Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Helios TC506 powroty

Dr.Zepsuj 23 Jun 2004 13:26 1397 7
    Dr.Zepsuj
    Level 20  
    Tak jak w tytule. Cienkie, białe, poprzerywane, zmienne z treścią obrazu w sensie poprzerywania. Na kazym kanale inne. Przeryłem moduł odchylania, elektrolity itd i bez efektu. Miał zmieniany powielacz. Klient twierdzi że jakiś czas temu tez miał te powroty ale mniejsze?
    jangiere
    Level 19  
    sprawdź jak reguluje R697, podejrzane elementy w jego pobliżu R694 R695 390k i R402, C404 na PK
    tolko
    Level 16  
    Spróbuj wymienić w module MW układ A232, zmiejsz napięcie S2.
    Dr.Zepsuj
    Level 20  
    sprawdziłem te rezystory. to nie to. Z rozmowy z klientem wynika ze to sie stalo po wymianie powielacza. r699 tez cały. powroty sa np. do połowy ekranu , biale, cienkie, poprzerywane, w kropki. kropki się ruszają. na innym kanale np są to tylko trzy linie. na jeszcze innym nie ma wcale. a232 nie podmienialem, podmienię. zmiana S2 powoduje że wyłażą "normalne" powroty, ale tamte co są te w kropki sa bez zmian. Jakby to była treśc obrazu....
    dbak
    Level 17  
    Proszę sprawdzić czy przypadkiem nie zostały zamienione kable A i D wychodzące z powielacza .
    Tomek Włodarczyk
    Service technician RTV
    Ja osobiście szukałbym wokół T651,T652,T653,D652,D653.Tam zrobiony jest układ gaszenia i często po "strzałach" z TPN tranzystorki potrafią dostać dziwnych przejść (nie reaguje wtedy na regulację PR R660) . Każdy z tych elementów najlepiej jest sprawdzać poza płytą ewentualnie podstawić .
    Pozdrawiam Tomek.
    Dr.Zepsuj
    Level 20  
    Już ok. Uszkodzony T652 (przebicie) oraz T653 (na mierniku oki, ale w układzie nie zapewniał dostatecznej regulacji).