Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oszukanie licznika klientów.

malibo19 24 Oct 2009 19:53 10060 6
Optex
 • #1
  malibo19
  Level 1  
  Witam serdecznie!

  Mam pewien problem, otóż jestem właścicielem małego sklepu w centrum handlowym gdzie został zamontowany licznik klientów. Wcześniej był to licznik w futrynie, gdzie można było zasłonić jedej czujnik aby nie liczył wchodzących osób. Gdy wykryłem małe oszustwo ze strony pracowników kupiłem inny podwieszany nad wejściem, którego według sprzedawcy nie można było oszukać. Ostatnio jednak znów dramatycznie spadła ilość klientów a brdzo wzrosła przez to skuteczność i zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby sobie z takim licznikiem poradzić.


  Pozdrawiam
 • Optex
 • #2
  joy
  Level 20  
  Może zamontuj sobie kamerkę i prosty rejestrator, i wszystko się wyjaśni.
 • Optex
 • #3
  zdanek15
  Level 26  
  Witam.Najprostrzą metodą na ten kłopot to zmiana pracowników którym to Pan nie ufa.:D.Ale jest inne rozwiązanie. Wg. mojego pomysłu można byłoby zastosować ten poprzedni czujnik drzwiowy,ale zmodyfikowany.Tzn. nie wiem co Pan tam stosował ,ale zakładając ze barierę laserową to wystarczyło by zastosować nie tylko jako licznik przerwanie ciągu i na tej zasadzie zliczanie klientów tylko dodanie pętli czasowej.Czyli tak wchodzi klient przerywa promień lasera i jest zaliczony na normalne przejście ma 2 sek i to tak ustawiamy.Natomiast jesli odbiornik nie zobaczy znow promienia lasera przed uplywem powiedzmy 1 minuty/ustawialne/ jest alarm.To tylko sugestia
 • #4
  rodi667
  Level 12  
  Widziałem już takie czujniki w sklepach, które po dłuższym przysłonięciu przez klienta włączały sygnalizację i obsługa zwracała uwagę, aby się przesunąć - więc możliwe, że są dostępne w handlu. Czy przy okazji tego tematu mogę zapytać po co montuje się liczniki klientów ? Zawsze widząc takie urządzenie zastanawiałem się nad zasadnością jego używania.
 • #6
  saimon79
  Level 14  
  Jak masz bramki antykradzieżowe to zamów sobie do nich moduł licznika.
 • #7
  AndrzejJakubowski
  Level 10  
  Trochę niezręcznie, bo wygląda to na reklamę :)
  Proszę zajrzeć na stronę www.licznik-gosci.pl. Obydwa oferowane urządzenia mają sygnalizację akustyczną ciągłego zasłonięcia bariery a dodatkowo czas zasłonięcia jest zapamiętywany - można zatem ocenić czy były to przypadki czy raczej celowe działanie.