Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który telefon wybrać (może Samsung Avilla)?

Morfeusz0411 26 Paź 2009 18:47 17101 29
  • #1 26 Paź 2009 18:47
    Morfeusz0411
    Poziom 9  

Mam dylemat, za niecały miesiąc kończy mi się umowa na telefon i myślałem nad kupnem nowego telefonu, lecz nie mogę się decydować. Mam do wyboru:
    1. Samsunga Avila (S5230)
    2. LG KF750 Secret
    3. LG Cookie
    4. Samsung S7350i Ultra Style
    Który z nich wybrać? Obecnie mam Samsunga L-760.
    Proszę o pomoc. Ale bardziej schylam się ku Avili.

0 29
  • #2 26 Paź 2009 18:52
    Fsoliebhaber
    Poziom 17  

LG Cookie - NIE! Chyba, że lubisz wisieć na ładowarce. To taka mina, żałuje, że dałem się namówić. Dlatego teraz każdemu odradzam!

0
  • #3 26 Paź 2009 21:57
    Morfeusz0411
    Poziom 9  

Czy Avila posiada folię ochronną na ekranie? Jaki jest wytrzymały ekran, to znaczy czy się szybko rysuje? Rysik będzie do niego potrzebny, czy wystarczy obsługa paluchami?

0
  • #4 27 Paź 2009 00:05
    Tomek72222
    Poziom 10  

Ekran w Avili trochę się rysuje, ale wystarczy kupić poliwęglan i po problemie ;]
    Do jego obsługi wystarczają palce,choć na klawiaturze QWERTY męskie dłonie mogą się mylić, bateria trzyma w nim dość długo. Ogólnie telefon jest dość fajny, ale wg mnie to "telefon-zabawka"

0
  • #5 27 Paź 2009 13:04
    axsel16
    Poziom 14  

W Avili głośnik cicho gra i raz jak mi spadła, to dotyk szwankował.
    Avila lepsza od L-760 ;p.

0
  • #6 27 Paź 2009 13:25
    jaxx0700
    Poziom 9  

Najlepiej zrezygnuj z samsunga i LG bo to lipne fony. Zakup jakąś Nokie z dotykowym ekranem.

0
  • #7 27 Paź 2009 15:17
    Luki52
    Poziom 14  

Z tych które zaproponowałeś, wybrał bym Samsunga, chyba najsolidniejszy z wymienionych.

0
  • #8 28 Paź 2009 07:58
    daavid117
    Poziom 42  

jaxx0700 napisał:
    Najlepiej zrezygnuj z samsunga i LG bo to lipne fony. Zakup jakąś Nokie z dotykowym ekranem.

Stereotypów ciąg dalszy. Najsolidniejszy z nich będzie Samsung S7350i Ultra Style. Avila i Cookie to tanie badziewne telefony, a Secret jakoś mnie odpychał gdy go miałem.

0
  • #9 28 Paź 2009 15:50
    luki880
    Poziom 12  

Według mnie Avila.
    Ci którzy nie mieli nigdy tego telefonu kłamią że jest badziewny.
    Żeby go dobrze poznać potrzeba trochę czasu.
    Polecam gorąco s5230!

0
  • #10 28 Paź 2009 20:13
    daavid117
    Poziom 42  

Tak, jasne. Kłamię dla zabawy. Proszę mnie nie obrażać. Telefon jest niestety typowo budżetowy dokładnie tak jak Cookie. Jego niskiej jakości kwestionować nie można (czego wymagać za 300 zł?) Co do mojej oceny to po dłuższym używaniu denerwuje jeszcze bardziej.

