Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerasmart ZSB3-16A23

transformator1 26 Paź 2009 09:58 1757 1
  • #1 26 Paź 2009 09:58
    transformator1
    Poziom 10  

Witam!
    Mam problem z Junkers Cerasmart ZSB3-16A23.Gdy zapala sie kontrolka plomienia piec zaczyna huczec jakby mial odleciec a gdy gasnie znowu jest spokojny.Kaloryfery sa zimne ale pompa musi chodzic bo slychac w nich ze jest obieg wody.Jest to mozliwe ze wina jest braku serwisowania przez 4 lata?(kupilem dom czteroletni-ja bym serwisowal).

0 1
  • #2 26 Paź 2009 14:52
    Alibab
    Poziom 9  

Przyczyn może trochę być. Proponuję sprawdzić ciśnienie wody (właściwe 1,5 do 2 bar), jeśli jest właściwe, czystość filtrów wody na powrocie z CO (i CWU także przy okazji). Czasami bywa, że użytkownik zamknie sobie jakiś zawór, albo ustawi głowice termostatyczne na grzejnikach na zbyt niską temperaturę. Pompą się nie sugeruj - będzie szumiała nawet przy braku wody (albo zwłaszcza wtedy).
    Jeśli powyższe jest ok, to spróbuj kilkukrotnie przełączyć kocioł między co a cwu - kręcąc pokrętłem regulacji temperatury wody między max a min, przy czym posłuchaj czy zmienia się dźwięk pompy, będziesz wiedział czy zawór trójdrożny przełącza przepływ. CO ustaw wtedy na max.
    Przy próbach może kocioł wydawać przeróżne dźwięki. Nie ma się co bać, są zabezpieczenia które nie pozwolą zrobić Ci krzywdy. No i pomyśl o serwisie i konserwacji. Co jakiś czas naprawdę warto. Pozdrawiam.

0