Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Qosmio F30-140 - artefakty na matrycy

zizinek 27 Oct 2009 11:35 1671 2
Altium Designer Computer Controls
    zizinek
    Level 2  
    Witam. Mam pytanie odnośnie laptopa. Koleżanka dała mi laptopa na którym przy włączeniu pokazują sie kolorowe kwadraciki a potem jak system sie wgrywa to sa dziwne szlaczki. Przypuszczam że siadła karta graficzna. W modelu jest NVidia Go 7600 i w parametrach technicznych laptopa pisze że jest podłączona magistrala PCI-E 16x. Mam pytanie czy to jest grafa zintegrowana na płycie czy też oddzielna i ile by kosztowało w każdym z przypadków albo wymiana płyty albo samej grafiki?
    Dając mi go powiedziała mi że po konferencji zostawiła laptopa na noc i rano już się jej takie rzeczy działy...
    dzieki i pozdro
    Zizi
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    Neo_PL84
    Level 15  
    Witam spróbuj podłączyć laptopa po monitor jeżeli tam też będą występować artefakty no to uszkodzeniu uległa grafika i tu jest problem bo z opisów wynika ze grafika jest zintegrowana z płytą wiec szykuje się wymiana całej płyty głównej. Ponoć procesor grafiki wydziela za duże ilosci ciepła i połączenia z obwodami drukowanymi ulegają uszkodzeniu a jak wspomniałeś urządzenie pracowało cała noc możliwe ze temperatura jest opowiedziana za usterkę Pozdrawiam
    zizinek
    Level 2  
    podłączyłem laptopa do innego monitora i było to samo. Więc to raczej na pewno grafa. Skoro twierdzisz że jest ona zintegrowana no to nie da się ukryć że potrzeba wymiany całej płyty głównej. Dzięki za odp.
    pozdro Zizi