0
  • #11 30 Paź 2009 15:11
    axsel16
    Poziom 14  

Tak jak piszę daavid117 proszę nas nie obrażac avila to wielki badziew:( też myślałem że jest zajefajna lecz okazało się że to wielki bubel.
    Jak grac na niej w gry haha;] najlepiej jakąś nokię albo se:))

0
  • #12 30 Paź 2009 15:21
    fabixx
    Poziom 9  

Jeśli zależy ci na jakości zdjęć i filmów to proponuję któregoś z lg

0
  • #13 30 Paź 2009 17:09
    daavid117
    Poziom 42  

fabixx napisał:

Jeśli filmów owszem LG (do filmów najlepszy ku990 (bez i!) lub Renoir), ale do zdjęć to SE lub np. Samsung Pixon. Jedyny godny polecenia telefon z wyżej podanych to Samsung S7350i Ultra Style.

0
  • #14 30 Paź 2009 18:12
    Morfeusz0411
    Poziom 9  

fabixx napisał:
    Szczerze mówiąc to według mnie jest bez znaczenia bo przecież komórka to nie aparat, a zdjęć i filmów aż tak dużo nie robię ;p
    Tomek72222 napisał:
    Ekran w Avili trochę się rysuje, ale wystarczy kupić poliwęglan i po problemie ;]
    Do jego obsługi wystarczają palce,choć na klawiaturze QWERTY męskie dłonie mogą się mylić, bateria trzyma w nim dość długo. Ogólnie telefon jest dość fajny, ale wg mnie to "telefon-zabawka"
    Co to jest poliwęglan ?? Jakaś folia??
    A czy może jeszcze byście polecili mi jakiś inny telefon dotykowy ?
    Nie wiem dlaczego ale jakoś mi tak w oko wpadł ten samsung avila... Jak pytałem się innych co sądzą o telefonach dotykowych ,to powiedzieli mi że są to badziewne telefony, które szybko się niszczą i ekran często wariuje. Czy mają racje ??Jestem jakoś przekonany do samsungów tego którego mam obecnie to sprawuje się bardzo dobrze.
    A może samsung s3650 Corby ?
    Co proponujecie ?

0
  • #15 30 Paź 2009 18:33
    daavid117
    Poziom 42  

Corby i Avila z resztą tak jak Cookie to tandeta i mówię całkowicie poważnie. Jeśli chcesz dobry telefon z dotykiem to ze starszych modeli może być LG KU990 (bez i!) lub nowszy i droższy Samsung Omnia. Poza tym są jeszcze różne HTC (SPV, MDA i pod innymi nazwami), które mają przyzwoite dotyki i system operacyjny.

0
  • #16 30 Paź 2009 19:10
    Morfeusz0411
    Poziom 9  

A mógłbyś jakoś to uargumentować ? Jakiś konkretny przykład? lub kilka... na temat dlaczego avila jest taka zła? Przecież funkcji i bajerów to ma dużo ;p

0
  • #17 30 Paź 2009 20:42
    daavid117
    Poziom 42  

Jak? Widziałem Avile, Cookie, Corby i "bawiłem" się nimi długi czas i po tym mogę stwierdzić, że to tandeta. Soft tylko w Cookie w miarę przyjazny. Telefony słabe technicznie, wyświetlacze średniej jakości, aparaty są równie słabe. Poza tym jednym z najważniejszych argumentów przeciw jest CENA. Kto sprzeda Ci nowy telefon wysokiej klasy za 300 zł? Lepiej kup coś starszego co swego czasu było modelem topowym, a nie budżetowym jak wyżej wspomniane.

