Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5511T Brak obrazu jest dzwiek

23 Cze 2004 16:16 1358 8
  • Poziom 10  
    Witam
    W elemisie 5511T wymienilem trafopowielacz. W tej chwili elemisek odzyl ale w momencie wlaczania telewizora tylko przez chwile widac obraz po czym znika i pojawia sie szare tlo i biale cienkie poziome linie nachylone pod lekkim katem (glos jest i mozna nawet kanaly przelaczac)
    Czy to moze byc kwestia regulacji na trafopowielaczu??? Przed wymiana trafa wogole nie dzialalo wysokie i slychac bylo buczenie Wstawilem trafa TVL 108/5 i teraz jest tak jak napisalem wyzej. Pomozcie. Jestem dosyc jalowy :)) takze napiszcie dokladnie bez profesjonalnego slangu :)
    Przy okazji Czy jest jakis link ze schematem do 5511 T ??
    Dzieki i pozdrawiam
    wolak
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    ustaw odpowiednio S2 na trafo
  • Poziom 10  
    ok jeszcze jestem w pracy ale jak tylko wroce zaraz sprawdze :)
  • Poziom 17  
    Jeśli regulacja S2 nie pomoże, sprawdż elka na zasilaniu końcówek wizyjnych. C577 10uF/350V
  • Poziom 10  
    na tym linku szukalem ale do 5511T nie znalazlem :(
    a nawet jakbym znalazl to mam za malo punktow i nie mogl bym sciagnac Jakby ktos mial to please do mnie na poczte na adres wolaks(malpa)o2.pl

a jak mam ten kondensator sprawdzic ??:))
  • Poziom 40  
    Skoro nie wiesz jak sprawdzić kondensator przenosimy temat do Początkujący.... Zastanawiam się czy problem naprawy cie nie przerasta, a punkty? jaki problem daruję 10
  • Poziom 10  
    poprostu juz nie pamietam ale chyba mozesz wytlumaczyc jak sprawdza sie kondensatorek
    a propo regulowalem powielaczem zniknely te biale poziome linie jak ujalem na nim ale cosik nie tak jest nadal widac juz nawet menu na zielono np jak podglaszam czy przelaczam programy Raz udalo mi sie nawet zlapac program i bym glos byl kolorek ale tak jakby uciekalo a jak ruszylem przy antenie to zniklo i teraz znow nic nie moge zlapac Wiem ze kiedys w tym telewizorku byla wymieniana glowica ale nie wiem jakby teraz nie dziala to nie zlapal bym chyba nic
  • Poziom 10  
    zauwazylem jeszcze jedna rzecz wylaczylem go na jakis czas Po kilkunastu minutach wlaczylem i bylo dobrze byly programy glos ale po kilkunastu sekundach zaczal gubic je Obaz zaczal latac i glos stracil tak jakby nie trzymal w pamieci Generalnie zawsze na samym poczatku wszystko jest ok po czym za chwile wszystko gubi
    Na plytce przy kineskopie po lewej stronie przy rezystorach jest ciemny nalot ale rezystory wygladaja na dobre Mysle ze kwestia trafopwielacza jest juz zalatwiona problem tylko z tym ze sie rozstraja w niedlugim czasie po wlaczeniu tv