Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o wycenę wykonania systemu oświetlenia "estradow

fodom85 26 Paź 2009 23:10 701 0
  • #1 26 Paź 2009 23:10
    fodom85
    Poziom 1  

Witam.
    Od paru miesięcy tworzę po pracy mały system ruchomych "głów" do oświetlenia "estradowego". System miałby składać się z 20 ruchomych głowic (odbiorników) i 1 sterownika. Część mechaniczną mam już prawie opracowaną lecz pozostaje część sterowania tym wszystkim. Chodzi mi o system na wzór sterowania DMX lecz o wiele tańszego.
    Całość miałaby wykonywać takie oto funkcje:

ODBIORNIK:
    - (KANAŁ 1) - Możliwość sterowania (włączaniem, wyłączaniem) żarówką do 500 wat 230volt.
    - (KANAŁ 2) - Możliwość sterowania silniczkiem 12volt do 1A (tzw. Impulsami, czyli włączanie silniczka na określony czas, po upłynięciu określonego czasu silniczek wyłączałby się)
    - (KANAŁ 3) - Możliwość sterowania silniczkiem 12volt do 1A (tzw. Impulsami, czyli włączanie silniczka na określony czas, po upłynięciu określonego czasu silniczek wyłączałby się)
    - (KANAŁ 4) - Możliwość sterowania silniczkiem 12volt do 2A ( Sterowanie obracania, w lewo lub w prawo) Reakcja na 2 wyłączniki krańcowe.
    -(KANAŁ 5) - Możliwość sterowania silniczkiem 12volt do 2A ( Sterowanie obracania, w lewo lub w prawo) Reakcja na 2 wyłączniki krańcowe.

STEROWNIK:
    - (KANAŁ 1) – Sterowanie za pomocą włącznika/wyłącznika (przycisk)
    - (KANAŁ 2) – Sterowanie za pomocą przycisku
    - (KANAŁ 3) – Sterowanie za pomocą przycisku
    - (KANAŁ 4) – Sterowanie za pomocą 2 przycisków (GÓRA, DÓŁ)
    - (KANAŁ 5) – Sterowanie za pomocą 2 przycisków (LEWO, PRAWO)
    - Obsługa do 20 odbiorników.
    - Grupowanie odbiorników w 4 grupach. (wtedy np. każdy odbiornik z grupy 1 robi to samo)
    - Opcja losowego wysyłania impulsów do kanałów 2-5. (Każda grupa robi co innego)
    - Wysyłanie danych do odbiornika odbywałoby się za pomocą skrętki internetowej zakończonej wtykiem RJ-45.

Oczywiście najlepiej żeby wykonanie było jak najtańsze. ;]
    Już trochę pieniędzy wydałem na materiały na mechanizmy i dlatego teraz pytanie.
    Czy jest ktoś na forum, kto podjąłby się wykonania takich 20 odbiorników i 1 sterownika i oczywiście jaka to by była cena (wraz z materiałami)?

Dodam jeszcze obrazek jak wyobrażam sobie panel sterownika żeby można było sobie to wszystko lepiej wyobrazić. ;)

?

A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4488325#4488325 :arrow: 002.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
    [_P_]