Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prowizoryczne przyłącze budowlane

mmario32 25 Paź 2009 13:09 2778 4
  • #1 25 Paź 2009 13:09
    mmario32
    Poziom 14  

Witam. Od niedawna zajmuje się wykonywanie instalacji elektrycznych. Mam następujący problem: Klient chce wybudować dom i w tym celu potrzebuje przyłącza budowlanego. ZE powiedział że na razie nie zrobią mu docelowego przyłącza. Na czas budowy ma sam kupić złącze pomiarowe budowlane, przewód przyłączeniowy i przygotować wszystko (to znaczy ja mam to wszystko zrobić), a panowie z ZE przyjadą i podepną przewód przy słupie i założą i podłączą licznik. Słup od działki znajduje się w odległości około 30m i znajduje się po drugiej stronie drogi. Plan jest taki żeby postawić ze dwa drewniane słupy, a raczej wbić w ziemię kołki drewniane i na nich przeprowadzić przewód do działki. Moje pytanie brzmi:
    1. Na jakiej wysokości powinien przebiegać przewód nad drogą
    2. Czy potrzebne są jakieś pozwolenia w tym zakresie (jeden słup będzie stał na działce u sąsiada, a drugi na działce u klienta)

0 4
  • #2 25 Paź 2009 13:10
    retrofood
    Moderator

Najpierw pogadaj z ZE.

0
  • #4 28 Paź 2009 19:28
    mmario32
    Poziom 14  

Dzięki Magister_123. Okazało się że zasilanie ma być z innego słupa i dlatego droga położenia kabla wydłużyła się do 100m. Słupy stawiam jutro. Jeden będzie wyższy (6m) bo kabel będzie szedł nad drogą tak jak na rysunku wyżej, natomiast reszta będzie trochę niższa (5m) bo będą na działce właściciela przyłącza i muszą przebiegać pod linią 15kV.
    Mam jednak jeszcze jedno pytanie: czy ZE wymaga pomiarów zanim podłączy licznik budowlany? No bo jak nie ma napięcia to mógłbym pomierzyć ale tylko rezystancje uziemienia bez różnicówki.

0
  • #5 29 Paź 2009 20:42
    mareapa
    Poziom 11  

Rezystancja uziemienia powinna być wykonana , ale to zależy od ZE .

0