Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie ogrodowe sterowane z automatyki bramy

26 Paź 2009 14:07 4478 4
  • Poziom 10  
    Witam Jeżeli było to nie znalazłem

Chciałbym żeby przy otwieraniu bramy jeżeli jest ciemno zapalało się oświetlenie ogrodowe i gasło po 5 minutach. Siłowniki i automatyka będzie firmy FAAC 414 chciałem wykorzystać wyłącznik zmierzchowy i automat schodowy. Nie wiem za bardzo jak to podłączyć czy najpierw włącznik schodowy czy najpierw automat schodowy. Jeżeli byłaby możliwość to prosiłbym o jakiś prosty schemat. Nie wiem czy jakiś przekaźnik będzie też potrzebny.
    Tutaj w razie czego instrukcja od automatyki FAAC http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    Siemanko . Logicznie myśląc najpierw zmierzchowy [trzyma styk gdy zapada zmrok - w lepszych wersjach możliwość regulacji ] , który zał . np. zasilanie wył . schodowego [ mechaniczny , albo elektroniczny ] . Teraz trzeba tylko ,,odpalić '' wył schodowy , co nie powinno sprawić problemu podczas startu bramy [pojawienie się napięcia na siłowniku-silniku, równoznaczne z naciśnięciem przycisku na klatce schodowej ] .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Myślę że tą wypowiedź uzupełnie tylko tym że, jak masz dużo lamp albo większej mocy to przy automacie schodowym (MAX 6A )wstaw stycznik.
  • Poziom 9  
    A co jeśli tak jak w moim przypadku siłownik zasilany jest na 24v?
  • Poziom 15  
    W centrali (faac) jest zacisk lamp (230 V) , napięcie występuje podczas pracy napędu.