Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

temperatura silnika corsa 1,4 B

27 Paź 2009 13:45 2283 7
  • Poziom 10  
    witam
    mam silniczek jak w tytule C14NZ, wskaźnik temperatury dochodzi mi tylko do 90 stopni :( . Termostat wymieniony(identycznie wskazuje jak przed wymianą) i teraz chciałem się zabrać za czujnik. Ile powinna wynosić rezystancja przy 90 stopniach? 95 lub 100??Proszę o informacje od kogoś kto zna te dane???oczywiście chodzi o czujnik do wskaźnika w zegarach.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam...
    W tych silnikach jest to normalne.Przy jezdzie poza miastem wskaznik dochodzi do pierwszego oznaczenia (bialej kreski).Latem przy wyzszch temperaturach zewnetrznych minimalnie sie podnosil.
    Jezdzilem Kadettem,Corsa i Astra z silnikiem C14NZ.We wszystkich tych autach bylo podobnie.

Uwazam ze jest wszystko ok.
    Pozdrowionka.

Dodano po 28 [minuty]:

Po roku 1988

0°C - 4,8 do 66kW
    20°C – 2,2 do2,8 kW
    40°C – 1,0 do 1,4kW
    80°C - 250 do 380W
  • Poziom 10  
    u mnie w fiescie tez ledwo co wchodzi na pole "normal" a silnik jest juz rozgrzany
  • Poziom 28  
    1Remus może wartości podawałbyś we właściwych jednostkach skoro już .

Dodano po 1 [minuty]:

Acha , przepraszam AMATOR !!!
  • Poziom 10  
    no chłopaki wszystko oki, ale nie o ten czujnik mi chodzi!! Ten podaje sygnał do ECU, a ja potrzebuje informacji o czujniku z jednym kabelkiem, który daje wartość na wskaźnik w liczniku.