0
  • #18 01 Lis 2009 02:26
    lazar754
    Poziom 1  

Bierz Avilę, jest fajna nie zacina się i z tych modeli które podałeś jest najlepsza.
    ..taki bzdur to już dawno nie słyszałem..omnia lepsza od avili??!! to jest prawie to samo tylko ,że omnia ma więcej funkcji(konkretnie wi-fi) i aparat o większej rozdzielczości. Avila nigdy ale to nigdy pod względem jakości nie będzie gorsza od omni, noki 5800, i'phona!!! Nie polecam lg, są robione na szybko i w porównianiu do samsunga..tandetne. Są gorsze też dlatego ,że lg ma mało doświadczenia w konstruowaniu fonów. Avilka ma też swoje minusy,..a tak właściwie jeden. Rysująca się tylna obudowa, można łatwo z tym walczyć kupując folię ochronną. Szczerze mówiąc czuć wyraźną róźnice pomiędzy avilą a nokią tylko przy zakupie. Jeśli chodzi o użytkowanie to tylko wi-fi brakuje w samsungu. Przy takim abonamencie jak bierzesz warto dopłacać z 800zł tylko dla wi-fi? Nie sugeruj się w zakupie jakimiś bezpodstawnymi postami, pisanymi przez osoby które nie mają zielonego pojęcia o elektronice. Ich jedyne argumenty to syf badziew nie bierz bo i ja nie wziełem.

Pzdr i udananego wyboru fona!

PS: A jeśli chodzi o trwałość dotykowców...jak dbasz tak masz!(jak nie będziesz uczył go pływać albo nie wyląduje sam na sam z kluczami w kieszeni to będzie okey)

0
  • #19 01 Lis 2009 09:19
    daavid117
    Poziom 42  

Tak, a Twój argument to zapewne "weź, bo ja mam i wstyd mi się przyznać, że popełniłem błąd". Poczytaj opinie to każdy Ci powie, że Avilla to tandeta. Co do rzeczy ma elektronika? Ktoś wspomniał o wadliwej budowie? Chyba nie. Proszę mnie nie obrażać, bo miałem ten telefon w ręce i piszę co zauważyłem. Avilla = Omnia? To można spokojnie nazwać bzdurą.

Krótkie porównanie Omni i Avili:
    Omnia: procesor 624 MHz, wyświetlacz 3,2 cala 240x400, aparat 5 MPx (optyka dosyć dobra), GPS, HSDPA, WiFi, system WM 6.1
    Avila: procesor 287 MHz, wyświetlacz 3,0 cala 240x400, aparat 3,2 MPx (optyka...), brak WiFi, brak chociażby UMTS, brak systemu.

Tak racja, z porównania wynika, że te telefony są prawie takie same (ironia).

Avila to tania budżetówka więc jeśli chcesz mieć tani i tandetny (w porównianiu do droższych modeli) dotyk to bierz go, ale ja go szczerze odradzam.

0
  • #20 03 Lis 2009 15:07
    luki880
    Poziom 12  

daavid117 jak widzisz oprócz ciebie wszyscy polecają Samsunga i jego różne modele.
    Więc nie rozumiem czemu darzysz aż taką niechęcią tą markę telefonu.
    Wielkim plusem Avili jest bateria która trzyma bardzo długo.

0
  • #21 03 Lis 2009 16:26
    daavid117
    Poziom 42  

Czy ja powiedziałem coś na temat Samsunga? Do marki nic nie mam. Ba! Nawet lubię samsungi, bo miałem dwa i doradziłem wyżej wybór właśnie Samsunga. Może moje odczucia są też zniekształcone przez pryzmat telefonów z wyższej półki, wśród których ostatnimi czasy się obracam i z prostego porównania wyżej wspomnianej Omni i Avili wynika, że Avila to tandeta. To oczywiście tylko moje odczucia.

0
  • #22 08 Lis 2009 16:42
    WojtekGajny
    Poziom 11  

Ja polecam Avile. Dobry telefon za dobrą cenę. Argumentacja davida, że to badziew jest śmieszna. Bawiłeś się nim dłuższy czas i możesz to stwierdzić?? Telefon nie posiada jakichś standardowych usterek tak jak choćby LG Secret w którym flex siada notorycznie, przyciski dotykowe też. Ogólnie Secret to jeden z najgorszych modeli LG.

Argumentacja cenowa też wydaje się łatwa do obalenia. Polecana przez Ciebie davidzie jakaś dotykowa Nokia może okazać się największym błędem. N97 w której notorycznym problemem jest konektor USB, charcząca wibracja, siadający touchpad, rysujące się samoistnie okienko kamery czy siadający dysk 32GB. Dodatkowo odpadający kondensator na linii mikrofonu (łącznie z padem). Cena nie zawsze gwarantuje niezawodności.

