Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia-java-brak certyfikatu-dostęp aplikacj.

MALY001 27 Paź 2009 11:10 12498 0
  • #1 27 Paź 2009 11:10
    MALY001
    Poziom 12  

Ostatnio uporczywie szukałem rozwiązania następującego problemu:
    "Brak certyfikatu w telefonie lub na karcie sim"
    Problem pojawiał się podczas instalacji aplikacji lub podczas jej działania (problemy z dostępem do danych)

szukałem kilka dni aż w końcu znalazłem....(u mnie działa wszystko idealnie)

co trzeba zrobić:
    1. pobrać program MobiMB (patrz załącznik MobiMB.zip), Program jest po rosyjsku gdyż to Rosjanie spreparowali go odpowiednio żeby działał..
    2. pobrać paczkę certyfikatów (patrz załącznik auth.rar)
    3. opcjonalnie można pobrać program do podpisywania aplikacji java "BeHappy" (patrz załącznik BeHappy.zip) instrukcja jego obsługi znajduje się w archiwum

4. instalujemy program MobilMB i podłączamy telefon (via USB, IRDA, bluetooth), włączamy program a następnie w pierwszym okienku OK, jeśli nasz telefon nie został automatycznie znaleziony klikamy na:
    następnie wybieramy rodzaj połączenia:
    Po poprawnym dodaniu urządzenia (telefonu) otrzymamy listę katalogów... powinna ona wyglądać jak na zdjęciu poniżej.
    wchodzimy odpowiednio w katalogi C->hiddenfolder->certificates->auth
    i tam kopiujemy rozpakowane ściągnięte wcześniej certyfikaty (z pliku auth.zip).
    następnie wyłączamy telefon i włączamy ponownie.
    Po tej czynności "PROGRAM" zaczął działać właściwie...
    jeśli komuś to nie wystarcza to:
    instaluje program BeHappy i postępuje wg instrukcji zamieszczonej w archiwum z programem...

mam nadzieje ze to komuś pomoże...
    w razie jakiś problemów proszę pisać na "gg" lub "e-mail" postaram się pomoc

pozdrawiam
    MALY001

Załączniki: