Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygasające radio na 70% głośności przy 2xgł. 10cm pioneera

tomeek2207 26 Paź 2009 20:07 2367 11
  • #1 26 Paź 2009 20:07
    tomeek2207
    Poziom 11  

Witam mam problem z radiem, zauważyłem to niedawno słucham sobie muzy(przy włączonym silniku, bo na wyłączonym jeszcze bardziej gaśnie) a tu mi radio przygasa radio to jvc 4x45 kaseciak a głośniki 10cm pioneery 3drożne. Czy to jest wina radia czy alternator źle ładuje?? widziałem na allegro taki kondensatorek nr aukcji 770722779 czy takie coś temu radiu pomoże??

0 11
  • #2 26 Paź 2009 20:12
    matiaudio
    Poziom 36  

Jak by alternator źle ładował to byś nie odpalił. Sprawdź połączenie radia i wszystkie kable kostki.

0
  • #3 26 Paź 2009 20:13
    djskate8
    Poziom 19  

Sprawdzałeś kondensator w zasilaniu radio czy jest wylany??

0
  • #4 26 Paź 2009 20:45
    matiaudio
    Poziom 36  

Nie nie tylko nie dalco, szkoda kasy. Za jakieś 150zł masz już JVC KD-G341 więc po co się pchać w coś takiego jak dalco.. Podobnie z używanymi radyjkami firmy kenwood można kupić już bardzo tanio.

0
  • #5 26 Paź 2009 20:45
    czarnysn
    Poziom 11  

temat wałkowany dziesiątki razy. moc radioodtwarzacza to raptem 4x20W, także niezależnie jakie głośniki byś pod nie podłączył, nie spodziewaj się nieziemskiego efektu./ jeśli jesteś zmęczony ciągłym nagrywaniem płyt, usb może Tobie znacznie ułatwić życie, jednak w radio tej klasy nie licz na zbyt wiele

0
  • #6 26 Paź 2009 21:37
    martin531
    Poziom 11  

Może i 4x20W ale bez przesady że aż by radio przygasało. Sprawdź dokładnie zasilanie radia. Może jakieś styki zaśniedziałe lub są luźne. Tak jak kolega wcześniej pisze alternator jest raczej w porządku bo inaczej byś auta nie odpalił chociaż napięcia zmierzyć nie zaszkodzi. Przy wyłączonych odbiornikach i włączonym silniku powinno wynosić około 14.4V. Piszę to dla tego, bo dorabiam trochę u elektronika samochodowego i przeróżne cyrki już widziałem, które były spowodowane błahymi rzeczami więc najlepiej zacząć od podstaw :)

0
  • #8 27 Paź 2009 15:44
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Duduś74 napisał:
    zmień kable zasilające na grubsze, min 6mm2.
    2x2,5mm2 w zupełności wystarczy.

0
  • #9 27 Paź 2009 19:26
    tomeek2207
    Poziom 11  

Zrobiłem tak sprawdziłem instalacje, miała parę luźnych styków porządnie je zalutowałem i radio dopiero zaczyna przygasać na 95% głośności jako tył mam podłączoną mam 30 lat starą 2drożną kolumnę rema na głośniku basowym 20cm która ma 40wat w rms (czyli dzisiejsze 120wat w rms) leży w bagażniku :D i gra fajnie nawet, dużo basu jak na taki zabytek, wzmaka nie trzeba żeby nagłośnić tą kupę blachy. Do radia mam podpięte mp3 przez kaseta adapter:D po roku to wyjdzie że te baterie do tej mp3 kosztują tyle co radio z usb:D

0
  • #10 04 Lis 2009 18:09
    tomeek2207
    Poziom 11  

Mam jeszcze pytanie jak podłączyć wzmaka jak nie mam sterowania w radiu,czy można zrobić taki wyłącznik jak np. na lampce nocnej żeby odcinać mu dopływ prądu, żeby nie był na okrągło włączony i jak trzeba to połączyć (sterowanie mostkiem z plusem i na plusie blisko radia wyłącznik??) i czy z 4szt magnata power plus 693(leżą mi takie w piwnicy wolał bym 6x9 bo potrzebuje dość często bagażnika), w półce, pod wzmakiem blaupunkta 4x70w rms, w wygłuszonym bagażniku w Cinquecento będzie z tego trochę basu?? miałem kiedyś tube blaupunkta ale wywaliłem bo nie było na to miejsca i wzmak był cały czas załączony i brał prądu aż za dużo.

0
  • Pomocny post
    #11 04 Lis 2009 20:38
    martin531
    Poziom 11  

Zapewne chodzi ci o złącze remote do sterowania wzmacniaczem. Teoretycznie da się rozwiązać to przez zwykły wyłącznik i nie ma w tym błędu ale w przypadku, gdy zapomnisz wyłączyć wzmacniacza rano możesz nie odpalić auta :). Nie lepiej podłączyć remotki do " + " radia? Po wyłączeniu radia wyłącza się wzmacniacz. Jednak to też ma swoją wadę bo gdy chcesz posłuchać samego radia wzmak też zadziała i wtedy musisz wyjmować bezpiecznik :). Neutralne rozwiązanie i chyba najlepsze: włącznik podpinasz do " + " radia i po wyłączeniu radia gaśnie wzmak niezależnie czy wyłączyłeś go wyłącznikiem czyli nie martwisz się o rozładowanie aku oraz możesz wyłączać wzmacniacz przy włączonym radiu. Trochę namieszałem ale intencje mam dobre :)

0
  • #12 04 Lis 2009 20:53
    tomeek2207
    Poziom 11  

Dzięki a co myślicie o tych magnatach 4szt, pod wzmaka 4x70w rms(nie będę się bawił w jakieś tam panele, w przodzie w oryginalnych miejscach mam 10cm Pioneery a tył potrzebuje lepszy, tylko do półki bagażnik, mam wygłuszony specjalnymi matami:D) Ewentualnie doradźcie mi jakieś 6x9 zamiast tych magnatów.

0