Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie suba aktywnego w miejsce pasywnego

26 Paź 2009 21:36 4067 12
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam troche wiekowy już amplituner Philips LX710 do ktorego chce podłączyć nowe głośniki i w związku z tym mam pytanie czy da się w miejsce subwoofera pasywnego (taki był w zestawie KD) podłączyć sub aktywny Jamo 200 oraz czy bedzie problem jeśli amplituner jest 4 omowy, a głośniki /Jamo s416, ktore chce kupic/ mają 6 om? Dzieki za wszelka pomoc.
  • Poziom 12  
    Co do problemu z 6ohm to jest taki ze nie wykorzystasz pełnej mocy wzmacniacza a jedynie jej ok. 2\3. a sub aktywny podłączasz normalnie do 12V masa i jakiś rozgałęźnik czincz.
  • Poziom 9  
    Czyli że bedzie grało ciszej? A z tym rozgalęznikiem to ma byc tak ze podłączam suba w amlitunerze to tego smego gniazda co pasywnego ... i i i dalej w subie aktywnym "normalnie" do gniazda -line , R lub L- czy pod te drugie wejscie? Generalnie niby to proste ale calkiem sie zamotałem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    hmm, nie widze takowych wejsc ale moze najlepiej bedzie jak dolacze fotke z wejsciamy jakie w subie są
    Podłączenie suba aktywnego w miejsce pasywnego
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Panowie, nie chcę zakłądać nowego tematu dlatego spytam tutaj. Posiadam wzmacniacz dwu kanałowy 4 ohm i do tego dwie kolumny tonsila zg30. Mam też subwoofer z podwójna cewką. Do tej pory było on podłaczony pod wzmacniacz samochodowy i dwoma kabelkami dwa wzmacniacze do laptopa tyle że osobno trzeba było ustawiać głośnosc owych urządzeń. Pytanie moje brzwi czy można podłączyc wzmacniacz samochodowy pod ten domowy razem z kolumnami aby jedna gałką sterować głośnoscia kolumn i suba? Tylko w razie potrzeby doregulować głośnosć subwoofera w stosunku do kolumn za pomocą gałki w samochodowym
  • Poziom 31  
    Wrzuć zdjęcie tylnego panelu wzmacniacza stereo.
  • Poziom 18  
    Zdjęcia z aukcji gdyż wyraźne, a nie posiadam teraz cyfrówki

Podłączenie suba aktywnego w miejsce pasywnegoPodłączenie suba aktywnego w miejsce pasywnego

Dodam jeszcze że wzmacniacz samochodowy posiada wyjscie low i high
  • Poziom 9  
    Czyli do tego LEFT mam podlaczyć kabel z gniazda od suba pasywnego? Tak na wszelki wypadek, bo moze to cos da napisze jeszcze jakie mam jeszcze wyjscia OUT w amlitunerze, a wiec poza gniazdmi zaciskowymi do kolumn, ma wyjscie DIGITAL OUT oraz cincze AUDIO OUT L i P, reszta łączy to już "IN"
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Czyli poprostu podłaczam ten wzmacniacz z subwooferem pod wzmacniacz domowy razem z jednym z głosników? Czy jednak to jest bezpieczne? Mój amplituner ma 4ohm i do tego dwie kolumny 4 ohm? Czy takie podłaczenie na da impedancji równej 2 ohm? I jeszcze jedno. Podłączyłem w taki sposób ale po podłączeniu przez high, nawet dajac volume samochodowego i tak jest za cicho w porównaniu do kolumn. Czy można w taki sapsób podłaczyć tylko pod wejście low? I jak to jest z impedancją? Bo wiem jedno że jak mam te kolumny 4 ohm i wzmacniacz również 4 ohm i podłaczę jeszcze dwie kolejne kolumny też 4 ohm w tym przypadku altusy 75 to grają 4 kolumny oczywiście lecz jak podgłosnie to wyłącza sie na chwie dźwięk (słychać jak cos w środku cyka przy takowym wyłączniu) ale po chwili sie włącza, ale jeśli nie przycisze to co chwilę bedzie się w taki sposób wyłaczało.
  • Poziom 9  
    Dzieki za pomoc. Pozdrawiam