył jakiegokolwiek sygnału. Wydaje mi się, że testowałem też opcję para wewnętrzna-->para zewnętrzna. Chyba, że tam jest jakaś polaryzacja czy coś...
    Darrieus
    Level 38  
    Polaryzacji nie ma.
    A przydało by się obejrzeć akurat drugą stronę karty :cry:
    Przyglądnij się przy gniazdku ADSL do których styków idą ścieżki, tak najszybciej dojdziesz jak podłączyć.
    longer48
    Level 9  
    Jakie ścieżki do jakich styków? Generalnie na spodzie karty niewiele jest, jak dla mnie.
    Przepraszam za parę dni nieobecności. Dorzucam jeszcze kilka zdjęć karty i specyfikacji z pudełka - może to pomoże stwierdzić, z czym się je ten modem, chociaż piszą po niemiecku.
    Darrieus
    Level 38  
    Masz dwie możliwości. Styki 3 i 6 lub 4 i 5 (kiepsko widać)
    Czyli trzecie od brzegów albo środkowe. Innej możliwości nie ma.
    longer48
    Level 9  
    Czyli środkowe styki kabla telefonicznego do trzecich od brzegów albo środkowych styków modemu, tak? Dzięki, będę próbował wieczorem.
    EBC41
    Level 28  
    Panie ta karta jest wyraźnie dla Annexu B. Gniazdo RJ-11 jest o wiele węższe niż to na tej karcie. Nie będziesz miał z niej pożytku. Zobacz sobie na to
    Niemiecki modem Fritz!Card DSL a Neostrada
    Darrieus
    Level 38  
    A kto ci powiedział że Annex B ma wtyczkę rj45, w cale nie koniecznie.
    Chociaż w tym wypadku tak może faktycznie być. (ISDN) ale jest też anex b na analogowej linii...
    longer48
    Level 9  
    Annex B na analogowej linii? A ktoś mi kiedyś mówił, że "w przeciwieństwie do aneksu A, B jest cyfrowy". Btw, w instrukcji obsługi piszą o podłączaniu modemu ADSL tej karty do analogowej linii telefonicznej, więc może jednak obsługuje annex A? Jest przecież jeszcze drugie złącze - ISDN, czyli aneks B, więc żeby dla karty było sensownym posiadanie dwóch portów i podkreślana w instrukcji możliwość ich jednoczesnej pracy, to chyba gniazdo ADSL powinno mieć aneks A. Zaraz będę działał z kabelkami.
    longer48
    Level 9  
    Skończyłem, a więc wyniki: Nie ważne, jak podłączałem kabelki, modem nie widział żadnego sygnału. Ostatecznie w jednym z programów diagnostycznych urządzenia znalazłem wykres, który sugeruje, że modem może pracować tylko z liniami w aneksie B, więc to chyba kończy temat. Bardzo dziękuję za pomoc i udział w dyskusji.