Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica EB2.8TeYKDOSrL - nie działa termoobieg

26 Paź 2009 08:59 15630 7
  • Poziom 2  
    Witam Serdecznie

Posiadam piekarnik Amica w zabudowie z płytą ceramiczną.
    Model EB1403
    Typ EB2.8TeYKDOSrL

Kilka dni temu podczas odgrzewanie potrawy wywaliło w mieszkaniu korki po czym piekarnik nie chciał się uruchomić - nie działał żaden z trybów, z kolei wyświetlacz działał.

Po kilku godzinach piekarnik dał się już uruchomić.

- Niestety w funkcji termoobiegu nie kręci się wentylator a z nad drzwiczek wydmuchiwane jest zimne powietrze (w środku nie nagrzewa się) - lampka kontrolna pracy piekarnika pali się - z kolei lampka kontrolna termoregulatora nie pali się.
    - W funkcji "grzejnik dolni i górny" bądź grzejnik pojedynczy piekarnik jakby działał, tzn. lampki kontrolne pracy piekarnika i termoobiegu palą się, piekarnik się nagrzewa, ale wydobywa się z niego spalony zapach (jak z mocno nagrzanej spirali suszarki) a przed chwilą zauważyłem pojawiający się niewielki dym.
    - Wyświetlacz i żarówka oświetlająca działają.

Przeczytałem już o wątkach z wyparowanym smarem na łożysku wentylatora, grzałce termoobiegu, ale czy możliwe jest ze posypał się cały piekarnik? Proszę o pomoc

Dostałem od moderatora polecenie "Miernik do ręki i mierzyć". Niestety sam nie rozwiążę tego problemu i chciałbym zasięgnąć informacji gdzie może tkwić problem.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Prawdopodobnie przepaliła się grzałka.I tak jak moderator napisał należy zmierzyć,
    sprawdzić i ewentualnie wymienić na nową.
  • Poziom 2  
    Rozumiem, że grzałka termoobiegu? No ale wentylator po tym incydencie również się nie kręci, a grzejnik górny i dolni działa ale podczas jego pracy śmierdzi spalenizną i raz zauważyłem, że delikatnie się coś dymi.
  • Specjalista AGD
    Na gorze są dwie grzałki jedna z nich jest od termoobiegu.
    Silnik termoobiegu też oczywiście do sprawdzenia.
  • Poziom 19  
    Grzałka termoobiegu jesy na tylnej ścianie a nie na górze !!!
    Sprawdź działanie silnika jak trzeba to go wymień. w okolicach grzałek z tyłu są pozakładane ograniczniki temperatury powinny być dwa -sprawdź czy mają przejście !!!
  • Poziom 20  
    Nie obejdzie się bez wyjęcia kuchenki z zabudowy,demontażu tylnej części obudowy i sprawdzenia grzałki,oraz silnika wentylatora.Skoro padły naraz dwa elementy termoobiegu, to przy odrobinie fartu może się okazać ze upalone są tylko zaciski przewodów. Fart polegałby na tym,że obyłoby się bez zakupu dość drogich części.Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Podepnę się pod temat, mam nadzieje, ze kolega nie ma nic przeciwko.
    Problem jest taki, że w kuchence Amica nie działa wentylator termoobiegu. Jak się go popchnie to obróci kilka razy i stanie. Kolega piszę, że możliwy jest brak smaru, w takim razie jaki smar tam zaaplikować i jak? Nie da się chyba tego zdemontować do końca, trzebaby jakoś unieruchomić wirnik i okręcić talerz wiatraka? Płytka na której jest to osadzone jest przynitowana do reszty kuchenki i jeszcze paskudna mata szklana. Grzałka chyba działa (nie sprawdziłem, a wszystko już skręcone). Na zasikach silnika jest 230V, i słychać charakterystyczne buczenie. Kiedyś przy podobnej awarii (podajnik węgla do pieca), problemem okazał się kondensator rozruchowy, ale w takich małych silnikach to chyba nie istnieje?
  • Poziom 19  
    Kolego jasek, najpierw odkręcasz wiatrak (chyba lewy gwint). Silnik termoobiegu mocowany masz na zaczepy-odginasz zabezpieczenie i wychodzi .Co do smarowania ,może pomóc ,ale przeważnie na krótko ,najlepiej byłoby wymienić na nowy.