Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gericom Phantom 16680 - uszkodzony tranzystor SQ21

26 Paź 2009 22:49 988 3
  • Poziom 26  
    Witam
    Mam lapka marki Gericom Phantom 16680 Dvd+-Rw o konfiguracji Intel Centrino Dup T2300 1,66Ghz, 512mb ram, grafika intel gma 950. Laptop po podłączeniu zasilania zaświeca się kontrolka powera i dysku, lecz dysk twardy nie staruje ani matryca sie nie podświetla. Po rozkręceniu zauważyłem wypaloną dziurkę na jednym z tranzystorów SMD (ozn z płyty jego pozycji SQ21) odczytałem z niego jedynie A43 i nie wiem co jest dalej, czy ktoś ma podobnego lapka i mógłby podejrzeć co to za tranzystor lub ktoś jest w posiadaniu schematu tego lapka. Z góry dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam.Może już za późno ale oznaczenie to A43E 18.Dodam tylko że liczba 18 jest napisana prostopadłe do A43E.Może Się to komuś przyda.

I pytańko do was.Na monitorze widoczne są cienkie pionowe linie (na szerokość około 2-3 pikseli)Pojawiają się one od razu po włączeniu laptopa.Czy może wiecie co to może być.
    Chodzi oczywiście o ten sam model o który pytał kolega Guciek1991 czyli Gericom Phantom 16680.
  • Poziom 26  
    kolego @ZielonyTBG wielkie dzięki temat jak najbardziej aktualny, jak znjade tranzystorek to zobaczymy czy się urochromi mam taka nadzieje.

A linie moga być od tasiemki,ewentualnie układ grafiki miałem tak w toshibie.
  • Poziom 12  
    Fajnie że mogłem pomóc.
    A co do pasków to podłączyłem pod zewnętrzne wyjście monitor i na nim obraz jest normalny.Dostałem się do matrycy od tyłu i jak zobaczyłem tą folię z milionem ścieżek to odłożyłem go na inny dzień hehe.A czy jest jakaś szansa na uratowanie tej matrycy,bo wygląda że to jej wina.