Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetron 2M210-M1 zamiennik na 2M211A-M1?

26 Paź 2009 10:09 6851 10
  • Poziom 14  
    Witam.
    Pali mi bezpiecznik 8A w kuchence Panasonic w momecie jak włacze mikrofale. Po wypięciu samego megnatronu nie pali bezpiecznika. Kondensator nie ma zwarcia, diody dobrze pokazują. Wygląda ze zwarcie ma magnetron.
    Nie znalazłem magnetronu takiego samego 2M210-M1 ale bardzo podobny a mianowice 2M211A-M1. Czy moge go zastąpić?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam
    Magnetron 2M210 znalazłem w sklepie kazpol Link, a w North mają zamiennik Link. Jeśli są one rzeczywiście dostępne i cena jest niższa niż tego 2M211, to chyba lepiej kupić właściwy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dzieki za wskazanie sklepu. Już zamówiłem oryginał. Cena do przełknięcia. Dam znać jak przyjdzie i jak założe go.
    Pozdrawiam

Sprawa sie trochę skomplikowała :/ Kupiłem ale nie oryginał, bo akurat nie mieli i długo byłoby trzeba czekać.... Ale z wyglądu taki sam ;)
    Założyłem i włączyłem machine :] zaczęła działać przez 4 sekundy i znowu wywaliło bezpiecznik 8A. Tym razem spaliły sie diody powielające przy kondensatorze..:/:/:/ (rozsadziło je) Czy te diodki mogły być od początku tez walnięte?? Ale mierzyłem je i pokazywały ze są dobre. Czy może ten inny magnetron mógł je "dobić"?? Dodam ze mierzyłem magnetrony miernikiem i ten stary (zepsuty) ma przejście do obudowy... a ten nowy tego nie ma. Przedtem od razu wywalało bezpiecznik w momencie włączenia....
  • Poziom 10  
    Witajcie. To mój pierwszy post więc, pragnę się przywitać.

Mam problem z mikrofalówką Romix MF13. Siostra wzięła się za jej czyszczenie i po czyszczeniu zaczęła zaraz po załączeniu iskrzć. Poczytałem i znalazłem podpowiedzi co zrobić. Zlokalizowałem płytkę mikową, ale jak ją odkręciłem to mi się złamała, była już tak stara lub tak zużyta. Szukałem i sprawdziłem w jakim stanie jest magnetron. Rozkręciłem kuchenkę i wyciągnąłem ową część. Zdjęcia załączam poniżej. Ma upalona antenkę. Teraz moje pytanie:
    Czy ma sens wymieniać antenę magnetronu czy kupić sprawny na allegro za 30, 00 PLN? Oczywiście do tego jeszcze nową płytkę mikową?
    Czekam na wasze odpowiedzi.

Magnetron 2M210-M1 zamiennik na 2M211A-M1? Magnetron 2M210-M1 zamiennik na 2M211A-M1? Magnetron 2M210-M1 zamiennik na 2M211A-M1?
  • Poziom 24  
    Wymiana anteny jeśli taką znajdziesz ma sens, jeżeli nie zdobędziesz anteny to magnetron też jest w rozsądnej cenie.
  • Poziom 16  
    Cześć, w zasadzie takie upalenie jeszcze nie przesądza, że do wyrzucenia.
    Szkodzą zwęglenia i ostre zadziory.
    Oczyść z kopcia, wygładź zadziory małym iglaczkiem, nie zrób metalicznych otarć na fioletowej ceramice, zamontuj obracając o 180o.
    Płytka jest tania - mikanit lub nawet mika, ale kawałek bez metalicznych wtrąceń, bo będzie się ładnie żarzyć. Zwykle zamiast mocować oryginalnie kleję na obwodzie silikonem wysokotemperaturowym - już więcej tłuszcz nie wpłynie do falowodu - przyczyna Twoich kłopotów.
    Dokładnie wyczyść falowód od środka i z zewnątrz - możesz go odtłuścić, tylko ma być suchutki przed montażem magnetronu.
    Poskładaj, wstaw KONIECZNIE szklankę z wodą i próbuj.
    Jak zwykle na magnetronie jest napięcie tak do 6000V !!! i to nie telewizyjne...
  • Specjalista AGD
    gklub napisał:
    kleję na obwodzie silikonem wysokotemperaturowym
    A jak to się ma do kontaktu z żywnością?
  • Poziom 16  
    Nijak, bez przesady, ilość 0.1g. spolimeryzowany w 100%. Silikony są przecież powszechnie stosowane w domach. Gdyby miały truć, byłoby ostrzeżenie. Zresztą można ściągnąć kartę charakterystyki od producenta. Ja kleję od 20 lat.
    Nie wracają do mnie, chyba że oblane tłuszczem ale to w barach...
  • Poziom 10  
    Super gklub dziękuje za odpowiedź. Myślę że jeszcze w tym tygodniu się za to zabiorę.

gklub napisał:
    zamontuj obracając o 180o.

Mam obrócić tą antenę po wyczyszczeniu?

gklub napisał:
    Poskładaj, wstaw KONIECZNIE szklankę z wodą i próbuj.

Nie wkładałem nigdy szklanki z wodą do mikrofali, raczej podgrzewałem sobie jedzonko. Na czym mam się skupić i co obserwować w tej szklance z wodą??
  • Poziom 16  
    Anteny raczej nie ruszaj, obróć przed montażem magnetron tak, żeby strona upalona była po przeciwnej stronie niż przy wypalaniu. Chodzi o rozkład natężenia pola elektrycznego przy powierzchni anteny. Ma nie być łuku. Rozkład jest niesymetryczny zależny od geometrii anteny, falowodu i kierunku przepływu energii. Jak była przed zdemontowaniem poznasz po śladach łuku wewnątrz falowodu.
    Szklanka z wodą tylko jako obciążenie - magnetron NIE MOŻE pracować bez obciążenia - w zasadzie im większe tym mu lżej. Bez obciążenia sam się usmaży.:((
    200g wody zastępuje większość rzeczywistych warunków pracy.
  • Poziom 11  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy można zamienić magnetrony w drugą stronę czyli 2M211A-M1 na zamiennik 2M210-M1 ?

Pozdrawiam