Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 04 r.116 błąd P 0093

26 Paź 2009 23:23 30335 12
  • Poziom 21  
    Witam kolegów co jakiś czas zapala się komputer,TRC OFF i VSC zdarzyło mi się już trzy razy jadąc zapalają się te kontrolki i samochód nie reaguje na pedał gazu na wolnych obrotach jest ok ale jak wciskam gaz nie ma reakcji. Gaszę i ponownie go odpalam i już można jechać dalej ale nadal te kontrolki się świecą i można nawet 200km przejechać i nadal świecą a jak 4 razy zgaszę silnik i jak postoi 20 min już kontrolki gasną ,aż do do następnego razu. Po podłączeniu pod komputer wskazało że mam błąd P0093 coś z układem paliwowym co to może być może ktoś z kolegów miał taki błąd pozdrawiam. Samochód ma na liczniku 93 tys. km. i ma 116 km.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    P0093-dedekcja przeciekóww układzie paliwowym. Rozpoznano dużą nieszczelność."

Zawory na pompie.
  • Poziom 21  
    Witam kolegę i przepraszam że dopiero odpisuje ponieważ nie było mnie ale do rzeczy, czyli kolego mówisz o zaworach na pompie ,czy coś mógłbyś jaśniej ile ich jest i który czy jakieś brak wymienić czy tylko może przedmuchać powietrzem, przemyć, czy może grozi to wymianą pompy. Jeszcze zauważyłem coś takiego jeżeli będę jeżdził do 140 km/h to jest wszystko ok. a jak dojdę do 140 i przekroczę zapala się komputer i te błędy i trzeba się zatrzymać wyłączyć silnik. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witaj Stiwen1. Z tą prędkością 140 km/h to może być przełączanie komputera w tryb awaryjny w celu minimalizacji uszkodzeń silnika. Wiele samochodów to ma lecz występuje przy różnych prędkościach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    mam corolle 2.0 D4D 02r i mam podobny problem.auto jest bardzo ciężko odpalić.gdy już się to uda gaśnie gdy się raptownie hamuje.nie mam już na niego pomysłu, zawory komputer i kilka innych rzeczy było podmieniane bez żadnych efektów.
    pali się tylko błąd P0093.
    macie koledzy jakieś pomysły?

Proszę poprawić pisownię, inaczej Twoje posty będą lądowały w koszu!
    manta
  • Poziom 21  
    Witam kolegów. Kolego minijack z tą prędkością to nie tak ponieważ już jeżdziłem szybciej i nic się nie działo a teraz to 140 i wyskakuje błąd zauważyłem że też głośniej pracuje silnik i słychać taki metaliczny stukot tak mi się wydaje pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Witam kolegów od niedawna zaczęło się dziać gorzej jest tak jak go wkręcam na obroty powyżej 2,5 tys. to zaczyna głośniej chodzić i zapala się komputer i objawy tak jak pisałem powyżej. Jeżeli go duszę i nie wkręcam na obroty to jakoś można jeżdzić ale to do czasu pewnie. Może ktoś mi pomoże od czego mam zacząć czy to jakiś czujnik jest odpowiedzialny za to czy może wtryski. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    u mnie w toyocie jeden wtryskiwacz przelewał.nie wyskakiwał dodatkowo błąd wtryskiwacza bo była to usterka mechaniczna a nie elektryczna. auto sprawuje się rewelacyjnie. miałem schematy z toyoty z serwisu jakie są procedury do tego kodu.poszukam, jak znajdę dam znać. pozdrawiam:)
  • Poziom 21  
    Witam i czekam no dla mnie raczej też na moje to wtryskiwacz ponieważ głośniej pracuje na drugim wtrysku, a u ciebie który wtrysk poleciał i czy kupowałeś nowy czy używany albo czy da się jakoś ich naprawiać. Niedługo będę wymieniał rozrząd to zaraz wtryski dam do sprawdzenia i tu mam pytanie czy te wtryski można jakoś naprawiać. Mam przejechane 96 tys. to już by był czas na rozrząd co czy jeszcze poczekać. Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    owik napisał:
    Bzdura.
    Najprawdopodobniej ciśnienie rzeczywiste paliwa jest dużo mniejsze od wymaganego. System interpretuje to, jako rozszczelnienie układu i tyle.

czyli co nieszczelność po stronie układu niskiego czy wysokiego ciśnienia..
  • Poziom 2  
    miałem na podmiankę używane i zadziałało. nie słyszałem żeby ktoś podejmował się naprawić wtryskiwacze...
  • Poziom 21  
    Witam temat rozwiązany okazało się że jeden wtryskiwacz był uszkodzony po wymianie na drugi jest ok autko śmiga pozdrawiam.