Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

B陰d VAG 1406,1407-zanik p這mienia, brak wytwarzania p這mie

Bodek_32 25 Pa 2009 21:59 12771 26
  • #1 25 Pa 2009 21:59
    Bodek_32
    Poziom 9  

Witam,
    VAG wy鈍ietla mi b陰d webasto nr 1406 i 1407 - zanik p這mienia, brak wytwarzania p這mienia. Przy odpaleniu webasto bardzo dymi (siwy dym - du瞠 ilo軼i) nie wiem czy to jest w豉軼iwe zjawisko. Po wykasowaniu b陰d pojawia si od nowa po odpaleniu webasta. Co mo瞠 by przyczyn powstawania b喚du. Do ko鎍a nie wiem czy webasto dzia豉 poprawnie.

0 26
  • #2 25 Pa 2009 23:00
    Lypak
    Poziom 12  

Jakie auto, jaki rocznik? Jak paroletnie - prawdopodobnie zanieczyszczony sadz.

0
  • #3 25 Pa 2009 23:30
    kgflanela
    Poziom 17  

Jakie bli窺ze wiadomo軼i o autku lub Jaki typ ogrzewania, a tak na pierwszy objaw to stawiam na stwardnia陰 w堯knin.

0
  • #4 26 Pa 2009 17:59
    Bodek_32
    Poziom 9  

Przepraszam. Faktycznie pisz o problemie a nie pisz jakiego auta dotyczy. Jest to V-gen Touran 2005 rok z silnikiem 1.9 TDI 105 KM i przebiegiem 67 tys. Webasto za陰cza si automatycznie i by這 przek豉dane - adoptowane z innego podobnego samochodu. Je郵i jeszcze potrzebne by造 by jakie szczeg馧y prosz pyta.

1
  • #5 29 Pa 2009 14:17
    skylark
    Poziom 25  

Zapewne nie jest to jego normalna praca. Tak jak koledzy wspomnieli, problem le篡 po stronie palnika lub temperatura sztyftu 瘸rowego jest za niska do skutecznego odpalenia.
    Wskazana wymiana kompletnego palnika.

0
  • #6 29 Pa 2009 18:18
    fil2006
    Poziom 27  

Possible Symptoms
    Smoke
    Possible Causes
    Air in Fuel Supply
    Possibly due to "dynamic driving style" while tank on reserve.
    Fuel Supply leaking
    Possible Solutions
    Check Fuel Supply for Leaks
    Perform Function Test until all Air is out of the Fuel Supply System
    Perform Basic Setting (see Special Notes for further Instructions)
    Special Notes
    This fault may occur due to the auxiliary heating start up, while all related components and functions are free of faults.

Dodano po 5 [minuty]:

sprawdz wydajno嗆 pompki po ok .120 sec ma wt這czy ok 22do 28 ml.Potrzebujesz menzurke i musisz jako zasterowa pompke na te 120 sec.
    Da si vasem nie 獞iczy貫m jeszcze vcds-em na pewno si da w jakim kanale .Jak nie to pokombinuj r璚znie i zobacz czy powietrza nie ma ,paliwo pobierane jest z czujunika poziomu paliwa ze zbiornika po prawej stronie pod tylnim siedzeniem ,moze tam ci庵nie powietrze .
    Pisze o thermo top v

Dodano po 2 [minuty]:

porady koleg闚 zostaw na koniec ,zacznij od podstaw .
    Jak w alfabecie a b c

2
  • #7 30 Pa 2009 21:18
    maciek-info
    Poziom 11  

Mia貫m to samo tylko touran 2 lata starszy. Problem polega na tym 瞠 p這mie nie powstaje na pocz徠ku, a potem jak z豉pie, to zebrane paliwo w komorze spalania wybucha i st康 ten ostry dym. Kierowcy na ulicy widz帷 powy窺ze zjawisko lec z ga郾icami. Aktualnie szukam rozwi您ania problemu, od oko這 roku. Wymieniony sterownik i palnik, a b陰d w komputerze zostaje i webasto nawet ju nie dymi.

