Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta MK IV 98r centralny zamek

toleto 26 Paź 2009 17:18 6279 10
  • #1 26 Paź 2009 17:18
    toleto
    Poziom 11  

Witam. Więc mam problem z pilotem przy fordzie. Zaczynało się od tego że czasami nie chciał mi otworzyć samochodu. ale teraz już w ogóle nie mogę otworzyć samochodu. Pilot działa, zapala się ta czerwona dioda, a sprawdzałem go aparatem cyfrowym to działa ale w ogóle nie otwiera auta. Dziś wymieniłem baterie ale też nic to nie dało, wszystkie luty są ok. Załączyłem zdjęcia poniżej. Ciekawi mnie jedna rzecz w tym pilocie. Jaka rolę spełnia ten szklany element w czerwonym zabezpieczeniu?Zaprogramowałem go od nowa, i tez nic to nie dało. Więc moje pierwsze pytanie: czy wina leży po stronie pilota czy po stronie innej rzeczy? Przy zamykaniu z kluczyka też coś jest nie tak. Czasami zamknie się ok, i otworzy ok, ale czasami zamknie się ale nie można go otworzyć, a problem tkwi w tym że niby słychać że się otwiera ale nie otwiera go, i trzeba iść do drzwi od strony pasażera, przekręcić kluczyk w stronę otwierania, i wtedy centralka zaczyna wariować, zamyka się i otwiera, i tak w kółko. Wtedy muszę otworzyć drzwi pasażera, i przy drzwiach kierowcy zamknąć i otworzyć zamek, wtedy centralny przestaje wariować i dopiero auto jest otwarte. Dziś pytałem się u mechanika co może być ale więcej ode mnie nie wiedział. Może szukać przyczyny przy całym układzie w drzwiach kierowcy?? Jak myślicie?? proszę o jakiekolwiek sugestie i z góry dzięki.

0 10
  • Pomocny post
    #2 26 Paź 2009 18:36
    mig29_1979
    Poziom 19  

Ten szklany element to transponder do immobilizera.

0
  • #3 26 Paź 2009 19:19
    toleto
    Poziom 11  

No to to juz wiem, teraz zostaje jeszcze reszta do rozwiązania :/

0
  • Pomocny post
    #4 26 Paź 2009 22:30
    marek1977
    Poziom 33  

mokry master w drzwiach. których to Ci nie powiem bo trzeba odpiąć jeden,potem drugi i zobaczyć kiedy jest dobrze.

0
  • #5 31 Paź 2009 17:24
    toleto
    Poziom 11  

No więc zrobiłem to co kazałeś i z kluczyka wszystko działa ok, ale z pilota i tak nie działa. Ale ta czerwona dioda sie na pilocie świeci, i sprawdzałem aparatem cyfrowym to ta druga tez sie świeci, więc nie wiem czy to wina pilota. Pomóżcie

0
  • #6 04 Lis 2009 16:22
    toleto
    Poziom 11  

Pomoże mi ktoś??

0
  • #7 27 Lut 2010 13:43
    kamil0610
    Poziom 11  

a rozbierzność w czestotliwościach centralnego o kluczyka albo nie ściąga sygnału przez antenę.

0
  • #8 13 Mar 2010 10:24
    toleto
    Poziom 11  

No wiesz... albo albo, ale to nic nie daje. Z dnia na dzień to się stało, w drzwiach wszystko jest ok, programowałem go i tez nic nie daje. Na forum fiesta przeczytałem że wyjęcie i włożenie ponowne bezpiecznika pomaga ale i tak nie pomogło. Wszystko przy pilocie jest ok, i przy tym całym nadajniku przy lampie oswietlenia tez, napięcie jest ok ale mimo to nie działa

1
  • #9 13 Lip 2010 23:20
    ZAWISZA WŁODZIMIERZ
    Poziom 11  

Spróbuj na spokojnie jeszcze raz zaprogramowac pilota(po ponownym wyjeciu baterii).

0
  • #10 11 Mar 2011 15:51
    pawel_czapiga
    Poziom 10  

Witam co do tego mam w domu mk4 i według instrukcji baterie trzeba wymienić w ciągu jakiś 5 asekund
    inaczej kluczyk serwisowy którego raczej niemasz przynajmniej ja niemam ale powinienem mieć więc ciężko ci będzie to przekodować

0
  • #11 11 Mar 2011 17:16
    xwit
    Poziom 33  

Miś ze snu zimowego się obudził.Widziałeś datę?

0