Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esprite 728 partycje. Jak to zrobić bez wymiany płyty?

26 Paź 2009 00:13 1122 4
 • Poziom 16  
  Witam. Mam pewien kłopot. Z tego co mi wiadomo Esprity serii 7 maja po 2 partycje: stay i away. Instalacja została wykonana pod 2 partycje w domu 2 rodzinnym z jedną centralą728 i jednym szyfratorem 636 w części wspólnej budynku. Do tego momentu nie ma problemu :]. Kłopot pojawił się kiedy dolny właściciel "zapragnął" :] po wykonaniu instalacji dołaczyć do swojej strefy komórke na ogrodzie która powinna być chroniona niezależnie od mieszkania tzn. w czasie gdy przebywa w mieszkaniu np. wieczorem komórka powinna być chroniona. Podsumowujac potrzebne mi są 3 strefy:
  -piętro
  -parter
  -komórka
  Czy macie moze jakiś pomysł na realizację takiego założenia bez wymiany płyty 728 bo bez dodatkowego wyłacznika nic mi nie przychodzi do głowy :]. Z góry dziękuje i pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Witam,

  Hm, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie dołożenie radiolinii i przekaźników, które będą blokować linie w mieszkaniu podczas gdy załączona w czuwanie będzie partycja użytkownika na dole (linia w komórce nie będzie blokowana). Jedyny minus to to, że użytkownik będzie musiał pamiętać o włączaniu i wyłączaniu radiolinii. Wskaźnik załączenia blokady w postaci diody można wyprowadzić na manipulator dokonując małego "upgrade'u" klawiaturki :) Spróbuj pokombinować.
 • Poziom 16  
  Dzięki mogło by być, tylko troche ryzyko z pamiętaniem załączenia przez użytkownika, podsunąłeś mi przy okazji inny trochę pomysł:D może by tak:
  1.zaprogramować normalnie 2 partycje: góra,dół
  2.podłaczyć czujkę z komórki jako linia 24h
  3.zainstalować w skrzynce centrali przekaźnik zwierający swoimi stykami styk czujki z komórki
  4.skonfigurować tak wyjście PGM żeby przy kombinacji klawiszy załączało przekaźnik
  5. i najlepiej zapalić jakiegoś leda na klawiaturze
  z tym muszę zajrzeć do instrukcji :].Zasada działania prosta: 2 partycje kodujemy normalnie osobnymi kodami, komórkę jako linię 24h możemy zakodowac/rozkodować bypass'ując ją przekaźnikiem sterowanym z PGMu kombinacją klawiszy albo po prostu klawiszem z klawiatury.
  Co o tym sądzicie? :]
 • Poziom 12  
  Jeśli klawiaturę dobrze słychać w mieszkaniu wystarczy
  włączyć w niej dzwonek dla tej linii.
  Jeden klawisz i sąsiedzi też będą mieli spokój :)
  pozdrowienia
 • Poziom 16  
  Witam.
  No to mam 3 partycję w Esprit 728 Ultra! :] Nie obyło się oczywiście bez problemów. Okazuje się że wysterowanie PGMu dwoma klawiszami jest oczywiście możliwe tylko że chwilowo!: o ile trzymamy 2 klawisze PGM zwiera do masy, gdy puścimy klawisze - przestaje zwierać :]. Być może jest odpowiednia konfiguracja PGMu która by to załatwiła jednak w instrukcji jej nie znalazłem ani w programie Espload. U producenta nie miałem ochoty szukać więc wykonałem prosty przerzutnik typu T na CMOSie CD4013 który wyjściem Q steruje mały przekaźnik zwierający czujkę 24h 3 partycji. Natomiast wyjście /Q wykorzystałem do sygnalizacji uzbrojenia/rozbrojenia 3 partycji. Diodę LED umieściłem w prawym dolnym rogu szyfratora poziomego 636led. Jak na razie bez kłopotu. mam tylko kłopot ze startem systemu bo jest za dużo czujek i przy wygrzewaniu mi pada power ale to już inna bajka. :] Pozdrawiam.