Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki wzmacniacz polecacie do alphard yakuza 12" pw 1203

26 Paź 2009 17:36 4201 29
  • Poziom 12  
    Witam, jakies dwa tygodnie temu kupilem yakuze, przeszukalem kilka tematow o yakuzie i niestety nie moge znalezc odpowiedzi. Jaki polecilibyscie wzmacniacz do alphard yakuza 12" pw 1203 ax ??
    Polecono mi peiying PY-B2H76R. Jednakze boje sie troche, ze za mocny bedzie do tego glosnika (zeby nie spalic yakuzy). Dodatkowo nie ukrywam, ze myslalem nad czyms do 300-350zł... oczywiscie moze byc uzywka.

Wygralem aukcje na allegro wmzacniacz crunch, jednakze facet nie chce mi go sprzedac za te pieniadze, a nie wiem czy chce mi sie latac po sądach...

aha dane glosnika

Moc [ Waty Max ] 700 W
    Moc [RMS] 350 W
    SPL [dB] 84 dB
    Impedancja [ohm] 4 ohm
    Pasmo przenoszenia [Hz] 26-2000 Hz
    Materiał membrany Kevlar i Celuloza
    Zawieszenie górne Piankowe
    Kosz Aluminiowy
    Rozmiar głośnika [cale/mm] 12" / 300 mm
    Średnica membrany 211 mm
    Głębokość montażowa 144 mm
    Średnica cewki [cale / mm] 3" / 75 mm
    Karkas cewki Aluminium
    X-max [mm] 8,1 mm
    X-dam 20 mm
    Magnes [mm] 190 mm x 40 mm
    Waga 9,9 kg
    Fs [Hz] 39 Hz
    Qts 0,53
    Vas [L] 10,9 l
    Re [Ohm] 3,2 ohm
    Le (1kHz) [mH] 2,49 mH
    BL 18,5 N/A
    Sd 379 cm2
    Qms 6,06
    Qes 0,58
    Mms [g] 264,8 g
    Cms [mm/N] 0,07 mm/N
  • Poziom 25  
    Do yakuzy wzmacniacz minimum 400rms jak na moje oko, jaki model Crunch'a wygrales i za jakie pieniadze?
  • Poziom 12  
    crunch p4125 z glosnikiem "sony xplod 1200 watt";) i kablami za 365zł. Wiesz glosnik mialem sprzedac lub zostawic sobie w razie jakby mi znow sie wlamali do auta... Sprzedajacy chce za ten zestaw 990zł..... A że mi się po sądach nie będzie chciało włóczyć to sobie raczej daruje.

I wlasnie tu jest problem, bo za rozsądne pieniadze malo jest wzmacniaczy, ktore maja 400w RMS przynajmniej...
  • Poziom 25  
    Taki wzmacniacz na allegro jest za 230zl, sony jest denna firma wiec ja bym odpuscil :) A co do wzmacniaczy to faktycznie ciezko bo do yakuzy by sie przydalo cos z wysokim DF ale ze od tego glosnika nie oczekuje sie jakosci grania to moze i hpb 1502 by starczyl?On ma pewne 400rms i uzywke w cenie do 350zl znajdziesz spokojnie chyba ze Ci sie nie spieszy i poczekasz to moze i cos lepszego by sie trafilo.
  • Poziom 12  
    Ale w sumie ten p4125 to czterokanałówka, wiec i tak w sumie odpada, bo nie zmostkuje jej przeciez na 1 wyjscie...

A Tobie by sie nie spieszylo jakbys mial juz glosnik;)
  • Poziom 12  
    a co sadzicie o ALPINE V12 MRV-T757 do tego glosnika??
  • Poziom 29  
    Alpinka do yakuzy - myślisz że to coś zmeni ? Głośnik tylo do łomotu najtaniej będzie PY-B2H76R - 320 zł nowy - koło 400 - 450 rms przy 4 ohm - Jak masz tą alpinke w dobrej cenie to kup, dobry wzmacniacz jak kiedyś zmienisz yakuze na coś innego.
  • Poziom 12  
    boje sie tylko o jedna rzecz. Czy PY-B2H76R nie spali mi glosnika...
  • Poziom 28  
    Wzmacniacz sam nie spali głośnika, nie ustawisz na maxa to będzie dobrze. Jeżeli nie będzie słychać przesterowań (harczenia, pierdzenia itp...) To głośnikowi nic się nie stanie.
  • Poziom 12  
    ok. To sie bede dowiadywal ile ten peiying w hurtowni kosztuje. Dzieki wszystkim za pomoc
  • Poziom 29  
    ALPINE V12 MRV-T757 co podałeś to dobry wzmacniacz jak masz go w dobrej cenie to kupuj.
  • Poziom 12  
    ale 400zł chce gosc, bo nie doczytalem aukcji:P:P:P
  • Poziom 10  
    Ja Ci polecam ground Zero gzta 2500TX naprawde mocny wykop monobloka mam jedna nowa sztuke za naprawde dobre pieniadze jesli jestes z ainteresowany taki wzmacniacz siedzi u mnie w aucie i jestem bardzo zadowolony
  • Poziom 42  
    A ja polecam uzyć wyszukiwarki było bardzo sporo tematów na ten temat:)
  • Poziom 12  
    no wlasnie problem jest z tym, ze uzywam szukajki, uwierz mi, moze i sporo napisane jest, ale uwierz... ciezko wyszukac cos konkretnego. Tak samo jak trudno znalezc konkretna odpowiedz jaka skrzynia do 12". Dla przykladu w jednym temacie chlopak pisze ze wyszlo mu 35l, a dalej rozmowa, ze to za malo, nastepna odpowiedz, ze za duzo itd....
  • Poziom 29  
    Bo tak to wygląda- jak robiłem skrzynie na zawody pod yakuze 15'' to z progrmu WinISD skrzynia mi wyszła badzo mało koło 45l - dla głośnika 38cm ? - wiadomo że musiałem zrobić korekte i dałem w 75l.
    Wyszło 45l bo głośnik ma badzo niski parametr vas i WinISD tak to obliczył.