0
  • #23 10 Lis 2009 10:18
    daavid117
    Poziom 42  

WojtekGajny napisał:
    Ja polecam Avile. Dobry telefon za dobrą cenę. Argumentacja davida, że to badziew jest śmieszna. Bawiłeś się nim dłuższy czas i możesz to stwierdzić?? Telefon nie posiada jakichś standardowych usterek tak jak choćby LG Secret w którym flex siada notorycznie, przyciski dotykowe też. Ogólnie Secret to jeden z najgorszych modeli LG.

Argumentacja cenowa też wydaje się łatwa do obalenia. Polecana przez Ciebie davidzie jakaś dotykowa Nokia może okazać się największym błędem. N97 w której notorycznym problemem jest konektor USB, charcząca wibracja, siadający touchpad, rysujące się samoistnie okienko kamery czy siadający dysk 32GB. Dodatkowo odpadający kondensator na linii mikrofonu (łącznie z padem). Cena nie zawsze gwarantuje niezawodności.

Ja Cię nie obrażam i nie jestem tutaj po to aby czytać obelgi na mój temat. Nie wiesz ile się nim bawiłem, ale wiedz, że nie wyrażałbym swojej opinii na jego temat gdyby to nie był wystarczająco długi czas. Czy ja napisałem, że wszystkie drogie telefony są najlepsze? Aktualnie sprzedaję SE P1i, który był modelem topowym, a dziś jest bardzo tani i przy tym niezawodny.
    Dodam, że nigdzie wyżej nie doradzałem dotykowej Nokii ponieważ nie miałem dłuższej styczności z takową.

0
  • #24 10 Lis 2009 21:30
    Arcus
    Poziom 10  

Ja uzywam avile już/dopiero 3 miesiace. Uwagi odnośnie tego fona:
    To mi się podoba:
    - bateria trzyma ponad 1 tydzień (nie używam mp3, dzwonie ok. 10 min dziennie, pisze notatki),
    - duży czytelny ekran z dobrze działającym dotykiem,
    - bardzo dobra klawiatura ekranowa qwerty - super sie na niej pisze pomimo niezbyt dużych przycisków,
    - widget notatki na głównym ekranie - zapisuje na nim zadania do zrobienia i za każdym razem jak spoglądam na fona to się przypominają :)
    - aparat bez focusa ale do szybkich fotek może być,

A to nie:
    - przewijanie w książce telefonicznej i w menu - cześciej wchodze do pozycji menu niż ją przewinę,
    - przewijanie w pasku widgetów - częste wyciąganie widgeta na pulpit niż przewinięcie zawartość paska,
    - odtwarzacz mp3 - to jest tragedia - sposób sortowania plików i edycji playlisty zniechęcił mnie do jego używania - nie można pogrupować muzy we własnych folderach bo i tak fon wwali je do jednej wspólnej listy. Można edytować tagi ale mi się nie chce,
    - brak możliwości blokowania pozycji widgetów na ekranie. Łatwo je przypadkowo poprzesuwać,
    - przewijanie przy pomocy przycisków +/- wymusza ciągłą zmianę ułożenia telefonu w dłoni,
    - przycisk blokowania klawiatury w kiepskim miejscu
    - budzik działa tylko przy włączonym telefonie
    - żeby fon działał szybko trzeba go co kilka dni wyłączyć - teraz wymieniłem soft i testuje jak będzie

Podsumowując - całkiem udany telefon ale mp3 player i budzik to im się nie udał, reszta kwestia przyzwyczajenia

