Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Farbujaca pralka Privileg Sensation 75

jackieee 24 Oct 2009 18:58 2217 2
    jackieee
    Level 9  
    Witam. To moj pierwszy post na tym forum i niestety z problemem. Otoz moja pralka Privileg Sensation 75 farbuje ubrania. Jest to pralka typu "Top loader" wiec zadna skarpeta sie tam nie zawieruszyla :P Plamy sa koloru brazowawego. Dodam ze czyscilem zbiorniki gdzie podaje sie proszek oraz plyn do plukania goraca woda z octem i z pojemnika na plyn wyplywa juz bardzoo stary plyn w postaci przypominajacej paste do zebow... Nie wiem co mam moze przeczyscic w pralce zeby bylo ok, bo juz kilkanascie NOWYCH ubran mam do wywalenia! W ostatecznosci bede musial kupic nowa pralke, ale moze da sie cos zaradzic?
    sujka5
    Level 26  
    Te plamy to najprawdopodobniej...kamień kotłowy(zbyt mala ilośc proszku do prania do twardości wody w Twoim regionie) oraz płyn zmiękczający dodawany do ostatniego płukania , który doskonale wchłania się w micro warstewkę kamienia kotłowego po praniu...i tak na zmianę w myśl anegdoty "że do 1cm to nie bród a powyżej sam odpadnie" .
    W pralce mamy do czynienia z czymś podobnym.....aby się przed tym ustrzec należy odpowiednio zmiękczyc wode do prania aby podczas prania nie tworzył się kamień kotłowy który zwilżany jest płynem zmiękczającym , który następnie wysycha i po jakimś czasie odpada podczas prania....
    Dodatkowo jeśli masz do wyboru nastawic pranie pomiędzy temp.40-60 stopni to uzywaj zawsze tej wyższej na ile pozwalają ubrania , oprócz tego dobrze byłoby tą twoją pralkę odkamienic jakimś dobrym odkamieniaczem.....
    jackieee
    Level 9  
    Dzieki za odpowiedz. Co bys proponowal przeczyscic i w jaki sposob? Odkamieniacz mam wsypac normalnie do pralki czy moze "podac" go jakos przez waz ktorym woda jest dopiero pobierana? Jak najlepiej to zrobic? Poza tym moze jakies pomysly na wyczyszczenie pojemnika w ktory wlewa sie plyn i wsypuje proszek? Ten pojemnik jest niestety na stale zgrzany wiec w srodku czysci sie to naprawde bardzo ciezko.. Probowalem juz octem i goraca woda i za kazdym razem cos wyplywa z niego. Z gory dziekuje za pomoc.