http://www.youtube.com/watch?v=voi3gMLL4S0&feature=related
  • Poziom 16  
    Jak do yakuzy to osławiony już PY-2H30R lub PY-B2H76R spokojnie wystarczy i pieniążki przy tym niewielkie
  • Poziom 12  
    niko123 nie no ok, rozumiem. Chodzi mi o to, ze niby duzo o tym powiedziano, a w gruncie rzeczy ciezko cos konkretnego znalezc.
  • Poziom 12  
    tak podłączajcie smietniki za 300zł i piszcie ze łomocze i bujcie ze sie spali, jak zniekształcenia wychodza od za slabego wzmacniacza to co tu sie dziwic ze sie spali ja mam emphasera 2500d 2.2kW pod 2x yakuza 12' bass jest kozak jakość tez niczego sobie. Lepsza yakuza niz jakies magnaty jbl i inne niby dobre głośniki pfff kondon straszny strata pieniędzy. a peyinga to moza sobie kupic naklejke na lodówke
  • Poziom 29  
    Krakulec napisał:
    tak podłączajcie smietniki za 300zł i piszcie ze łomocze i bujcie ze sie spali, jak zniekształcenia wychodza od za slabego wzmacniacza to co tu sie dziwic ze sie spali ja mam emphasera 2500d 2.2kW pod 2x yakuza 12' bass jest kozak jakość tez niczego sobie. Lepsza yakuza niz jakies magnaty jbl i inne niby dobre głośniki pfff kondon straszny strata pieniędzy. a peyinga to moza sobie kupic naklejke na lodówke

1. Jasne kup sobie cp1502 100 razy lepszy od PY-2H30R bo to przecież wielka firma CARPOWER !

2. '' Lepsza yakuza niż jakieś magnaty jbl i inne niby dobre głośniki pfff ''- znam dobrze yakuzę bo startowałem z tym głośnikiem na db dragach ale z twoją opinią się nie mogę zgodzić.

3. - Jak coś piszesz to ok, każdy może wyrazić opinię ale twoją ortografia boli ( najnowsza opera ma słownik i zrobiłeś 17 błędów - popraw to albo zniknie twoja wypowiedź )
  • Poziom 12  
    eheh mam mozille ma słownik :D ale nieche mi sie poprawiac. Skoro jestes w temacie to zaproponuj głosne 16cm cos pod zawody ;p i tweetery

Dodano po 2 [minuty]:

co do yakuz :d no kupil bym sobie Vibe black death ale to juz troche kosztuje :D
  • Poziom 29  
    Masz Yakuze i za swoją kasę jest ok, ja to wiem i ty, ale pisanie że magnaty i jble zjada na śniadanie jest przesadą - Na pewno zrobi większe ciśnienie jak magnaty/jblele w swojej cenie czyli 250- 350zł ale kultura pracy głośnika pozostawia trochę do życzenia. :)
  • Poziom 10  
    Odświeżę trochę temat...kupiłem parę dni temu nową Yakuzę za dobrą cenę... czym ją zasilic żeby miała dobry wykop? Nie ma na allegro tego co proponowaliście: ani CP ani ground zero o Alpinie juz nie wspomnę. Peying jakoś mi się z badziewiem kojarzy... Do wydania około 400-450zł . Dzięki z góry za pomoc.
  • Poziom 30  
    Carpower 1502, ewentualnie możesz szukac innych pieców.
    Yakuza fajnie lata jak dostaje z 500 rmsu ;)
    Można się rozejrzeć za blaupunktem velocity, ale to troszke większe pieniądze.
  • Poziom 25  
    HIFONICS ZEUS Z4000
    Dobre 400 watt z niego powinno wystarczyć, co do CP to moc jest niestety zawyżona, ma około 380 watt.
  • Poziom 10  
    Z tym Zeusem to właśnie obiło mi się o uszy nie raz...co do Blaupunkta to jak się ma do tego Zeusa? Może coś jeszcze dobrego i solidnego do napędzenia Yakuzki zaproponujecie?:) Dzięx z góry.
  • Poziom 25  
    W tej kasie raczej nic lepszego nie będzie, Velocity też dobra opcja, tylko trzeba poszukać
  • Poziom 10  
    Rodek r2180a nie jest za mocny do yakuzy? Dobry wybór? Nie jest awaryjny?
  • Poziom 25  
    Nie, Rodek robi dobre piece, a Yaku przyjmie spokojnie 500 watt
  • Poziom 10  
    Jednak wybrałem Alpine V12 MRV-1000. Mam nadzieję, że dobry wybór ;) okaże się wkrótce. Dzięki za pomoc! Pozdro.