Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel ostatni wynik z kolumny

27 Paź 2009 13:59 3649 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Czy ktos może pomóc mi ułożeniu formuły której wynikiem byłoby ostatnio podana liczba z pewnej kolumny.
    Mianowicie chodzi oto aby z pewnego zakresu (kolumna) do którego co miesiąc wpisuję dane a jako wynik formuła miała by wyświetlać dane z ostatniego okresu (wpisana jako ostatnią).
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 40  
    Kurcze taka ładną instrukcję napisałem i okno mi się zamknęło.
    To teraz krótko bo nie mam czasu.

A możesz dołożyć kolumnę pomocniczą przed kolumna z twoimi danymi?
    Jeżeli tak to w załączeniu przykład. Jeżeli coś nie jasne to pytaj. Może wieczorem wyjaśnię.
  • Poziom 2  
    Oto mi łaśnie chodziło - Bardzo dziękuję za pomoc.
    To rozwiązanie o wiele prostrze niż stosowanie warunku JEŻELI.

Dziękuję jeszcze raz i mam nadzieję że będę mógł pomóc również.
    Pozdrawiam.

Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

Moja radość nie trwała zbyt długo niestety.
    Z tą formułą jest ok jak wypełniam pola od początku kolumny, problem pojawia się gdy kolumnę zaczynam wypełniać począwszy od jej połowy np od 5 wiersza.
    w rocznym sprawozdaniu zakładamy że jakieś czynności robię od czerwca, do tego czasu niema danych, aby formuła poprawnie działała muszę od stycznia do maja wypełnić zerami a jest to niepoprawnie bo do czerca czynności te nie wynoszą zero tylko wogóle ich nie było, a nadal w wynikach mam otrzymać ostatnio dokonany wpis. czy mogę jeszcze poprosić o pomoc...
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Działa jak się należy z tą kolumną pomocniczą, jednak niemogę wstawic kolumny pomocniczej, bo dane te nie tylko dlamnie mają być dostępne.
    Teraz widzę że to nie takie proste, może makro ale czy ktoć potrafi cos takiego stworzyc, z góry bardzo dziękuję..
    Pozdrawiam
  • Moderator Programowanie
    Code:
    Sub WklejOst()

With Sheets("Arkusz1")
        .Range("C2") = .Range("A65536").End(xlUp).Rows
    End With
    End Sub
    Ot i wszystko...
    Można umieścić je w kodzie arkusza przy zmianie:
  • Poziom 9  
    mariko napisał:
    Z tą formułą jest ok jak wypełniam pola od początku kolumny, problem pojawia się gdy kolumnę zaczynam wypełniać począwszy od jej połowy np od 5 wiersza.
    w rocznym sprawozdaniu zakładamy że jakieś czynności robię od czerwca, do tego czasu niema danych, aby formuła poprawnie działała muszę od stycznia do maja wypełnić zerami a jest to niepoprawnie bo do czerca czynności te nie wynoszą zero tylko wogóle ich nie było, a nadal w wynikach mam otrzymać ostatnio dokonany wpis (...)

Mam podobny kłopot, tyle, że u mnie dane wprowadzane są do wiersza (poziomo), a wartość, którą chciałbym odczytywać jest ostatnia (idąc od lewej).
    Próbowałem przełożyć podaną w tym temacie formułę do mojego przypadku, ale wyszedł kosmos :] Miałbym prośbę, żeby ktoś mi pokazał przykładową formułę dla mojego przypadku.

EDIT

Kwestia zamknięta - sam znalazłem rozwiązanie, ale jakby ktoś kiedyś potrzebował, to formuła wygląda tak:
    Code:
    =WARTOŚĆ(ADR.POŚR("W[0]K" & MAX(JEŻELI(D5:O5>0;NR.KOLUMNY(D5:O5);0));FAŁSZ))

Formułę zatwierdzić poprzez ctrl+shift+enter