Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi a4 ciecz chlodzaca - czy można dolać wody?

26 Oct 2009 10:21 1399 5
 • Level 9  
  mam pytanko zwiazane z ciecza chladzaca .czy gestosc cieczy chlodzacej moze wplynac na jakies uszkodzenia? wytrzymalosc na zamarzanie wynosi ok -50 C.czy jak doleje troche wody to cos sie stanie w czasie mrozu?i czy to jest dopuszczalne?
 • Level 16  
  Spokojnie mozesz zmieszac z woda.
 • Level 18  
  można mieszać, nic się nie stanie, zmieniszy się trochę "wytrzymałość na zamarzanie" jak jesteś pewny, że masz do -50 st. C to jak wlejesz trochę wody (destylowanej najlepiej) to nic.
  Przecież koncentraty właśnie miesza się w odpowiednich proporcjach z wodą destylowaną i wtedy otrzymujemy do jakiej temp. płyn nie zamarznie.
 • Level 9  
  no spoko dzieki tylo to nie jest koncentrat przynajmniej tak wywnioskowalem to jakies angielskie dziadostwo bo tu tylko takie maja czyli dziadostwa a jak doleje normalnej wody?
 • Cars specialist
  jak dolejesz nic się nie stanie (teoretycznie) bo zacznie się (tylko) osadzać kamień Poza tym na każdym lepszym zakładzie znajdziesz areometr do pomiaru temperatury zamarzania płynu Pamiętaj że każdy płyn po jakimś czasie traci swoje właściwości Proponuję nie dolewać wody tylko zalać świeży płyn
 • Level 9  
  dzieki kupilem wode destylowana i doleje ja a ja wroce na swieta do polski to wymienie na normalny plyn dzieki za podpowiedz