Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y530 - formatowanie partycji D i instalacja WinXP

pcmaniaczek 24 Paź 2009 23:29 5582 19
  • #1 24 Paź 2009 23:29
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

A czy w Y530 można sformatować partycję D ??? Tzn usunąć z niej wszystkie foldery łącznie z ukrytym folderem lenovo ???

Pozdro

0 19
  • #2 25 Paź 2009 06:26
    tina42
    Poziom 9  

Możesz sformatować ale radziłbym tobie najpierw przekopiować ten folder od Lenovo na pen-drive lub gdzieś indziej. W razie przywracania wrzucił byś ten folder na D i nie było by żadnego problemu.

0
  • #3 25 Paź 2009 11:34
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

No to jak to w końcu jest ?? Pliki potrzebne do odzyskiwania są na ukrytej partycji czy na D ???

0
  • #4 25 Paź 2009 13:41
    tina42
    Poziom 9  

Są one na ukrytej partycji lecz na D jest odnośnik który wskazuje gdzie jest zapisana kopia systemu (coś jakby odnośnik). Przy próbie przywrócenia laptopa do ustawień fabrycznych, program onekey recovery wybiera domyślną ścieżkę czyli D:/lenovo/.../factory.wsi lub backup.wsi. Partycja przywracania jest przecież nie widoczna nawet z programu onekey recovery.

0
  • #5 25 Paź 2009 15:40
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

eee.....

Nie mam nic z rozszerzeniem WSI na partycji D ...

Moje zdanie jest takie że na partycji D są tylko i wyłącznie sterowniki do visty oraz folder do którego OKR zapisuje kopie danych o ile taką sobie zrobimy....bo puki nikt nic nie zrobi to domyślną kopią są ustawienia fabryczne na partycji ukrytej EISO a ona jest nie do ruszenia z poziomu zwykłego użytkownika,no chyba że ktoś zacznie się bawić programem do zarządzaniem partycjami.

0
  • #6 25 Paź 2009 17:27
    tina42
    Poziom 9  

A dałeś pokazuj ukryte pliki i rozszerzenia systemowe?

0
  • #7 25 Paź 2009 18:16
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Gdybym nie dał to bym nie widział folderu lenovo ....

Ty masz tego laptopa czy tylko tak piszesz na podstawie tego co jest napisane w internecie ?

Cytat z instrukcji : Aby używać funkcji OneKey Recovery, Twój twardy dysk zawiera już ukrytą partycję domyślnie przechowującą plik obrazu systemu oraz pliki programu OneKey Recovery.Ta partycja jest domyślnie ukryta ze względuów bezpieczeństwa.

i jest też wzmanka że kopia zapasowa może być zapisana w domyślnej lokalizacji przykładowo : D;\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery

Czyli wszystkie potrzebne pliki są na partycji EISA a partycję D mogę sformatować .....

0
  • #8 25 Paź 2009 19:15
    tina42
    Poziom 9  

Mam tego laptopa (troszkę inny model g530). Może masz inaczej ale u mnie w podręczniku tak samo pisze. Jeżeli tego domyślnie niema u ciebie tego pliku to nie musisz się przejmować. Zawsze ten plik factory.wsi lub backup.wsi da się wyciągnąć z ukrytej partycji w razie konieczności. Możesz śmiało sformatować.

U mnie była troszkę inna historia bo usunąłem całkowicie partycje prócz tej z kopią(myślałem że ten plik tam jest domyślnie na D, ale dzięki że napisałeś że tam go nie ma ). I one key czepiał się że w domyślnej lokalizacji D:\Lenovo\...\factory.wsi niema pliku. Ale ubuntu live cd wystarczy zbootować i przerzucić z ukrytej ten plik na D i wszystko gra.

Pozdrawiam

0
  • #9 25 Paź 2009 19:23
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Czyli tak jak myślałem,partycja D nie ma żadnego znaczenia jeśli np. padnie nam system i chcemy przywrócić ustawienia fabryczne ...

No chyba że na D mieliśmy swoją zrobioną kopie danych to wtedy już nie jest tak wesoło ....

Tak się zastanawiam żeby pousuwać wszystkie partycje z dysku i zrobić je po swojemu i wgrać windowsa xp ...tylko czy nie będzie z tym problemów ??? Bo to podobno problematyczna sytuacja połączenie tego lapa z win xp ...

0
  • #11 25 Paź 2009 20:02
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Czytałem ten temat ale za bardzo nie wiem co on ma wspólnego z moim lapem,dość że to inny model to jeszcze zupełnie inna firma laptopa,pozatym jak byś był w temacie to byś wiedział że sprawa y530 wygląda zupełnie indywidualnie i są z nim problemy nawet ze schematami zasilania .....:|

0
  • #12 25 Paź 2009 20:12
    mat_ed
    Poziom 43  

Napisałeś:

Cytat:
    ...wgrać windowsa xp ...tylko czy nie będzie z tym problemów ???

Tak więc podałem Ci link do opisu integracji sterowników kontrolera S-ATA.
    Po integracji sterowników, nie będziesz miał żadnych problemów z instalacją systemu XP na tym laptopie, a i pozostałe sterowniki są również w internecie dostępne.

