Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryzator (pastuch) ET 2A

25 Oct 2009 18:17 4490 13
  • Level 18  
    Posiadam takie urządzenie i problem polega na tym iż po upływie ok 30 min. jego działania neonówka coraz rzadziej się zapala i potem w cale nie mruga. Po przyłożeniu próbnika próbnik się zapala, ale sprawdziłem że wtedy słabiej "kopie". Po rozkręceniu elektryzatora widać w nim metalową puszkę o kształcie kwadratu , nie wiem co to jest czyżby kondensator, może on jest już padnięty?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 34  
    Zmiana parametrów po czasie sugeruje że coś się przegrzewa, odłącz ogrodzenie jeśli się to dzieje dalej to szukaj w układzie pastucha (np. zimny lut), jeśli nie to szukaj na ogrodzeniu upływu do masy.
  • User removed account  
  • Level 18  
    Jest jeden elektrolit ,który wymieniłem na nowy, oprócz jego są 2 tranzystory z seri BC i BFR, kilka diód i chyba triak no i ta metalowa puszka podejrzewam że to jest kondensator bo transformator jest obok no i oczywiście rezystory.
  • User removed account  
  • Level 17  
    Odświerzę temat. Mam identyczny elektryzator tylko troszkę inny z nim problem:(
    U mnie z kolei światełko pali się światłem ciągłym, nie mryga i nie słychać cykania. Odłączyłem wyjście i jest tak samo. Wczoraj rozkręciłem i wszystko wygląda ok i po skręceniu jak by ożył i przez pewien czas cykał ale dziś znów to samo. Co może być przyczyną?
  • Level 18  
    Do sprawdzenia dwa tranzystory jak są sprawne to stawiam na triaka.Przy okazji wymieniłem kondensator ta metalowa puszkę ze względu na utratę pojemności (po wymianie mocniej kopie).