0
  • #8 04 Lis 2009 10:27
    piotreq1900
    Poziom 1  

Mam prawdopodobnie identyczny problem, m闚i帷 zupe軟ie powa積ie dwa razy lecieli z ga郾icami...ju nie u篡wam dlatego webasta.
    Mam Thermo Top C analogowy ( Passat B4 1,9 TDI ' 94 ). W poprzednim sezonie dzia豉這 bez zarzutu jeszcze, obecnie d逝瞠j dzia豉 w trybie nagrzewania ( w tym trybie pobiera wi瘯sz dawk paliwa - wyczyta貫m z opisu instrukcji ), w tym sezonie strasznie dymi, du穎 bia貫go dymu o woni oleju nap璠owego ( tak jakby nie przepala dostarczanego paliwa ).
    Pochodzi tak oko這 10 - 15 minut i przestaje dymic, natomiast pracuje nadal, ale juz w trybie utrzymywania temperatury. Zaznaczy musz, 瞠 w drugi tryb wcze郾iej przechodzi這 znacznie szybciej po oko這 5 - 10 minutach.
    Je郵i kto ma na to rad bardzo prosze o pomoc, natomiast ze swej strony powiem,瞠 mam znajomego pracuj帷ego w serwisie tir闚, um闚iony jestem, 瞠 wymontuj swoje Thermo Top C i zostawi mu 瞠by spojrza...jak tylko co b璠 wiedzia odezw si ponownie.

0
  • #9 04 Lis 2009 20:45
    c-kozi
    Poziom 10  

to i ja dodam swoje kilka groszy, mam D5WZ w VW sharan 97 rok, wymienilem caly komplet ( piecyk + pompka ), na stole chodzi jak szalone po wsadzeniu do samochodu rozpedza sie 2 razy i koniec, nie ma zjawiska jak wyzej tz. dymienie, poprostu tak jakby probowalo ruszyc i moze rusza ale tylko na chwilke, po podpieciu do VAGA wyskakuje blad 1409 Przerwanie p這mienia, juz poprostu nie mam pojecie o co biega, na domiar zlego sprzet jest po serwisie, wyczyszczony i dokonane wszelkie niezbedna naprawy. Wlot powietrza i wylot spalin drozny, pompka stuka jak szalona. Moze wy cos doradzicie bo juz zglupialem. Dodam jeszcze ze pojawil sie jeszcze blad w sterowniku climatronik mowiacy o uszkodzeniu czujnika temperatury cieczy chlodzenia silnikan (engin coolent sensor). Juz 2 wymienilem bo w sumiem mam 3 tego jednego wlasnie nie moglem zlokalizowac do dzisiaj, i on odpowiada za podanie temperatury plynu chlodzocego do climatronica. W blokach jak patrzylem to pokazuje caly czas 100 Stopni. MOze to on powoduje zatrzymanie pracy mojego pieca.
    to ten czujnik
    B陰d VAG 1406,1407-zanik p這mienia, brak wytwarzania p這mie

skylark doradz cos bo ty tu jestes guru w tym temacie

0
  • #10 05 Lis 2009 11:17
    skylark
    Poziom 25  

Wspomniane czujniki temperatury nie maj nic wsp鏊nego z omawianym ogrzewaniem. Je郵i pompka stuka a nawet nie zadymi, to warto zdj望 przew鏚 paliwowy z urz康zenia i fizycznie sprawdzi, czy podawane jest paliwo.

1
  • #11 05 Lis 2009 12:39
    c-kozi
    Poziom 10  

i zadzia豉這, okazalo sie ze nie bylo za grosz paliwa w wezyku, podalem paliwo z naczynia bezposrednio przed pompke, w sumie wystarczylo 3 cykle odpalania i zagadalo, pozniej podlaczylem pod w您 paliwa z baku i gada jak szalone ( jak narazie) zakopcil jak szalony bo tlumik byl zalany paliwem po poprzednim uszkodzonym webasto. Tak wiec jak narazie diala, zobaczymy kilka dni jak bedzie smigalo.

