Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer vsx-417 overload

24 Paź 2009 21:03 5915 2
  • Poziom 13  
    Witam. Posiadam kino domowe, które kupiłem z drugiej ręki. Zestaw Pioneer(Amplituner + DVD) i zestaw KODA(5 głośników [2 surround 2 przednie i centralny]). Kupiłem ok 1mies temu. Działały bez zarzutu. Słuchałem techno i innych typów muzyki na -35 Db oraz oglądałem filmy na podobnej głośności. Dziś chciałem włączyć wzmacniacz, puścić jakąś muzykę... Podgłaśniam do -55Db i.. OVERLOAD. Amplituner wyłączył się. Wkurzony włączyłem od nowa i to samo. Szukając w google natrafiłem na informacje, żeby ustawić impedancję i sprawdzić czy nie ma zwarć. Wszystko było dobrze ustawione i nic nie było. Jedynie co zauważyłem(jak jeszcze nie wchodziłem na głośność -55Db) to to, że prawa kolumna surround gra dużo ciszej od lewej. Za każdym razem OVERLOAD. Denerwuje mnie to, i nie wiem co zrobić(w instrukcji nic nie pisze).

Od razu napiszę(na elektrodzie moderatorzy od razu usuwają, bo uważają, że było wiec piszę że nie):
    -szukałem na elektrodzie
    -szukałem w google
    -nie było wyników
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Overload czyli przeciążenie, amplituner w ten sposób informuje o uszkodzeniu któregoś z głośników lub kanału wzmacniacza. Odłączaj pokolei każdy kanał od strony amplitunera i zmierz rezystancję na odłączonym przewodzie. Zacznij od ciszej grającego kanału. Jeżeli rezystancja będzie prawidłowa to odłączaj kolejno głośniki i włączaj amplituner, po odłączeniu wadliwego amplituner da się uruchomić. Jeżeli żadna z opisanych metod nie przyniesie wyników to prawdopodobnie masz uszkodzoną którąś z końcówek mocy...
  • Poziom 13  
    Dziękuję za pomoc. Wczoraj sprawdzałem, czy nie ma zwarć przy amplitunerze. Zapomniałem o głośnikach. Przy prawej kolumnie SURROUND było zwarcie. Pozdrawiam.