Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi A31.9tdi świece żarowe

tomek308 27 Paź 2009 05:30 3303 4
  • #1 27 Paź 2009 05:30
    tomek308
    Poziom 9  

witam mam problem z samochodem Audi A3 1.9TDI z 99r. podczas jazdy zapala mi się kontrolka od świec żarowych i mryga... jak może być tego przyczyna??

0 4
  • #2 27 Paź 2009 06:29
    Sztomel
    Poziom 34  

Z całą pewnością nie jest to sygnał przepalenia się którejkolwiek ze świec żarowych, sterownik silnika tzw. ECU w ten sposób sygnalizuje, że usterce uległ któryś z czujników lub elementów wykonawczych sterujących pracą silnika i nie tylko, aby się dowiedzieć co konkretnie wygenerowało sygnalizację błędu trzeba podpiąć samochód pod interfejs diagnostyczny i za jego pomocą odczytać kod błędu, w internecie są opisy co dany kod błędu oznacza i za co konkretnie odpowiada i wtedy można przystąpić dopiero do usunięcia usterki; najczęściej migająca kontrolka świec żarowych sygnalizuje uszkodzenie czujnika świateł stop ale to tylko jedna z wielu możliwości.

1
  • #3 27 Paź 2009 20:06
    amm212
    Poziom 17  

musisz skozystac z interfejsa gdybaniem do niczego nie dojdziesz i szkoda twojego czasu

0
  • #4 27 Paź 2009 20:39
    rh.rally
    Poziom 18  

amm212 napisał:
    musisz skozystac z interfejsa gdybaniem do niczego nie dojdziesz i szkoda twojego czasu

no nie wiem czy do niczego nie dojdzie, jeśli się orientuje w temacie to dojdzie, a jeśli nie to podjedzie do kogoś kto się orientuje w temacie i dojdzie.

a Ty jaki proponujesz sposób rozwiązania usterki? :D jeśli twierdzisz, że diagnostyką komputerową do niczego nie dojdzie.

0
  • #5 27 Paź 2009 23:43
    trans-serwis
    Poziom 39  

rh.rally czytaj uważnie.

0