Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet na wsi - tpsa - rece opadaja

koziakaka 26 Paź 2009 13:12 2100 5
  • #1 26 Paź 2009 13:12
    koziakaka
    Poziom 1  

witam wszystkich forumowiczow!
    tak jak widac w temacie - mieszkam na wsi.co sie z tym wiaze - wiadomo - kiepskie mozliwosci telekomunikacyjne.
    osoby obeznane w temacie wiedza,ze najczestszym 'pozamiejskim' problemem jest zamontowana pcm'ka.z tpsa dogadac sie nie da - to tez dosyc oczywista sprawa.
    czytalem troche for w necie,niektorzy probowali pisac po 100 pism do tp o zdjecie pcmki,jednak nieraz przez 3 lata to nieskutkowalo.
    ba,zeby nie bylo - my tez probowalismy.kiedy dowiedzielismy sie,ze nie mozemy miec neo,przenieslismy telefon do tele2 czy tam netii.to bylo juz dawno temu.niedawno brat wpadl na pomysl,aby pojsc do tpsa i sprobowac znowu z neo.moze cos sie zmienilo.i tak - babka powiedziala,ze mozemy miec neo,wystarczy zdjac pcmke,ale warunkiem jest przejscie do nich z telefonem.tak zrobilismy.babka z obslugi powiedziala,ze na dniach zadzwonia technicy sie umowic na montaz itp.technicy jednak sie nie pojawili,oj nie :) zamiast tego dostalismy pismo,ze nie ma mozliwosci technicznych :) ahh ta tpsa,dbanie o potencjalnych klientow - priorytetowo. umowa na internet nie byla pisana,zapewnila jedynie slownie mojego brata.no coz,jego blad.
    wracajac do czytania for - pare osob wypowiedzialo sie,ze zalozylo swoja siec radiowa,rozprowadzaja nawet internet na okoliczne domy.jak takiego czegos dokonac?czego potrzebuje?kogo musze w to wciagnac?jakies wladze gminy itp?
    kawalek dalej od mojego miejsca zamieszkania jest mala podmiejska miejscowosc,w ktorej jest internet radiowy.kontaktowalem sie jednak z operatorem i powiedzial,ze bez umieszczenia 5m masztu na dachu domu nie da rady.o ile nie chodzi tu o kwestie $$,to kto pozwoli postawic sobie na domu jakies straszydlo?
    jest jeszcze internet satelitarny,ale z tego co wiem montaz urzadzen to wydatek ok 2000zl plus abonament ok 200,co juz jest przesada.
    moze macie inne pomysly?
    obecnie uzywam blueconnecta i jednak te rozwiazania mnie juz nie interesuja-limity,kiepski zasieg.mi juz opadaja rece,nie mam zadnych wiecej idei,moze ktos bedziej obeznany mi pomoze.
    znajomy mieszkajacy 400-500m odemnie w linii prostej ma neostrade.jednak z tego co wiem ma kiepska predkosc i brak mozliwosci zalozenia szybszego lacza,stad rozdzielenie droga radiowa odpada.moze istnieje mozliwosc przepiecie sie pod jego centrale?jak wyglada procedura?
    calosc 'przedsiewziecia' zdjecia pcmki i cala ta sprawa tyczy sie 8-9 domow,bo tyle znajduje sie na mojej 'ulicy'.
    z gory dziekuje wszystkim skorym do pomocy,ten problem daje mi sie juz we znaki,bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc w tej kwestii.

Zdania zaczynamy dużą literą i kończymy kropką.
    Proszę poprawić post. Jasiek690

0 5
  • #2 26 Paź 2009 13:19
    Darrieus
    Poziom 38  

O ściągnięciu PCMki zapomnij, TP nie ma wolnych par i musieli by pozbawić telefonów całą twoją ulicę dla jednej neostrady :P. Generalnie daruj sobie pisma do tepsy, bo ich tak to obchodzi co ty chcesz jak ciebie zeszłoroczny śnieg. Przepiąć w warunkach wiejskich nie ma gdzie i nie ma jak, z naciskiem na nie ma jak.

"Panie odczep się pan od nas, masz pan telefon to się pan ciesz"
    Z poważaniem Telekomunikacja Polska S.A.

Pozostaje straszydło na dachu, swoją drogą talerz od satki to nie straszydło ?....
    A jak masz lasy na około to maszt nie pomoże, musiał byś ambonę postawić. To tak pół żartem.

Co do sieci , żeby ją zrobić trzeba mieć łącze i to niezłe, skąd je weźmiesz jak w wiosce ledwo chodzi kulawa neostrada ?

0
  • #3 26 Paź 2009 16:10
    login7
    Poziom 9  

Też mieszkam na wsi prawie zabitej dechami i jestem szczęśliwym posiadaczem neo 1Mbit i dzielę ją z dwoma sąsiadami .... oni nie mogą jej mieć ...
    Spytaj znajomego czy to nędzne łącze to 1 Mbit jeśli tak ... to sie da podzielić i chodzi nieźle (kiedyś dzieliłem 0,5Mbit nie było różowo ale było)
    ja na dachu mam dookólną a sąsiedzi ( 100m i 200m ) mają kierunkowe panelowe i wszyscy są zadowoleni ...

0
  • #4 26 Paź 2009 22:35
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    W przyszłości będzie internet bezprzewodowy. Podobno zajmuje się tym firma "Sferia". Chyba z Warszawy. Oferują bardzo szybki transfer - >20 Mbps.
    Cześć!

0
  • #5 05 Lis 2009 23:25
    lpm11
    Poziom 22  

login7: neostrady o ile wiem nie można dzielić poza lokalem.

0
  • #6 06 Lis 2009 06:18
    wkj
    Poziom 35  

lpm11 napisał:
    login7: neostrady o ile wiem nie można dzielić poza lokalem.

To prawda, ale jak widac na Polaka nie ma mocnych. Ciiii bo sie wyda.:D

0