PS Stanowie atrakcje ulic Wroc豉wi robi帷 zadyme za sob, mam nadzieje ze nied逝go sie ten t逝mik wypali bo tak g逝pio je盥zic jak raca dymna (-:

0
  • #12 15 Gru 2009 14:02
    danielj29
    Poziom 10  

Ja mam podobny problem. Sharan 1,9 tdi 97 110 KM. Dogrzewacz D5WZ dzia豉 ale dymi jak szalony. Po wyj璚iu z samochodu na stole wszystko jest ok. W samochodzie z drug pompk te dymi. Palnik jest wymieniony.

Pomocy bo ju nie wiem gdzie szuka przyczyny.

0
  • #13 15 Gru 2009 20:15
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Danielj29 . W serwisie .Czasami i oni potrzebuja ziesc i wypic piwo.

Dodano po 28 [sekundy]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 18 [sekundy]:

0
  • #14 16 Gru 2009 12:45
    danielj29
    Poziom 10  

ZKepowicz
    Ok. Niech jedz i pij tylko 瞠by w aucie by這 ciep這.
    A wydane 500 z i 瘸dnych efekt闚 to 瘸dna przyjemno嗆.

0
  • #15 16 Gru 2009 13:07
    romoo
    U篡tkownik obserwowany

To odbierz im jedzenie i pivko jak nie ma efekt闚.
    Dziwi mnie wog鏊e 瞠 kto wydaje kase za napraw a tu jak by這 tak jest.

0
  • #16 16 Gru 2009 21:52
    danielj29
    Poziom 10  

Szukam przyczyny bo wyda貫m kas i mia這 dzia豉.
    Mechanior w miar konkretny i dlatego mu zaufa貫m. Popstawi貫m fure i mia zrobi - przynajmniej sie zarzeka 瞠 zna przyczyn i nie ma problemu.

Ale dzisiaj pora磬a. Wlaz貫m w kana, patrz a tu "sztucznie" zmniejszona dawka paliwa do pompki od odgrzewacza. Na przew鏚 do pompki za這篡 obejm i j 軼isn掖. To zmniejszy這 dop造w ropy do dogrzewacza i nie kopci. Nietsety tylko przez jeden dzie. Pompka podaje za du穎 i kopci dogrzewacz. Zamiast wyeliminowa przyczyn to on bawi si w lekarza i zak豉da jakie "implanty".

A nied逝go wybieram si do pseudo mechanika. I chcia豚ym wyja郾i mu kilka kwestii dlatego pytam was o opini na temat mojego problemu.

Odwali fuszerk i kas zgarn掖. Ale ju nied逝go si do niego wybieram.
    Dra積i mnie takie podej軼ie do ludzi.

0
  • #17 17 Gru 2009 08:57
    romoo
    U篡tkownik obserwowany

Wydatek pomki si reguluje 鈔ubk na niej.

0
  • #18 17 Gru 2009 20:27
    danielj29
    Poziom 10  

Now豉郾ie o tym czyta貫m ale u mnie na pompce nie mog znale踵 瘸dnej 鈔ubki do regulacji. Czy wydatek pompki nie jest sterowany zewn皻rznie? ( z kompa???? )

0
  • #19 18 Gru 2009 23:38
    Seraf
    Poziom 11  

romoo napisa:
    Wydatek pomki si reguluje 鈔ubk na niej.

Pompka paliwa nie ma regulacji!
    Jest sterowana impulsowo przez sterownik agregatu.

1
  • #20 19 Gru 2009 15:34
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Daniel29 A powaznie ,czy wczesniej jezdziles tym autem i czy uzywales tego pieca , bo jesli nie to moze masz niewlasciwa pompke paliwa ,moze byla kiedys podmieniona . Sprawdz ja .Sprawdz tez doplyw powietrza do komory spalania/ moze przytkany syfem/

0
  • #21 20 Gru 2009 17:20
    danielj29
    Poziom 10  

Autem je寮zi貫m zesz貫j zimy ale dogrzewacz nie dzia豉. W tym roku przed zim chcia貫m to naprawi. Znalaz貫m "niby" dobrego mechaniora. Zrobi dogrzewacz. Ale na nast瘼ny dzie zacz掖 kopci. Je寮zi貫m do niego chyba ze cztery razy. Za ka盥ym razem dogrzewacz u niego dzia豉. Wyje盥瘸貫m od mechaniora, jed履貫m dzie i znowu dymi.

