Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG680 PW, Nadmiar wody i grzałka.

27 Paź 2009 14:28 2073 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Pralka jest po wymianie łożysk, bębna, węży, uszczelek, grzałki i innych elementów. Niestety, pralka nadal sprawia mi problemy.
    Pierwszy program przechodzi w porządku, problem pojawia się od drugiego programu. Woda zaczyna wydobywać się z rury widocznej na zdjęciu gdy pokrętło znajduje się w pozycji przedstawionej na zdjeciu nr 2. Zaznaczone na czerwono.
    Następne pytanie. Czy wężyk zaznaczony na zdjeciu jest na dobrej wysokości ?
    Niedawno spaliła mi sie grzałka 1850W, poszedłem do sklepu po nową i sprzedawca nie miał 1850W więc dał mi 2050W i powiedział że nic się nie stanie i mogę ją spokojnie zamontować, tylko że szybciej będzie wodę grzała. Włączyłem pralkę na pierwszy program i przy odwirowaniu zaczął się wydobywać słaby dymek z bębna. Odłączyłem szybko pralkę, wyjąłem grzałkę i na jednym odcinku grzałki wygląda na przytopienie, grzałka nie miała styczności z żadnym plastikiem, jak by samo od siebie to wyszło, wygląda to jak kalafonia. Sprawdziłem grzałkę miernikiem i wygląda na sprawną. Przed wymianą grzałki wcisnąłem przycisk od bezpiecznika, bo wcześniej wybiło. Proszę bardzo o pomoc, bo już mnie trafia z tą pralką a nie jestem teraz gotowy na zakup nowej i chciał bym aby posłużyła chociaż do wakacji.
    Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ten wężyk powinien być podłączony do hydrostatu a on sobie luzem dynda :D
    Grzałka ma też swoje miejsce może jest żle ułożona.
  • Poziom 9  
    No ładnie, rozumiem że ta rurka z pod programatora co wystaje (na zdjęciu nie widać) to jest hydrostat ? Właśnie nie pamiętałem czy ta rurka tak sobie wisiała czy była gdzieś wpieta. Pralka była rozkręcona całkowicie. Mam nadzieje że ten wężyk był powodem wylewania wody przez rurę od pompki. Potem podłączę i dam znać. Grzałka jest wciśnięta normalnie, da sie ją innaczej włożyć ? Ja przy wkładaniu grzałki kieruję ją delikatnie do góry i wtedy przód idzie dobrze po blaszce, potem prostuję i dochodzi do końca. Jak wkładam na wprost, to nie chce wejść grzałka bo haczy o druciki przytrzymujące grzałkę. Masz Kolego plusika i zgrzewkę heinekena : )
    Pozdrawiam.

Edit..
    Dziękuję axxx : ] Całym problemem był ten luźny wężyk od hydrostatu. Niby taka pierdoła a tyle nerwów zjadłem : )Pralka przeszła wszystkie programy bezproblemowo.
    Pozdrawiam.