Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat IBIZA 1,4TDi 2003r - silnik nie pali

26 Paź 2009 12:28 4611 10
 • Poziom 9  
  Problem z odpalaniem.
  Wcześniej miałem problemy z odpalaniem silnika (pojawiały się one po nocy przy duzym zawilgoceniu) samochód kręciłem kikanaście razy i dopiero po którymś razie odpalił (jak dałem mu trochę odetchnąć po próbak kręcenia).
  Podczas tych prób zapaliły się kontrolki od świec i poduszki i przy już uruchomionym silniku "migały". Ustawało to po 21-ym odpaleniu i było OK. Taka sytuacja się czasem powtarzała, nawet przy ciepłym silniku ("jak go co trafiło")aż do dziś kiedy nie mogę w żaden sposób odpalić samochodu.
  Czy ktoś miał coś podobnego?
  Co to może być?
  Dziękuję za rady
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 27  
  Wykonaj test komputerowy, wtedy zobaczysz szczegóły. Po kontrolkach widać, że poduszki powietrze nie są aktywne i świece żarowe nie działają. Ewentualnie możesz sprawdzić same świece i bezpiecznik, ale niekoniecznie to jest przyczyną.
 • Poziom 34  
  Żadne świece nie są uszkodzone, odczytaj interfejsem diagnostycznym błędy zapisane w sterowniku silnika i będziesz wiedział co go boli i od czego zacząć usunięcie usterki.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 9  
  Ok. Wiozę go do mechanika Bo Sam błędów nie odczytam. Dam znać co fachowiec znajdzie. Dzięki wszystkim życzliwym za pomoc
 • Poziom 9  
  Dla zainteresowanych:
  Mechanik nic nie pomógł - problem okazał sie zwiazany być z instalacją elektryczną już prawie tydzień samochód stoi u elektromechanika i na biegu sprawdzają umasowienie samochodu i wszystkie przewody instalacji (kabelek po kabelku) - ponoć gdzieś nie ma przejścia. ZOBACZYMY!!!
 • Poziom 34  
  Czy jest komunikacja ze sterownikiem silnika, czy ten elektromechanik podpinał auto pod tester diagnostyczny ?
  Jeśli nie ma komunikacji ze sterownikiem to niech sprawdzi przekaźnik podający zasilanie na sterownik silnika.
 • Poziom 9  
  Podpinali go pod komputer.
  Przekaźnik był padniety (rzeczywiscie brak było sygnału z komputera) ale go wymienili dlatego też zapłaciłem i odjechałem myśląc że jest OK. Kilka dni później samochód stał na dworze 2dni i już nim nie wróciłem, dzwoniłem do mechanika z reklamacją ale on powiedział, że nie wie co jest zgrane i żebym podjechał do elektromechanika bo wydaje mu sie że to wina instalacji elektrycznej, która jego zdaniem jest 'pokombinowana" po naprawie pokolizyjnej
 • Poziom 34  
  Zwróć uwagę czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję ON (zapalenie się kontrolek) zapala się i gaśnie kontrolka świec żarowych - jeśli się nie zapala to wina leży albo znowu po stronie przekaźnika zasilania sterownika silnika albo po stronie kostki stacyjki a jeśli zapala się i żarzy lekko to pewnie fabryczny alarm (jeśli takowy jest).
 • Poziom 9  
  Dzieki za zaangażowanie.
  Sprawa wygląda tak.
  zawsze było że po przekreceniu kluczyka zapalaja sie kontrolki od swiec, abs, poduszki i hamulca (jak normalnie do zapłonu) nastepnie gasły wszystkie.
  podczas długiego krecenia na rozruszniku zaczeły migać te od swec i poduszki i nawet gdy odpalił dalej migały na zapalonym silniku - miganie ustepowało po 21-ym odpaleniu silnika.
  tylko że teraz juz wogóle nie mogłem go odpalic
 • Poziom 34  
  To w takim razie niech ten elektromechanik poda odczytane kody błędów a zwłaszcza ten z napięciem zasilania bo pewnie taki wystąpił skoro zabrał się za sprawdzenie przewodów masowych, powinien Ci przynajmniej podać ten od AIR-BAG.
 • Poziom 9  
  Wymienili mi czujnik na wale na drugi i po problemie, najdziwniejsze jest to że w/g wskazań mój stary nie wykazywał usterki. Narazie cieszę sie samochodem choć drogo mnie to kosztowało i zabaczymy na jak długo?
  Pozdrawiam wszystkich