Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata

gjego 25 Paź 2009 10:27 16947 45
  • Witam.
    Oto wolnej chwili zrobiłem z odpadów (części), generator z Nowego Ele. ale przeze mnie zmieniony, bo straszne syfy miał na wyjściu.
    Synteza gotowa z Nowego Elek.
    Moc składa się z 2 stopni BF199 na KT920A a przypomnę ten nadajnik nie będzie nadawał w eterze.
    Tylko dla testowania zbudowałem.
    Pozdro :)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    gjego
    Poziom 13  
    Specjalizuje się w: :)
    gjego napisał 138 postów o ocenie 58, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Gdańsk. Jest z nami od 2006 roku.
    Ymekk
    Poziom 12  
    Widać mały zgrabny, tyklo trochę ci jednia dziura z przełączników schodzi nadół. Czy to jest cyfrówka?
    gjego
    Poziom 13  
    Tak trochę schodzi co masz na myśli cyf..
    Ymekk
    Poziom 12  
    No czy ma cyfrowe wyszukiwanie kanałów jak mają dzisiejsze sprzęty Fm

Dodano po 51 [sekundy]:

I ile wychodzą koszty takiego odbiornika???
    gjego
    Poziom 13  
    To nie jest odbiornik :) tylko nadajnik i nie szuka kanałów tylko je sam ustawiasz sobie na jakim pasmie ma nadawać ;) a koszty tego nadajnika to mnie wyszło za wszystko 99.00 zł i płytka modulatora nie pamiętam, a resztę miałem koder i takie tam :) pamiętaj on jeszcze do końca nie sączony jest no ale już nadaje.
    gjego
    Poziom 13  
    Nowe rozwioząnie mocy jeszcze nie skończone
    Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata
    gjego
    Poziom 13  
    No trochę wolnego nie za wiele
    Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata
    kotuniunia
    Poziom 29  
    Te cewki w filtrze wy. to bym oddalił od siebie, bo w takim układzie jak założysz wokół nich ekrany ,nie dość zmienią swoje param. to będą skutecznymi tłumikami nie tylko harmonicznych ale i nośnej,a tak to fajna konstrukcja!

Dodano po 1 [minuty]:

gjego napisał:
    Witam.

Moc składa sie z 2 stopni BF199 na KT920A a przypomnę ten nadajnik nie będzie nadawał w eterze.

HI HI HA! Pozdr!
    gjego
    Poziom 13  
    no spoko wiem o tym ale się zastanawiam na tym ekranem wyś.. zobaczę jak się będzie zachowywała się z ekranem i bez
    Trabi
    Poziom 36  
    gjego napisał:
    ...ten nadajnik nie będzie nadawał w eterze...

To..... po co powstał? Bo nie za bardzo łapię Twój tok rozumowania. Nadajnik całkiem do niczego? Hmmm.....
    Ogólnie fajnie, tylko jedno co mi nie za bardzo wpada w oko, to za duży otwór na wyświetlacz; wygląda jak wycięty nożyczkami. Mogłeś dopasować jego wielkość do samego ekraniku i wyciąć w takiej samej wielkości jak on sam. A tak... wielka dziura za którą jest wyświetlacz.
    gjego
    Poziom 13  
    Powstał dla testu a że panel przedni jest testerem i będzie zmieniony na razie musi taki być a zresztą to tylko tester , co masz na myśli niczego? potwierdzam ten nadajnik nie będzie pracować w eterze w 100% to tylko TEST !!
    Trabi
    Poziom 36  
    No chyba że tak. Tylko.... jak chcesz sprawdzić czy działa? Jak go włączysz to.... już nadaje :) .
    gjego
    Poziom 13  
    Trabi są od tego przyrządy :) oj oj
    gjego
    Poziom 13  
    Ferddy miłego święta ci życzę myślałem że jesteś kumaty z takim opisem Komputery, mikrokontrolery, nawigacje GPS
    a pro po techniki w.cz jak ktoś robi to zaraz widzę jest halo i wyskakują zaraz artykułami prawnymi czyli morał jest taki nic nie robimy samo się zrobi niech niektórzy wezmą pod uwagę że każdy kto robi takie rzeczy wie co go czeka !! idt.ok i zakończmy
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    gjego
    Poziom 13  
    Panel będzie nowy spoko :) Wesołego :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    gjego
    Poziom 13  
    To zależy od terenu ja kiedyś miałem 1 wat i uzyskałem 3 kilometry i wysoko antena bo to nie zależy na jaką masz moc, zysk zawsze jest antena :) i nie mogę nadawać pozwolenia nie mam :) mam przyrządy pomiarowe i takie tam :) wiec nikomu nie szkodzę :) .
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat przeczyściłem. To nie jest forum prawnicze tylko techniczne. Również czytanie tematu nie jest obowiązkowe. A jeżeli ktoś się nie zgadza ze mną to proszę poinformować o tym administratora.
    gjego
    Poziom 13  
    Jeszcze wpadłem na pomysł zrobić żeby sobie po lanie zobaczyć swr./odbicia i moc nadawania tylko musze wymyśleć na jakim kotrolerze to zrobić ale jest to do zrobienia hm nie złe by to było hee macie pomysł ? :)
    gjego
    Poziom 13  
    Witam no to wolnego było trochę to parę fotek pozdrawiam :)

Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wataNadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata

A powiem tak nie nadaje się tan zasilacz co teraz siedzi słychać, ja to nazywam ćwierkanie w torze audio :D muszę go zmienić na iny albo zwykły zasilacz zrobić
    gjego
    Poziom 13  
    Mam taki schemat rds co myślicie o tym ?
    Nadajnik FM 88-114 MHz 1-35 wata
    EBC41
    Poziom 28  
    Ja tylko chcę ostrzec przed załączaniem nadawania dla częstotliwości powyżej 108Mhz (nawet na sztucznym obciążeniu, tak dla spokoju duszy) bo tam pracują radiolatarnie lotniskowe i kolega może bardzo, ale to bardzo namieszać...
    gjego
    Poziom 13  
    :) Ja nie mam zamiaru nadawać jak sobie przypominam pracują w pasmie 322 mhz Gdańsku (108-118 MHZ), typu VOR i wyżej radiolatarnie ;)
    pol48
    Poziom 12  
    gjego napisał:
    Witam.
    Oto wolnej chwili zrobiłem z odpadów (części), generator z Nowego Ele. ale przeze mnie zmieniony, bo straszne syfy miał na wyjściu.
    Synteza gotowa z Nowego Elek.
    Moc składa się z 2 stopni BF199 na KT920A a przypomnę ten nadajnik nie będzie nadawał w eterze.

No nawet nie zły nadajnik kolego (gjego). Nie masz się co tłumaczyć nie jest to forum prawnicze.
    Ja też zrobiłem nadajnik stereo + synteza na razie 1W, oczywiście elegancko działa. Tylko mam problem z zakupem trymerów. Gdzie zdobyłeś takie trymerki powietrzne. Możesz dać namiar? Albo jak masz w nadmiarze to pisz na mój adres lop48(malpa)interia.pl może dojdziemy do porozumienia.
    gjego
    Poziom 13  
    Pol48 możesz kupić na allegro trymery szukaj, ja mam ale dla siebie.....(Pochwal się :)

a pro po tego nadajnika już go skoczyłem go i się kurzy :)