Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki swift 1.0 swap maluch.

krisza11 25 Oct 2009 13:18 2445 1
    krisza11
    Level 10  
    Witam
    Otóż jestem na etapie wkładania silnika do malucha właśnie z swifta 1.0 i mam pewien problem. Otóż nie mogę znaleźć iskry na świecy. Obawiam się że może to być spowodowane złym podłączeniem instalacji mimo iż jest to zgodnie ze schematem.
    W tym wypadku potrzebowałbym zdjęcia z komory silnika i dokładne zdjęcia instalacji szczególnie na drodze aparat zapłonowy-cewka. Jeżeli ktoś posiada takiego swifta bardzo bym prosił o taką przysługę. Silnik pochodzi z modelu z roku 89. Jest to wtrysk jednopunktowy. Naprawdę bardzo mi na tym zależy ponieważ ten silnik jestem w stanie zmieścić do malucha razem ze skrzynią ze względu na gabaryty a to poprawi zdecydowanie sprawy związane z ekonomią. Dodam także że silnik kręci a aparat oraz cewka są sprawne gdyż były testowane wcześniej osobno.
    pozdrawiam

Tutaj zamieszczam schemat z którego korzystałem:
    http://swift.crime.one.pl/pliki/schematy/suzuki_swift_1989.pdf
    hnr
    Level 13  
    Witam

Czy masz zrobioną flansze do tego silnika żeby spiąć go ze skrzynią bo jeżeli nie masz to przyłóż skrzynie do silnika i wtedy zobaczysz ze to nie będzie łatwa sprawa bo śruby mocowania flanszy do silnika wychodzą prawie na śrubach mocowania skrzyni maluchowska nie podejdzie . Jest z tym strarsznie dużo zabawy tak ze 4 razy więcej jak z silnikiem jakiegoś fiata łozysko sprzęgłowe trzeba przerabiać do docisku z suzuki a docisk z suzuki do tarczy z fiata itp.

Jak nie masz iskry to albo nie ma impulsów z wału albo sterownik nie ma drugiego zasilania.

pozd;