Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie sprężarki, silnik nie startuje.

25 Paź 2009 11:46 2203 11
  • Poziom 10  
    Mam problem.
    Posiadam kompresor z silnikiem 1.9 KW do tego są dodane dwie cewki ale nie wiem jakie, zasilanie silnika 220V. Silnik mam problem z wystartowaniem,zachowuje się jakby brakowało mu siły. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Witam !
    Mało danych żeby pomóc !
    Czy silnik jest oryginalny od tego kompresora ?
    Czy silnik jest trój fazowy, a ma pracować na jednej fazie ?
    Pozdrawiam. Stefan
  • Poziom 23  
    Na początek sprawdź te "cewki" kondensatory np. przez naładowanie i rozładowanie żarówką . Jeżeli nie dadzą się naładować to będą uszkodzone .
  • Poziom 10  
    Silnik jest oryginalny nie wiem czy trójfazowy bo taki jest od nowości i pracował cały czas na 220V. W Niemczech pracował bez zażutów.
    Cewki są sprawne.
    Tak pomyślałem że gdyby podłączał ten kompresor przez stabilizator. Co wy na to??
    bo przecież w sieci nie zawsze jest 220V czasem spada.Pozdro
  • Poziom 21  
    Witam.
    Po pierwsze to kondensatory należy sprawdzić miernikiem, ponieważ
    mogą one mieć np. pojemność o połowę mniejszą i silnik nie ruszy.
    Po drugie pojawia się pytanie czy silnik nie może ruszyć za każdym razem czy jak ma ciśnienie w zbiorniku ?.
    Po trzeciemoże być uszkodzone również uzw. rozruchowe silnika.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Wypuść powietrze z beczki do zera i włącz kompresor , jeżeli silnik ruszy bez problemów (a ma problem jeżeli beczka jest pod ciśnieniem) to wina odprężnika , który się zawiesza (zawór przy wlocie powietrza do beczki) , powinien puszczać powietrze tylko do beczki.
  • Poziom 10  
    Sęk w tym że kompresor ma problemy z ruszenie niezależnie czy ma ciśnienie czy też nie ma. Przekręci pompą raz lub dwa i staje (buczy). Czasem włączy się i pompuje. Ale na 10 prób raz włącz się. Sprawdze jeszcze raz kondensatory bo są dwa.
    A że niebardzo znam sie na tym to proszę o podpowiedź jak to zrobić najprościej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Najlepiej je wymień na nowe, koszt niewielki, a na 99% to wina kondensatora, że silnik nie może ruszyć.
  • Poziom 36  
    Witam !
    Polecam sprawdzenie łożysk w całym układzie.
    Pozdrawiam. Stefan
  • Poziom 12  
    Jeśli są 2 kondenastory to może jest jeszcze wył.odśrodkowy?Trzeba sprawdzić:1.uzw.rozruchowe.2.Kondenastory3.Wył.odśrodkowy(jak jest)4.łożyska.
  • Poziom 19  
    Zmierz rezystancję uzwojeń. Napisz ile wyprowadzeń (przewodów)wychodzi z silnika do podłączenia.