Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Tefal Protect Turbo GV9150 -cały czas leci para

lukavip 25 Paź 2009 22:56 6091 3
  • #1 25 Paź 2009 22:56
    lukavip
    Poziom 15  

Witam.
    Mam żelazko parowe Tefal Protect Turbo GV9150, w którym cały czas leci para.
    Jeżeli ustawiam na żelazku na min, gdzie pary nie powinno być ono nadal dmucha.Czy tu będzie coś w żelazku czy w stacji dokującej popsute i od czego zacząć? Przyznam, że żelazka nie są moją dobrą stroną.
    Próbowałem resetować (przyciskiem) żelazko i nadal nic.
    No chyba że to żelazko ma cały czas parować, bo dostałem już niby uszkodzone to żelazko z takim właśnie problemem.

1 3
  • #2 26 Paź 2009 22:41
    Lisek64
    Poziom 22  

Czy w rączce żelazka jest przycisk uruchamiający funkcję pracy z parą? Jeżeli tak to przy naciskaniu w stacji powinno być słychać jak załącza się elektrozawór. Czasem lubi coś tam wlecieć i nie zamyka go do końca dlatego cały czas leci para. Uwaga w niektórych tanich modelach jest on nierozbieralny.

5
  • #3 27 Paź 2009 15:16
    lukavip
    Poziom 15  

Więc żelazko ma przeźroczystą pokrywę i jak odłożę żelazko i zamknę pokrywę słychać elektrozawór jak zamyka dopływ, gaśnie dioda sygnalizująca pracę pary. Natomiast przyciskając guzik odpowiedzialny za wyłączenie pary nie działa. Muszę rozebrać żelazko i zobaczyć czy dochodzi sygnał do bazy z tego przycisku

0
  • #4 29 Wrz 2011 20:22
    milbr85
    Poziom 2  

Mam bardzo podobny problem z moim generatorem pary tefal gv 8330
    Po przeczyszczeniu żelazka odkamieniaczem, potem octem po włączeniu urządzenia zapalają się na sekundę wszystkie 4 diody na urządzeniu. Po czym gasną i zapalona zostaje tylko dioda sygnalizująca naładowanie generatora i gotowości do puszczania pary ( para oczywiście po wciśnięciu przycisku na rączce nie leci). Dioda zamiast mrugać od razu pali się ciągłym światłem). Przycisk do restartu pojemnika wody w ogóle się nie świeci.
    Po jakimś czasie dioda pary zaczyna mrugać i w momencie gdy generator jest na prawdę gotowy do generowania pary, para samoistnie bez przyciskania przycisku na uchwycie bucha z żelazka. Dioda od bojlera również nie działa, a całe urządzenie było i nie wiem czy w dalszym ciągu nie jest jeszcze zakamienione. Jestem drugim właścicielem i nie znam poprzedniego stylu użytkowania.
    Zaczynam się zastanawiać czy żelazko jest sens oddawać na reklamację lub do serwisu w Krakowie. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

3