Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

REVOX A77 - nieskuteczne kasowanie.

26 Paź 2009 14:50 2145 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam mały problem z revoxem a 77 mianowicie podczas nagrywania stara zawartość taśmy nie jest do końca kasowana i słychać podczas nagrywania przesłuchy, między nagraną wcześniej na taśmę muzyką a tą którą nagrywam, czy możliwe ze jest to winą nie demagnetyzacji głowic, magnetofon posiadam ponad rok a głowic nie demagnetyzowałem bo nie mam demagnetyzera.

Pozdrawiam
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Namagnesowanie toru przesuwu taśmy, nie jest raczej przyczyną złego kasowania zapisu. Namagnesowanie ma wpływ na poziom szumów i reprodukcję wysokich częstotliwości.
    Czy niedokasowywanie poprzedniego zapisu występuje na wszystkich rodzajach taśm?
    Czy sprawdzałeś zależność pomiędzy poziomem zapisanego sygnału, a efektem kasowania?
    Czy magnetofon w identyczny sposób kasuje zapis wykonany na nim i na innym magnetofonie?

Procedura testowa skuteczności kasowania jest opisana w instrukcji serwisowej.

Nagrać z wejścia liniowego na obydwu kanałach sygnał sinusoidalny 1kHz. Wartość napięcia podawanego na wejście liniowe o takiej wartości, aby przy regulatorach poziomu nagrywania skręconych maksymalnie w prawo, na wyjściu magnetofonu uzyskać sygnał 200-300mV. Odsłuch sygnału po taśmie.
    Po nagraniu sygnału cofnąć taśmę, skręcić regulatory poziomu nagrywania maksymalnie w lewo i dokonać ponownego nagrania. Pomiar napięcia na wyjściu magnetofonu, odsłuch po taśmie, powinien dać wartość napięcia o 75dB mniejszą od wartości napięcia zmierzonej uprzednio. Jeśli poprzednio na wyjściu było np. 200mV, to po skasowaniu zapisu, powinno być ok. 35uV. Niestety w warunkach domowych pomiary tak niskich napięć są kłopotliwe, gdyż trzeba dysponować czułym woltomierzem selektywnym, mierzącym napięcia zmienne o częstotliwościach akustycznych.

GM
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem kilka taśm i dzieje się to na wszystkich sprawdzę jeszcze na jednej taśmie którą od nowości nagrywałem an tym dokładnie magnetofonie i odpisze tamte były nagrywane na sony TC jakimś wysokim modelu dokładnie nie pamiętam ale wyższym jak 755,

Co od odmagnesowywanie toru głowic wie ktoś jak to zrobić domowym sposobem, bo słyszałem o lutownicy ale nie wiem dokładnie jak
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli zapis wykonany na A77 zostanie prawidłowo skasowany, to problem może leżeć w różnicach ustawienia wysokości głowicy kasującej w A77 i nagrywającej w magnetofonie Sony. Głowica kasująca Revox'a nie "idzie" dokładnie po śladzie zapisu Sony - szczeliny głowicy są przesunięte w stosunku do śladu zapisu i część tego ostatniego pozostaje na taśmie.

Rozmagnesowanie toru za pomocą pola magnetycznego wytwarzanego przez pętlę grotu lutownicy jest możliwe.
    Poczytaj http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=33767 https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic996920.html

GM
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem przed chwilą kasowanie taśmy nagranej na a 77 i dalej jest to samo, więc jest to ewidentnie jego wina. sprawdziłem jeszcze ze przesłuchy są jednakowe na obu kanałach