Przy mnie z samochodu wykreci dogrzewacz i pompk i za這篡 drugi razem z drug pompk. Wcze郾iej pod陰cza na stole i chodzi這 ok. Za這篡 do samochodu odpali貫m i od razu zacz掖 kopci.

Pompka druga, drugi dogrzewacz. Powinno by ok.

Dlatego my郵, 瞠 co jest ze sterowaniem tej pompki. Ale ju tyle si naczyta貫m, 瞠 mam m皻rlik w g這wie.

Jak dobrze rozumiem do pompka jest sterowana sterownikem z dogrzewacza. A dogrzewacz wsp馧pracuje z komputerem?????

Czyli przyczyna dymienia nie le篡 po stronie dogrzewacza ani pompki.
    Ale dlaczego kopci?????

Dop造w powietrza sprawdza貫m - dro積y.

Nie mam pomys堯w czemu kopci (mechanior te nie).

Przy obecnych temperaturach samoch鏚 wog鏊e si nie nagrzewa. Jecha貫m dzisiaj 30 km i w samochodzie zimno!!!!!

0
  • #22 20 Gru 2009 22:17
    ZKepowicz
    Poziom 18  

W cuda nie wierze dwa dogrzewacze ,dwie pompki na stole pracuja o.k . a po wlozeniu do samochodu dymia . Praca pompki steruje wylacznie sterownik dogrzewacza.Czyli co ? Na stole obydwa sprawne a w samochodzie walniete?Moze masz zbyt dluga rure do powietrza ?A moze zakitowany wydech .Sprubuj odpalic w aucie bez rur.

0
  • #23 14 Sty 2010 20:25
    ZKepowicz
    Poziom 18  

Witam . Opisz w koncu dalsza wojne z dogrzewaczem. Pozdrawiam.

0
  • #24 14 Sty 2010 21:38
    Stefanek1
    Poziom 26  

ZKepowicz napisa:
    W cuda nie wierze dwa dogrzewacze ,dwie pompki na stole pracuja o.k . a po wlozeniu do samochodu dymia . Praca pompki steruje wylacznie sterownik dogrzewacza.Czyli co ? Na stole obydwa sprawne a w samochodzie walniete?Moze masz zbyt dluga rure do powietrza ?A moze zakitowany wydech .Sprubuj odpalic w aucie bez rur.

No to pozosta這 ci sprawdzi czy masz drozny przew鏚 paliwowy pomi璠ze piecykiem a pompk i pomk a zbiornikiem paliwa, jak gdzies przytkany to te b璠zie kopci.
    Po這瞠nie pomki paliwa te z jest wazne, ma by lekko podniesiona do g鏎y od strony konektor闚.
    Pozdr.

0
  • #25 20 Sty 2010 16:22
    Henryk Marchel
    Poziom 10  

sa dwie pompki paliwa do 3 kw i do 5 kw

0
  • #26 11 Lut 2010 21:12
    19lukasz
    Poziom 15  

Panowie nie dzia豉 mi dogrzewanie wyskakuje b陰d 1409 (przerwa w wytwarzaniu p這mienia). Dogrzewanie si nie odpala. Co mo瞠 by przyczyn tego b喚du? Auto to VW Sharan 2002r 1,9 PD

dodam 瞠 tych b喚d闚 1409 jest z 5 a na ko鎍u 1492

4
  • #27 05 Kwi 2010 15:48
    piotrsworz
    Poziom 10  

witam wszystkich majacych dymiace ebersprehery ja w swoim wymienilem sitko oraz swiece i problem sam sie rozwiaza troche zakopcilo na poczatku wypalilo sie i od tego momentu mam spokoj grzeje az milo i bez dymu takze w wielu przypadkach pewnie to wystarczy i nie ma co grzebac .
    powodzenia

Dodano po 2 [minuty]:

sorry zapomnialem dodac ,ze mam sharana 2003 z dogrzewaczem d5wz ,tez chodzilem do roznych magikow probojacych wyciagnac kase a tu dalo sie zrobic nawet bez kompletnego wymontowania dogrzwacza

1