Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki swift 1.0 swap maluch.

25 Paź 2009 13:18 2235 1
  • Poziom 10  
    Witam
    Otóż jestem na etapie wkładania silnika do malucha właśnie z swifta 1.0 i mam pewien problem. Otóż nie mogę znaleźć iskry na świecy. Obawiam się że może to być spowodowane złym podłączeniem instalacji mimo iż jest to zgodnie ze schematem.
    W tym wypadku potrzebowałbym zdjęcia z komory silnika i dokładne zdjęcia instalacji szczególnie na drodze aparat zapłonowy-cewka. Jeżeli ktoś posiada takiego swifta bardzo bym prosił o taką przysługę. Silnik pochodzi z modelu z roku 89. Jest to wtrysk jednopunktowy. Naprawdę bardzo mi na tym zależy ponieważ ten silnik jestem w stanie zmieścić do malucha razem ze skrzynią ze względu na gabaryty a to poprawi zdecydowanie sprawy związane z ekonomią. Dodam także że silnik kręci a aparat oraz cewka są sprawne gdyż były testowane wcześniej osobno.
    pozdrawiam

Tutaj zamieszczam schemat z którego korzystałem:
    http://swift.crime.one.pl/pliki/schematy/suzuki_swift_1989.pdf
  • Poziom 12  
    Witam

Czy masz zrobioną flansze do tego silnika żeby spiąć go ze skrzynią bo jeżeli nie masz to przyłóż skrzynie do silnika i wtedy zobaczysz ze to nie będzie łatwa sprawa bo śruby mocowania flanszy do silnika wychodzą prawie na śrubach mocowania skrzyni maluchowska nie podejdzie . Jest z tym strarsznie dużo zabawy tak ze 4 razy więcej jak z silnikiem jakiegoś fiata łozysko sprzęgłowe trzeba przerabiać do docisku z suzuki a docisk z suzuki do tarczy z fiata itp.

Jak nie masz iskry to albo nie ma impulsów z wału albo sterownik nie ma drugiego zasilania.

pozd;