Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalna stacja pogody Kollron Technik przestała działać.

24 Paź 2009 19:01 3594 3
  • Poziom 9  
    Witajcie, jestem posiadaczem zdalnej zewnetrznej stacji pogody Kollron Technik/nadaje na częstotliwości 433MHz/, niestety po wystawieniu na zewnątrz działała kilka godzin, natomiast nad ranem już nie dała znaków działania.
    https://obrazki.elektroda.pl/50_1256402950.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/85_1256402951.jpg

Jest zasilana napięciem 3VDC /zasialnie bateryjne/, ale na zewnątrz zasiliłem ją z akumulatora poprzez kabelek /dodatkowo zabezpieczyłem diodą, aby omyłkowo żle nie spolaryzować-wówczas zasilanie ustawiłem na około 4V/.Tak działała kilka godzin,nie wiem jak ją uratować. Zamieszczam zdjęcia płytki tej stacji .

Jeśli macie wiedzę, pomysł jak ją przywrócić do sprawności, to bardzo proszę o pomoc.

Za zainteresowanie problemem, poświęcony czas i cenne rady serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam. Z opisu wnioskuję, że główna stacja ta co jest w domu to działa a uszkodzony jest zewnętrzny czujnik. Co skutkuje brakiem komunikacji. Jeżeli jest inaczej to proszę o więcej danych (typ stacji). Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Staja główna WS-8105 działa,działa też z innym zdalnym czjnikiem -czyli jest w pełni sprawna. Natomiast ta zdalna stacja pogody wcale sie nie włącza,nie wyświetla sie nic ani nie sygnalizuje próby nadawania-słowem nie działa.Po podłaczeniu do zasilacza nie pobiera prądu, jedyne co zaobserwwałem to że pobiera około 0,2A przy wciśnięciu reset - co wydaje się być nadmiernym prądem. Osobiście nie mam pomysłu jak ją uratować, wciąż liczę na Waszą pomoc.
    Za zainteresowanie tematem, poświęcony czas i cenne rady serdecznie dziękuję.
  • Poziom 28  
    Witam. Chyba niewiele można zdziałać, ewentualnie wymiana kondensatorów elektrolitycznych. Na aukcji idzie właśnie licytacja takiej stacji w zachęcającej cenie. Pozdrawiam.