Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 29PT8507/12 chasis EM2E

MaG_ 23 Cze 2004 01:34 6994 10
  • #1 23 Cze 2004 01:34
    MaG_
    Poziom 19  

Po zalaczeniu do sieci przechodzi do trybu stand-by. Po uruchomieniu pilotem zalacza sie na 2s, wylacza i miga LED (ciagle, bez zadnej przerwy). Zasilacze STAND-by i power wygladaja OK. Napiecia prawidlowe. I2C OK, (nie mam monitora magistrali, jest 5V, po zalaczeniu leca jakies dane ).
    WN slychac ze sie zalzcza, ramka zaczyna pracowac, ale obrazu nie ma nawet na chwile.
    Czy ktos mial podobna usterke??
    Mozliwe zeby taki telewizor nie sygnalizowal LEDem zadnego kodu bledu??
    On po prostu sobie miga ze cos jest nie tak i to na tyle.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 23 Cze 2004 07:23
    DiZMar
    Poziom 43  

Sprawź czy coś nie obciąża na stronie wtórnej trafa WN, np.pion. Jeżeli nie to stawiałbym na trafo WN ale bez testu lub najlepiej podstawienia pewności nie ma. W philipsach usterki traf WN "bezobjawowo" (bez strzałów i smrodu) to częsty przypadek.

0
  • #3 23 Cze 2004 11:00
    andrzej55
    Poziom 34  

Witam !
    Zamiast trafa WN zapnij żarówkę-sytuacja się trochę rozjaśni..

0
  • #4 23 Cze 2004 11:22
    alexy
    Poziom 13  

Witam.
    Proponuję odłączyć tranzystor 7652 wtedy tv wystartuje i zobaczysz przynajmniej objawy.Miałem niedawno taki i uszkodzony był tylko R3652,i rozjechana szerokość i korekcja(rozwalone w pamięci,do ustawienia trybie serwisowym).
    Powodzenia w walce z tym wynalazkiem.

0
  • #5 24 Cze 2004 09:24
    MaG_
    Poziom 19  

Witam ponownie.

Trafa WN nic nie obciaza. Prostowane napiecia sa OK (przez te sekundy kiedy TV wstaje).

Testu z zarowka nie probowalem, bo nie znam tej metody. Zawsze dawalem zarowke w szereg z trafem jak padal BU. Ale tej metody nie znam. Prosze o rozjasnienie.

Znalazlem uszkodzony R3652, wymienilem i TV dalej martwy.
    Ale jest pocieszajaca rzecz. To raczej nie trafo. Odpiolem 7480 (tranzystor korekcji) i TV sie zalaczyl (oczywiscie bez korekcji).
    Podmienilem tranzystor i dalej nic.
    Czy to trafko korekcji??? Gdzies juz czytalem ze one lubia pasc.

Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie.

0
  • #6 24 Cze 2004 11:45
    MaG_
    Poziom 19  

Znalazlem jeszcze uszkodzony rezystor 100R przy transoptorze 4782. Wymienilem i TV dziala przez kilka minut. Pozniej sie wylacza. Jak sie zalaczy ponownie to znowu dziala przez kilka minut.

Geometria jest prawie OK. Zadnych wiekszych znieksztalcen, ale na skrajne linie (krata) sa krzywe. Jakby gora, srodkiem i dolem byly lekko odchyloe na zewnatrz ekranu. Na obrazie tego nie widac, ale na TXT jest zauwazale.

Ale czuje ze to nie koniec zabawy. Wylutowalem trafko od korekcji i na okowyglada OK. Drut gruby, kilka zwojow, nie widac zeby cos bylo przygrzane.

0
  • #7 24 Cze 2004 13:05
    MaG_
    Poziom 19  

Mam jeszcze kody bldow
    013 014 003 008 007 005
    Tyle ze one mi nic nie mowia. Czy ktos ma takie informacje.

Po wykasowaniu bledow i uruchomieniu testu nic nie wykrywa.
    Uszkodzonych modolow tez nie wykrywa.

Po wylaczeniu i zalaczeniu bledow nie ma. Pojawiaja sie dopiera jak sie sam TV wylaczy

0
  • #9 24 Cze 2004 21:44
    MaG_
    Poziom 19  

Tylko gdzie takie trafko mozna kupic?? Ile kosztuje??

Nie jestem przekonany ze to trafao. Co prawda troche sie grzeje, ale nie widac sladow uszkodzenia.

0
  • #11 25 Cze 2004 11:55
    MaG_
    Poziom 19  

Nie nie. To nie jest wina trafka.

Blad zglasza dzielnik pojemnsci 2430 i 2429. Opisany jaki informacja o paraboli.

W momecie zalaczenia TV startuje WN, ale jeszcze nie ma impulsow do korekcji. Wiec na dzielniku pojemnosciowym jest maksymalne napiecie (zmienne). Po chwili pojawiaja sie impulsy korekcji i napiecie spada i wtedy jest juz OK. Tyle ze ta chwila maksymalnego napiecia zalacza zabezpieczenie i TV sie wylacza. Problem w tym ze nie wiem dlaczego te impulsy pojawiaja sie puzniej. To steruje ukladem cos w rodzaju tyrystora(2 tranzystory tak polaczone) wieec wystarczy chwilowy wzrost i uklad sie zatrzaskuje.

Byl jeszcze jeden probem. TV wylaczal sie po jakiejs chwili pracy i w tym momecie bylo widac jakies iskrzenie na ekranie. Wymienilem pojemnisc 2432 (w szereg z cewkami OL) i problem zniknal. Musial czasem puszczac skaldowa stala i przywieralo 140V.

Co z tym fantem zrobic??
    Ma ktos jakis pomysl??

Co z tym fantem zrobic????

0