Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kablówki Vectra w mieszkaniu.

zoon02 26 Paź 2009 13:31 6605 15
  • #1 26 Paź 2009 13:31
    zoon02
    Poziom 9  

Witam serdecznie jestem nowym uzytkownikiem i chcialbym sie doradzic kogos kto zna sie lepiej ode mnie..Widzialem podobny temat lecz chcialbym sie zapytac czy moje rozwiazanie jest poprawne.. chodzi mi o polaczenie zawarte czerwona linia czy dobrze pomyslalem nad rozdzileniem sygnału tv.. dodam ze przed telewizorem znajduje sie tuner tv technistar.. a siec jaka zamierzam rodzielic to telewizja kablowa Vectra..posiadam w niej internet+ tv + telefon...na rysunku na czerwono zaznaczylem elementy ktore chcialbym dodac do instalacji reszta na czarno juz istnieje.. Mam pytanie czy taka konfiguracja która dolożylbym na czerwono jest poprawna> Prosze o pomoc/rade!

Tytuł tematu poprawiłem.
    Regulamin pkt. 11.1 .
    Proszę poprawić wpis zgodnie z regulaminem pkt. 15 . [SP5ANJ]

0 15
  • Pomocny post
    #2 26 Paź 2009 20:25
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Przy zastosowaniu RM-2F

Podłączenie kablówki Vectra w mieszkaniu.

jest całkowicie Poprawna. :D

Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Paź 2009 22:41
    zoon02
    Poziom 9  

Widzialem w poprzednim temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1440235.html

ze padły propozycje aby rodzielic sygnał przed gniazdem koncowym(podział na TV i Radio) a ja zrobie to za gniazdem, podanym wczesniej rozgaleznikiem ,.....bedzie to duza roznica czy nie bedzie sie nic dzialo??pytam dla pewnosci:)

0
  • #4 27 Paź 2009 01:32
    zetdeel
    Poziom 38  

Oba rozwiązania są poprawne. Co prawda rozwiązanie z rozgałęźnikiem za zwrotnicą i dwoma gniazdami RTV jest bardziej profesjonalne, ale operator może mieć zastrzeżenia co do zmian w instalacji. Rozwiązanie które sam zaproponowałeś nie wymaga zmian w instalacji i dlatego właśnie bym je szczególnie polecił.
    Pomiędzy rozgałęźnikiem a kartą TV zamontuj izolator galwaniczny.
    Zobacz także tematy:
    Prąd płynący kablem od kablówki
    Przebicie na karcie TV , a kablówka...
    Instalacja kablówki, problem z odbiorem sygnału

0
  • Pomocny post
    #6 27 Paź 2009 12:29
    zetdeel
    Poziom 38  

Dokładnie tak, jak narysowałeś.
    Rozgałęźnik może być też typu Signal R-2.
    Izolator galwaniczny: Telmor DIF-900 lub Signal 4170.

0
  • #7 27 Paź 2009 22:12
    Tomatos
    Poziom 17  

Można też wymienić zwrotnicę trisa na model z dwoma wyjściami RTV + Data TSA-314p http://technetix.home.pl/baza/files/TSA-314P1.pdf Wszystko zależy którą drogą łatwiej poprowadzić przewód (nie znam rozkładu mieszkania). Czy będzie wygodniej od TV LCD czy od zwrotnicy.
    Można zrobić to jeszcze łatwiej wykorzystując przewód do modemu. W miejsce zwrotnicy montujemy rozgałęźnik z kanałem zwrotnym, na 1 wyjściu do TV zakładamy filtr kanału zwrotnego. 2 wyjście podłączamy bezpośrednio, zwrotnicę przenosimy do pokoju z komputerem i tam dokonujemy podziału. Jest to też prawidłowa instalacja tylko mniej pajęczyny w mieszkaniu. Warunkiem są tu parametry modemu kablowego. Można je sprawdzić wchodząc przez www z reguły 192.168.100.1 Jeżeli modem ma prawidłowe poziomy odbioru/nadawania to pogorszenie ich o 4dB nie wpłynie na pracę modemu. Z reguły jeżeli modem odbiera 0-5dbm i nadaje do około 40 dbm to można dokonać podziału bez szkody dla jego pracy.

0
  • #8 27 Paź 2009 23:17
    zoon02
    Poziom 9  

Najprosciej połaczyc od tv LCD poniewaz juz przewod doprowadzony jest... a wracajac do sprawdzania modemu pod tym adresem to wyskakuje login i haslo wie ktos moze co tam trzeba wpisaac??

0
  • #9 28 Paź 2009 12:18
    Tomatos
    Poziom 17  

Podaj model i nazwę producenta modemu kablowego, może coś się znajdzie.

0
  • #10 29 Paź 2009 07:08
    zoon02
    Poziom 9  

Tomatos napisał:
    Podaj model i nazwę producenta modemu kablowego, może coś się znajdzie.

Modem - Motorola SBV5121E

0
  • #11 29 Paź 2009 07:46
    Tomatos
    Poziom 17  

Spróbuj login admin, hasło motorola.

0
  • #12 30 Paź 2009 11:12
    zoon02
    Poziom 9  

Tomatos napisał:
    Spróbuj login admin, hasło motorola.

Działa :) Dzieki:D

0
  • #13 30 Paź 2009 17:47
    webmaniak
    Poziom 2  

czy wiesz, że rozdzielanie sygnału na więcej niż jeden odbiornik jeśli nie posiadasz odpowiedniego abonamentu (a skoro robisz to sam to nie posiadasz) jest nielegalne?

0
  • #14 30 Paź 2009 18:46
    Tomatos
    Poziom 17  

Niekoniecznie, wszystko zależy od operatora. Jeden pobiera dodatkową opłatę do abonamentu za więcej niż jeden telewizor (dla mnie to chore) a inny nie. Dlatego abonenci sami podłączają dodatkowe telewizory. Moim zdaniem co mam w domu i jak to jest zrobione to moja sprawa. Opłatę jednorazową można pobrać za wykonanie usługi montażu dodatkowego gniazdka, ale żeby jeszcze za nie płacić abonament??!!

0
  • #15 30 Paź 2009 21:32
    zoon02
    Poziom 9  

webmaniak napisał:
    czy wiesz, że rozdzielanie sygnału na więcej niż jeden odbiornik jeśli nie posiadasz odpowiedniego abonamentu (a skoro robisz to sam to nie posiadasz) jest nielegalne?

Oto odpowiedz na twoja wypowiedz..skopiowana ze strony www.vectra.pl

Cytuje: "Czy posiadając w domu więcej niż jeden telewizor, konieczne jest opłacanie dwóch abonamentów?
    Nie."

0
  • #16 01 Lis 2009 21:17
    k.karpus
    Poziom 2  

Większość kablówek stosuje dodatkową opłatę - dopłatę do abonamentu za każdy dodatkowy punkt w mieszkaniu.
    Tak na marginesie RM-2F lepiej jak będzie założony przed gniazdem ponieważ w niektórych gniazdach na wyjściu TV jest wycinana - filtrowana częstotliwość radiowa, a co za tym idzie nie będziesz mógł z niej korzystać (to tak do pierwszego rysunku, nie czytając dokładnie całości).

0