Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaguar xkR 03 problem z szybami.

26 Paź 2009 12:40 1114 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    Miał może ktoś problem z szybami w tym samochodzie?
    Chodzi o to, że jak pociągnę za klamkę szyba się uchyla a jak zamknę drzwi to powinna się domknąć. Normalne.
    Tylko, że u mnie nie da się tak prosto. Jak pociągnę za klamkę (wew i zewn) szyba się uchyla, jak otworzę drzwi (chodzi o krańcówkę w zamku) szyba uchyla się o kolejny centymetr. jak zamknę drzwi żadnej reakcji. Krańcówka w zamku działa odwrotnie. Powinna w momencie zamknięcia podnosić szybę a tu w momencie otwarcia ją uchyla.
    Stało się to po umyciu samochodu. Więc podejrzenie padło na wodę w zamkach lub modułach drzwi. Bo dzieje się to z obu stron.
    Wszystko suchutkie i czyściutkie. Do modułów drzwiowych napięcia dochodzą. Ręcznie (tzn przyciskiem) szyby można otwierać i zamykać.
    Diagnoza wskazuje na przełącznik drzwi kierowcy ale wszystko z nim ok.
    Dziwne jest to, że dzieje się tak samo w obu drzwiach gdzie każde drzwi mają osobny sterownik. Czy w jagu jest jakiś dodatkowy moduł "komfortu" podobnie jak w audi lub jakaś centralna elektronika typu bsi? nie znam się na fordach a to przecież prawie ford. Nawet moduły drzwi mają znak forda :)
    jakieś pomysły co do szukania przyczyny?
    moje sugestie tyczą się tym modułów drzwiowych ale jakoś nie do końca chce mi się w to wierzyć, żeby dwa naraz padły.

Aha. Zaczęło się to w taki sposób, że komputer widział otwarte drzwi pasażera podczas gdy były zamknięte i uruchamiał się alarm. Podczas jazdy także wskazywał na otwarte czasami. Następnego dnia przeszło to na drzwi kierowcy, a następnego zaczęła się historia z szybami gdzie problem z widzeniem drzwi jako otwarte zniknął.

Eeeeehhhhh gdyby nie ten silnik to to auto grosza by nie było warte :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    do wszystkich
    dzień dobry
    a w sprawie xk
    to dosyć częsta usterka , modele po 02 mają słabe zamki
    potrafia paść prawie jednocześnie , niestety wymiana :|
    dodatkowo należy nauczyć skajnych położeń
  • Poziom 15  
    zamki masz na myśli tę część ze wszystkimi krańcówkami? czy ewentualnie jak wymienię krańcówki to pomoże?
    pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    tak , zamki w drzwiach
    nie bawiłem się w wymiane samych wyłączników
    niektóre są tak skonstruowane że będziesz miał problem z ich rozebraniem i ze złożeniem
    mała tolerancja między switchami a elementami mechanicznymi
    zakładałem nowe i problem z bańki
  • Poziom 15  
    dzięki m8.
    Jutro postaram się coś znależć bo ostatnio jaguara nam w cork zamknęli buuu.
    pozdro
  • Poziom 12  
    spoko
    tylko nie idz w uzywane
    będą warte tyle samo co obecne :|
    pozdr
  • Poziom 15  
    Witam.
    W ramach uzupełnienia. Problem leżał we wiązce przewodów, jak to często w jaguarze bywa. Przewody się upaliły wewnątrz izolacji, tak, że nie było tego widać. Po prostu każdy przewód trzeba było pociągnąć i sprawdzić czy się rozerwie.
    Trochę roboty przy tym było ale się opłaciło.
    Dzięki za pomoce.

W razie gdyby ktoś potrzebował zamieszczam opis bezpieczników. Jest on też w manualu ale manual czasami może zaginąć jak u mnie:)
    Załączniki: