Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myszka Logitech NX60 - nie działa kółko

misiobot 26 Oct 2009 12:33 3392 6
    misiobot
    Level 10  
    Witam,

mam problem z myszką Logitech NX60 a mianowicie zaczęła ona dziwnie wariować(zamienione przyciski, wyłącznie się itp.) więc ja rozłożyłem i używając CX80 przeczyściłem. Wszystko teraz działa oprócz rolki przewijania. To znaczy nie przewija stron ale przycisk kółka dział. Co z tym zrobić?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mrsebolo
    Level 25  
    Przy kółkach zwykle są czujniki, warto by ją rozebrać ponownie i sprawdzić czy się nie przesunął względem rolki. Niestety nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku tego akurat modelu.
    misiobot
    Level 10  
    A czy ten czujnik powinien w jakoś świecić bądź w inny sposób dawać znać ze żyje?
    laserjet9002
    Level 21  
    Jest tam dioda IR, zobaczysz czy działa patrząc przez kamerę albo aparat.
    Najprawdopodobniej przekrzywiłeś diodę albo odbiornik ( albo zabrudziłeś)

Ustaw tak żeby były równo ( patrzyły na siebie), sprawdź czy nie ma na tych elementach zimnych lutów.

Myszka Logitech NX60 - nie działa kółko
    misiobot
    Level 10  
    Quote:
    zimnych lutów
    co to?

A co do ich ustawienia to wydaje się ze jest ok? A czy można to być uszkodzone? Np.: środkiem CX80 bądź innym?
    Makro1993
    Level 26  
    Zimnu lut jest wtedy gdy cyna trzyma się albo pola lutowniczego, albo nóżki układu a nie styka się z druga częścią. Tzn. np. Lut trzyma się nóżki układu a ni trzyma się pola lutowniczego lub na odwrót.
    misiobot
    Level 10  
    Wszystko sprawdziłem i wygląda na to, że jest OK ale nadal nie działa.