Pozdrawiam

0
  • #25 13 Lis 2009 11:38
    elspasoo
    Poziom 1  

Ja polecę inny telefon z LG. Co prawda do niedawna zarzekałem się ,że nigdy nie kupię innego telefonu jak Nokia czy SE, ale po tym jak ostatnio korelacja jakości tych telefonów w stosunku do ceny znacznie straciła sens ,przynajmniej dla mnie, postanowiłem po lekturze zagranicznych for nabyć LG GT500 i muszę przyznać ,że to był bradzo dobry wybór. Wifi, GPS, aparat 5Mpix, Flesh, BT, bateria w stanie czuwania max 400h. Nie ma systemu ale dla potrzeb nawigacji w zupełności wystarcza NaviExpert (jednorazowe obliczenie trasy to koszt ok 3zł i nie interesuje mnie jej aktualizacja bo ta jest robiona co kilka godzin), jak ktoś nie używa codziennie to nic więcej nie potrzeba - tymbardziej ,że w sieci można wykupić pakiet danych za kilka złotych. Ja dodatkowo używam samodzielnego i darmowego programu nawigacyjnego Trekbuddy z mapami Compass - rewelacja. (mapy pobiera z karty pamięci). telefon jest całkiem nieźle wykonany, bateria przy bardzo częstym jego maltretowaniu to min 4-5 dni. Wifi działa super, łącze się ze swoim AP i np przy śniadaniu sprawdzam przed wyjściem pogodę. Jak na mieście znajdę jakąś nie zabezpieczona sieć to też można "użyczyć" łącza, choć zależy to od routera ,czasem trzeba znać ich konfigurację mimo włączonej DHCP. Obsługa jest intuicyjna, i nie trzeba korzystać z instrukcji. Obsługuje karty microSD do 8gb , używam 2Gb a i tak mi wystarcza. Zdjęcia za dnia są bardzo dobrej jakości, nocą już nie (przydał by się ksenon). Filmy kręci na całkiem rozsądnym poziomie.
    Wady: kiepsko wykonane słuchawk (to akurat można zmienić)i obiektyw aparatu nie jest niczym zasłonięty.
    Za całokształt w skali do 10 spokojnie dałbym 8-8,5 , gdybym miał jeszcze raz wybierać kupił bym jeszcze raz.

0
  • #26 25 Lis 2009 18:23
    Morfeusz0411
    Poziom 9  

Chyba jednak skuszę się na avile. Bardzo spodobał mi się ten telefon, a co do tego że jest "za tani" no to nie zgodzę się z tym telefon jest w przedziale od 400-800zł więc to nie jest tak mało...proszę jeszcze o jakieś informacje na temat avili. Co sądzicie na temat LG KU 990 ?? Jest trochę duży i nie poręczny ale czy lepszy do avili??

0
  • #27 27 Lis 2009 15:58
    jureczek
    Poziom 11  

Avila jest o tyle fajna, ze jest teraz w popularnych abonamntach (55 orange np. chyba najciekawsza oferta teraz). Szczerze to ja tez bylem na avile zdecydowany, ale teraz doszedl jeszcze corby i nokia 6303. I sam w sumie nei wiem co bym teraz bral.

0
  • #28 01 Gru 2009 12:40
    martinb33
    Poziom 13  

A ja będą szczerym niezdecydowal bym się na żaden z tych modeli:|masa avil przewija się przez serwis, usterkowe sprzęty!!

0
  • #29 14 Kwi 2011 12:10
    matx23
    Poziom 12  

Jak ja bym wybierał czy LG czy Samsunga wybrał bym Samsunga Avile.
    Można tam przerabiać oprogramowania a jeśli komuś cicho gra to niech wejdzie na forum samsunga i tam poszuka jak podgłosić avile bo idzie u mnie idzie do 511 a słuchawki do 510 i wtedy nieźle gra.
    U mnie dotyk od 1,5 roku nie szwankuje działa prawidłowo o podzaiła sobie może rok.

0
  • #30 24 Cze 2011 19:39
    villemoooo
    Poziom 8  

Nie obrażać Avilli , bo jest dobra i mi spadł z chyba 20 razy i normalnie działo wszystko okej jest i sie nie zacinaa.!

0