Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Philips 21PT700A nie włącza się.

patryk-84a 26 Paź 2009 20:00 2229 4
  • #1 26 Paź 2009 20:00
    patryk-84a
    Poziom 28  

Witam, na strychu stoi kilka uszkodzonych telewizorów. Między innymi w/w philips, dwa neptuny 547, unimor siesta3. Chciałbym naprawić chociaż kilka z nich. Philipsa nie idzie uruchomić. Po włączeniu przycisku głównego zapala się kontrolka i nie włącza się. Przy naciskaniu różnych przycisków z pilota kontrolka lekko mruga jakby informowała że procesor odbiera sygnały z pilota. Przetwornicy w ogóle nie słychać, na dużym kondensatorze jest 302V DC. Co za chassis siedzi w tym TV? Bo schematu do modelu TV nie znalazłem. W sumie to w tym TV są dwie płyty. Po wyjęciu płyty na której jest przetwornica i po podłączeniu jej do prądu nie ma żadnych napięć za transformatorem przetwornicy. Jest kilka punktów opisanych napięciami np 5V, 14V, 28V i na tych punktach jest tylko ok 2V. Ale nie wiem czy nie powinna być podłączona ta druga płyta żeby przetwornica zastartowała. Jak ewentualnie mogę uruchomić przetwornicę bez podłączania tej drugiej płyty?

Od czego w ogóle zacząć?

- Znalazłem że to chassis FL1.10

0 4
  • #2 26 Paź 2009 20:28
    bogred
    Moderator TV

Chassis FL1.10 lub FL1.10AA, jeśli 21PT700A/20.

0
  • #4 26 Paź 2009 20:49
    Dławik81
    Poziom 15  

Na początek posprawdzaj i profilaktycznie wymień kondensatorki strony wtórnej wszelkie pojemności mogły utracić swoje wartości następnie posprawdzaj omomierzem rezystancje rezystorów układ scalony przetwornicy test na zwarcie wszelkie diody i tranzystory kluczujące, oraz sam transformator przetwornicy posprawdzaj też zasilanie, gałąź zasilającą mikroprocesor.

0
  • #5 26 Paź 2009 21:02
    bogred
    Moderator TV

patryk-84a napisał:
    Dzięki, jest to 21PT700A/20 ale nie znalazłem na forum schematu chassis FL1.10AA jest tylko FL1.10

Możesz swobodnie korzystać z tego, co jest. Zrób więcej pomiarów ze schematem i ew. daj znać.

0