Do tej pory instalowałem na 4 sztukach y530 system XP i problemów nie zauważyłem.
    Model nie ma znaczenia, integracja sterowników dla każdego modelu przebiega w ten sam sposób.

Ponadto, nie zakładaj z góry, że będziesz miał problem z funkcjonowaniem XP na swoim laptopie.

Wydzieliłem posty jako osobny temat.

0
  • #13 25 Paź 2009 20:44
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Hmm,wiadomo że większość problemów brała się właśnie z tego że ktoś nie integrował sterowników Sata i że instalował na stary system a powinno się zrobić format no i pousuwać te tandetne partycje i zrobić wszystko po swojemu,sformatować i dopiero wtedy instalować,ale powiedz mi ,jeśli mam oryginała xp sp2 proff z integrą sp3 w moim wykonaniu,do tego zintegruje te sterowniki sata i wgram na czysty dysk,potem wgram sterowniki,to jakie problemy pojawią się na początek ???

0
  • #14 25 Paź 2009 20:56
    mat_ed
    Poziom 43  

Jak już zainstalujesz system, udasz się do Menedżera urządzeń i wyszukasz sterowniki do urządzeń z wykrzyknikiem. Sterowniki wyszukasz za pomocą identyfikatorów sprzętowych. W dziale FAQ masz dokładny opis, jak wyszukiwać sterowniki bez znajomości modelu. Znajdziesz tam również strony, dzięki którym identyfikacja urządzenia i pobranie sterowników to kwestia kilkunastu minut.

0
  • #15 25 Paź 2009 21:09
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Ale jeśli ściągnąłem wszystkie sterowniki ze strony lenovo do tego modelu laptopa (oprócz tunera bo go nie mam) to tyle wystarczy czy jeszcze jakieś chciał sterowniki ???

Czy przy SP3 potrzebne są jakieś proprawki w końcu ?

0
  • #16 25 Paź 2009 21:19
    mat_ed
    Poziom 43  

Jeśli sterowniki, pobrałeś już sterowniki ze strony producenta, to kwestię sterowników masz z głowy.

SP3 w zupełności wystarczy. Ma on już 'w sobie' poprawkę, którą jest wymagana przy HD Audio.

0
  • #17 25 Paź 2009 21:50
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

No to teraz kwestia tego czy instalować wersje xp którą mam oryginalną czy też MX ?
    Próbowałeś kiedyś windowsa MX ??

I czy któryś z twoich y530 na których były windowsy xp,było używane połączenie wi-fi w sposób ciągły i nie było problemów ze zrywaniem itp ??? Mowa o połączeniach zabezpieczonych WPA

I czy nie miałeś też problemów ze schematami zasilania że nie dało się na stałe zapisać aby np. nie wyłączały się dyski twarde albo ekran ?

No i czy poprawka HD audio daje to że będzie działało wyjście hdmi i będzie i obraz i dźwięk na nim.

I ostatnie,czy po tym jak wszystko zainstalowałeś były jakiekolwiek znaki zapytania w menadżerze urządzeń ?

0
  • Pomocny post
    #18 25 Paź 2009 22:23
    mat_ed
    Poziom 43  

Oczywiście instalujesz oryginał. Ja nigdy nie korzystałem z kastratów typu MX itp.
    W przypadku instalacji MX, nie otrzymasz pomocy na forum w razie ewentualnych problemów.

Klienci się nie skarżyli. Jeden z nich na pewno korzystał z połączenia wifi. Nie wiem jednak czy sieć miała zabezpieczenie WPA czy WPA2.
    XP ma tylko problem z WPA2. Istnieje na to poprawka, która jest już w pakiecie SP3.

Jeśli wszystko zainstalujesz prawidłowo i skonfigurujesz, HDMI będzie działać prawidłowo.
    Po instalacji wszystkich sterowników, nie miałem żadnych wykrzykników.

0
  • #19 25 Paź 2009 23:02
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

Okey,tak więc zaraz zabieram się za instalacje :)

Jak się uda to chyba oszaleje z radości,mój ulubiony system na szybkim laptopie bo w końcu y530 w każdej wersji jak na xp to bardzo dobre parametry :)

A i jeszcze partycje zrobie po swojemu :)

PS.
    jak robiłeś klientom to czego używałeś do usunięcia partycji? Gparted ? Czy usuwałeś w ogole partycje ukrytą EISO?

0
  • #20 27 Paź 2009 14:39
    pcmaniaczek
    Poziom 21  

No więc tak,potwierdzam że y530 działa idealnie z windowsem xp a problemów ze schematami zasilania nie ma !!! Wystarczy w programie do zasilania od lenovo pozmieniać parametry klikając dwa razy na ''bateryjke w programie'' I tam powyłączać to wyłączanie itp itd,wtedy automatycznie zaktualizuje się profil zasilania lenovo w windowsowym zasilaniu :)
    Problemów z wi-fi też nie ma :)

Pozdro i dzięki wielkie !!!

ps. nie wiem jak ktoś może mieć problemy z instalką windowsa xp na tym lapie :| Potem tylko ktoś niepotrzebne ploty rozsyła w necie i odstraszają potencjalnych instalatorów windowsa xp ...

ps2.Oczywiście stery Sata zintegrowane z instalką ;)

0